Program Ten Komputer - zielone "ptaszki" przy ikonach dysków w Win 10 i coś na "szpiega"

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Witajcie, mam pytanie jak w temacie, czy ktoś rozpoznaje jaki program lub funkcja stawia zielone "ptaszki" przy ikonach dysków?
Nie zauważyłem kiedy nastąpiła ta zmiana, bo rzadko zaglądam do "Mój Komputer" - używam Total Commandera.

7771cf5e6a1ee.jpg



I jeszcze jedno pytanie, co polecicie, aby przeskanować komputer po kątem aplikacji szpiegowskich.
Miałem niedawno przejęcie konta mailowego na Onecie - ktoś poznał hasło do konta i nie wiem co było przyczyną.
Na pokładzie Webbroot, WFC i Kerish.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Witajcie, mam pytanie jak w temacie, czy ktoś rozpoznaje jaki program lub funkcja stawia zielone "ptaszki" przy ikonach dysków?
Nie zauważyłem kiedy nastąpiła ta zmiana, bo rzadko zaglądam do "Mój Komputer" - używam Total Commandera.

7771cf5e6a1ee.jpg



I jeszcze jedno pytanie, co polecicie, aby przeskanować komputer po kątem aplikacji szpiegowskich.
Miałem niedawno przejęcie konta mailowego na Onecie - ktoś poznał hasło do konta i nie wiem co było przyczyną.
Na pokładzie Webbroot, WFC i Kerish.
zielone ptaszki piszą że OneDrive lub inna chmura jeśli masz.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Przejęcie konta na onecie to faktycznie przejęcie konta czy tylko mail o przejęciu konta (z dziwnego adresu) :??
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Dostałem maila z "prośbą" o zasilenie bitcoinem i w treści moje hasło do mojego konta mailowego.

Przed chwilą użyłem cmd i komendy netstat -ano (na necie taką poradę znalazłem )

I podobno jest źle jak w konkretnych miejscach pojawiają się wartości inne niż "0". Porównując moje wyniki do tego co widziałem w filmie, mam wartości inne niż "0" :(

EDIT: Odinstalowałem OneDrive i zrobię restart. Zobaczę czy to było TO. Może też wyniki z komendy "netstat -ano" będą inne.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Dostałem maila z "prośbą" o zasilenie bitcoinem i w treści moje hasło do mojego konta mailowego.

Przed chwilą użyłem cmd i komendy netstat -ano (na necie taką poradę znalazłem )

I podobno jest źle jak w konkretnych miejscach pojawiają się wartości inne niż "0". Porównując moje wyniki do tego co widziałem w filmie, mam wartości inne niż "0" :(

EDIT: Odinstalowałem OneDrive i zrobię restart. Zobaczę czy to było TO. Może też wyniki z komendy "netstat -ano" będą inne.

Hasło miałeś silne czy takie żeby łatwo zapamiętać :sarkazm :??
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Może ktoś, kto się na tym zna się wypowie, czy wynik ze skanowanie jest niepokojący?

d182ba23d2b19.jpg
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Słabe hasło było:lanie
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
13241
Reakcje/Polubienia
44746
Witajcie, mam pytanie jak w temacie, czy ktoś rozpoznaje jaki program lub funkcja stawia zielone "ptaszki" przy ikonach dysków?
Nie zauważyłem kiedy nastąpiła ta zmiana, bo rzadko zaglądam do "Mój Komputer" - używam Total Commandera.

7771cf5e6a1ee.jpg



I jeszcze jedno pytanie, co polecicie, aby przeskanować komputer po kątem aplikacji szpiegowskich.
Miałem niedawno przejęcie konta mailowego na Onecie - ktoś poznał hasło do konta i nie wiem co było przyczyną.
Na pokładzie Webbroot, WFC i Kerish.
Czy używasz programu Hard Disk Sentinel
Przeskanuj sobie na początek Hitman Pro !!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
@win98 druga sprawa, zrobiłem tak jak na tym filmiku i mam wyniki jak te Twoje :szok ale programy do usuwania złośliwego oprogramowania nic nie wykrywają więc ta porada z YT nie do końca jest ok.
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
@win98 druga sprawa, zrobiłem tak jak na tym filmiku i mam wyniki jak te Twoje :szok ale programy do usuwania złośliwego oprogramowania nic nie wykrywają więc ta porada z YT nie do końca jest ok.
Teraz piszę z drugiego laptopa i tu wyniki skanowania nie pokazują tych pozycji górnych, na dole coś pokazuje, ale w filmiku chyba nie o te dolne chodziło. Źle zrozumiałem i zaznaczyłem też ten dół.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Na HitmanPro nie mam licki, przeskanowałem ADW Cleanerem i nic, ale to nie to co HitmanPro...
Skanowanie HitmanemPro jest za darmo, zresztą HitmanPro ma wersje testową którą sam aktywujesz przez usuwanie jeśli oczywiście coś znajdzie. Przeskanuj i zanim usuniesz podaj wyniki.
 
Do góry