Program Ten Komputer - zielone "ptaszki" przy ikonach dysków w Win 10 i coś na "szpiega"

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Teraz piszę z drugiego laptopa i tu wyniki skanowania nie pokazują tych pozycji górnych, na dole coś pokazuje, ale w filmiku chyba nie o te dolne chodziło. Źle zrozumiałem i zaznaczyłem też ten dół.
Chłop z wideo i tak mówi żeby przeskanować więc przeskanuj :)
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Skanowanie HitmanemPro jest za darmo, zresztą HitmanPro ma wersje testową którą sam aktywujesz przez usuwanie jeśli oczywiście coś znajdzie. Przeskanuj i zanim usuniesz podaj wyniki.
Zanim przeczytałem posta, to już usunąłem wykryte zagrożenia. Duże syfu było po skanie Hitmana, ale to wszystko z przeglądarek pochodziło.
Teraz znowu użyłem komendy "netstat -ano" i dalej przy TCP mam dwie pozycje z "1". Hitman w drugim skanowaniu nic nie znalazł. Nie wiem co ma myśleć... przejmować się, czy tak jak u ciebie wziąć to za normę ?!
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Zanim przeczytałem posta, to już usunąłem wykryte zagrożenia. Duże syfu było po skanie Hitmana, ale to wszystko z przeglądarek pochodziło.
Teraz znowu użyłem komendy "netstat -ano" i dalej przy TCP mam dwie pozycje z "1". Hitman w drugim skanowaniu nic nie znalazł. Nie wiem co ma myśleć... przejmować się, czy tak jak u ciebie wziąć to za normę ?!
Ten "syf" to ciasteczka. Skoro HitmanPro w drugim skanowaniu nic nie znalazł to jest ok :ok , a jak już musisz to przeskanuj EEK (Emsisoft Emergency Kit)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Używałem skanera Norton Power Eraser, ale takiej opcji jak w załączonym temacie z linka nie widziałem.
Norton Power Eraser to taka darmowa alternatywa dla HitmanaPro.
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Te ptaszki z sentinela są widoczne tylko jak jest włączony i może masz go w autostarcie ,a w w7 ospalasz tylko na żądanie.
Hard Disk Sentinel mam wyłączony, i nie jest w autostarcie, a ikonki nie znikają. Ale graficznie, to najbardziej pasuje do HD Sentinela.

EDIT: Jest opcja w HDS "Modyfikuj domyślne ikony dysku twardego w Eksploratorze Windows". - był ptaszek i nie ma ptaszka... :)
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Użyj komendy "netstat – bona" to ci pokaże jakie programy się łączą i wtedy odszukaj te porty 49813 i 49811.
Możesz też użyć darmowego programu CurrPorts

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

I po strachu, dzięki CurrPorts namierzyłem kto "bawi się" na portach 49792 i 49790 :)

Gandalf, Panowie :hi

2c3738a240132.jpg


I tu rodzi się pytanie, czy można/powinno się takie porty pozamykać. A jeżeli pozamykać, to jaki program pomoże laikowi, tak jak pomógł CurrPorts :ok
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19231
Reakcje/Polubienia
56016
I po strachu, dzięki CurrPorts namierzyłem kto "bawi się" na portach 49792 i 49790 :)

I tu rodzi się pytanie, czy można/powinno się takie porty pozamykać. A jeżeli pozamykać, to jaki program pomoże laikowi, tak jak pomógł CurrPorts :ok

Zamiast blokować możesz wyłączyć tą usługę. Opis masz tu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry