Windows 8.1

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
649
Reakcje/Polubienia
1423
Odświeżyć to jest opcja w 8 - to jeszcze nie reinstalka ale taka pseudo zachowująca zainstalowane programy.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Znalazłam zainstalowaną KB2982791, aktualizacja zabezpieczeń i odinstalowałam. Innych, powodujących problemy podanych przez Microsoft , nie stwierdziłam. Zobaczymy jak będzie teraz.

Microsoft udostępnił listę sierpniowych aktualizacji, które powodują problemy i błędy. Należą do nich pakiety oznaczone symbolami:

KB2982791, aktualizacja zabezpieczeń
KB2970228, aktualizacja wprowadzająca wsparcie dla symbolu rosyjskiego rubla
KB2975719, sierpniowa aktualizacja ogólna dla Windows RT 8.1, Windows 8.1 i Windows Server 2012 R2
KB2975331, sierpniowa aktualizacja ogólna dla Windows RT, Windows 8 i Windows Server 2012
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Maly problem ... Chce odswiezyc windowsa 8.1 , ale nie moge , bo nie wiadomo dlaczego wyskakuje napis , ze disc is locked . Ktos cos wie ? prosze o pomoc .

ps. Najprawdopodobniej ten robol system mechamic cos pochrzanil ....
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
eMCe napisał:
tofana napisał:
Od czasu ostatniego update'u codziennie co najmniej raz mam niebieski ekran. :nea Co robić? :scratch
tak na szybko znalazłem tyle

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
jak widać nie tylko Ty masz problem :jezyk


U mnie akualizacja przeszla bez zadnych przeszkod . Wnioskuje , ze moze czasem te optimizery robia za duzy balagan. np . Mi jeden mongol usuwa zakupiona licencje. :k...... za 200 euro nie wspomne ktory ,bo bardzo popularny dla zwyklych uzytkownikow .
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Czy ktoś zna namiary na obraz iso windows 8.1 ze zintegrowanym update 1 - wersja polska 32 bity
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch

Mikelonsky

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
152
Reakcje/Polubienia
5
Jest nowość od Microsoft-u:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Nareszcie można pobrać obraz Windows 8.1 bez zbędnych męczarni :k......
Nareszcie gigant zaczyna słuchać maluczkich...znaczy klientów...znaczy tych dzięki którym ma kasę na bycie gigantem... :yhy
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
To może wam podam klucz pozwalający na instalację tak pobranego systemu

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dla tych którzy chcą zaktualizować Windows 8. lub Windows 8.1 do najnowszej wersji z zachowaniem ustawień i programów bez konieczności wpisywania klucza i ponownej aktywacji proponuję prostszą metodę...
Przechodzimy na tę stronę:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
100.jpg


po chwili zostaniemy przeniesieni do sklepu
101.jpg


I spokojnie pracujemy dalej a w międzyczasie pobierze się najnowszy zaktualizowany instalator sytemu, zaktualizuje nasz system do wersji najnowszej, naprawi ewentualne błędy w plikach (i to wszystko w trle) na koniec poprosi nas o restart maszyny i dokończy proces aktualizacji. Jednym słowem wygodnie i bezproblemowo.
Poprzednie pliki systemu zostaną przeniesione do Windows OLd , który to katalog usuwamy podczas systemowego czyszczenia dysku
102.jpg

103.jpg
 

maik76

Wygadany
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
90
Reakcje/Polubienia
0
A jak bym chciał zrobić nośnik instalacyjny Windows 8.1 Pro with media center od razu to da się?
 

Matys

Wygadany
Dołączył
17 Kwiecień 2013
Posty
54
Reakcje/Polubienia
1
Raczej nie.... ponieważ nie ma takiej opcji w kreatorze :( A jeżeli przy instalacji wklepuję od razu klucz produktu do Media Center to wyskakuje komunikat:
Ten klucz produktu umozliwia dodawanie funkcji do systemu Windows. Nie można go użyć do zainstalowania systemu Windows.

Pocieszeniem przynajmniej jak na razie dla mnie (a mam nadzieję że i nie tylko ;)) jest to że klucz z Windows 8 Pro Upgrade działa gdy go wklepuję (czytałem też już że nie którzy mają problemy z akceptacją takich kluczy), więc daje mi to możliwość instalacji systemu od razu Windows 8.1 pomijając całą procedurę uaktualnień, gdyby nie było takiej możliwości :)
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
W koncu ..od dawna chcialem miec swoja kopie na plycie.

Pytanie :
Jak naprawic funkcjonowanie aplikacji metro z zachowaniem innych ustawien i aplikacji ? Jeden z optymizerow cos pochrzanil i nawet poczty nie moge sprawdzic ..
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Gonzoo napisał:
W koncu ..od dawna chcialem miec swoja kopie na plycie.

Pytanie :
Jak naprawic funkcjonowanie aplikacji metro z zachowaniem innych ustawien i aplikacji ? Jeden z optymizerow cos pochrzanil i nawet poczty nie moge sprawdzic ..

Kopię na płycie, a raczej na kilku DVD to raczej zrób zapasową, nawet używając narzędzia systemowego, osobiście polecam Acronis True Image, ewentualnie darmowe odpowiedniki Seagate Disc Wizard czy Acronis True Image WD Edition (w zależności od producenta twojego dysku), a kopię płyty instalacyjnej można było mieć od pierwszego dnia dystrybucji Windows 8, potem Windows 8.1 i następnie ze zintegrowanym Update 1, zawsze były dostępne najbardziej aktualne obrazy ISO na serwerach Microsoftu, wystarczyło się tylko zarejestrować...

Aplikacje można przeinstalować korzystając ze sklepu, albo zaktualizować system w każdej chwili korzystając z porady, którą zamieściłem wyżej:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Opcja ta naprawia ustawienia Windows i pliki systemowe z zachowaniem wszystkich zainstalowanych programów firm trzecich i innych ustawień...Sprawdziłem i polecam jeśli w systemie coś dzieje się niedobrego a kopii zapasowej nie zrobiliśmy.
 
Do góry