Windows 8.1

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Dzieki Emmers .. ale najlepsze jest to ze nawet aplikacja store nie dziala .
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Otworzy się automatycznie jeśli klikniesz w pierwszy link, jeśli nie w powłoce systemu to w przeglądarce. W tej chwili możesz ją spróbować wyszukać otwierając ekran startowy i wpisując bezpośrednio z klawiatury sklep bądź store.
Reszta aplikacji która prawdopodobnie tylko się odpięła z ekranu startowego jest również dostępna w widoku wszystkie aplikacje po kliknięciu w ikonę strzałki... Po prostu dokładnie sprawdź i jeśli aplikacje są, a powinny przypnij te, które są ci potrzebne do ekranu startowego.
sklep.jpg
wszystkie.jpg
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Gonzoo napisał:
W koncu ..od dawna chcialem miec swoja kopie na plycie.

Pytanie :
Jak naprawic funkcjonowanie aplikacji metro z zachowaniem innych ustawien i aplikacji ? Jeden z optymizerow cos pochrzanil i nawet poczty nie moge sprawdzic ..
A co Ci się dokładnie popsuło z tymi aplikacjami jeśli wiedzieć można?
Jakieś 3 tygodnie temu jak po raz pierwszy zainstalowałem czyściutki Windows 8.1 to po zastosowaniu wbudowanego w system Oczyszczania dysku wysiadły mi właśnie wszystkie aplikację z Metro. Objawy były takie, że przy włączeniu którejkolwiek od razu minimalizowała się ona do paska. Zmieniły się też nazwy wszystkich aplikacji na App... coś tam, dokładnie już nie pamiętam. Nie mogłem się też dostać do do Sklepu Windows aby zainstalować ponownie wszystkie "apki". Na necie znalazłem kilka porad niby naprawiających ten problem, polegały na jakichś zmianach w rejestrze i komendach w PowerShell ale nic nie pomogło, a wręcz zrobiło się gorzej.
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
@eMCe U mnie jest podobnie . Mialem na nowo , misternie postawiony system . Zainstalowalem advanced systemcare 7 pro . Po nornalnym skanie tym programem chodzilo wszystko dobrze. Ostatnio wlaczylem glebokie oczyszczanie ze zbednych plikow i klapa .
Nie moge poki co sciagnac obrazu plyty ze sklepu , bo nie mi dziala .
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Ja mimo usilnych prób nie poradziłem sobie z naprawą tych aplikacji z Modern UI ale, że i tak wcześniej postawiłem system nie tak jak sobie zaplanowałem to po prostu zainstalowałem Windows 8.1 na nowo i wszystko gra.
Próbowałem naprawić ten problem miedzy innymi tymi sposobami, bez skutku:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Dzieki eMCe .
Najprosciej chyba bedzie utworzyc nowe konto uzytkownika a potem co najwyzej skopiowac starego usera do nowego .
 

Matys

Wygadany
Dołączył
17 Kwiecień 2013
Posty
54
Reakcje/Polubienia
1
Kiedyś miałem podobny problem. Objawiał się tym, że nie mogłem uruchomić Sklepu ani żadnej innej aplikacji Modern UI. Pokazywało się okienko danej aplikacji a za chwilę wywalało mnie spowrotem do ekranu Start. Próbowałem przywracania systemu wbudowanego w Windows 8 ale skutek również był mizerny. Problemem okazało się wyłączona usługa systemowa o nazwie "Asystent logowania za pomocą konta Microsoft"

Oto co zrobiłem:
1.Musisz kliknąć "Win+R", wpisujesz "services.msc" i klikasz Enter.
2.Czekasz aż pojawi Ci się okienko z wszystkimi usługami w sytemie i wybierasz tą o nazwie "Asystent logowania za pomocą konta Microsoft".
3.Klikasz na niej prawym przyciskiem myszy i wybierasz "Właściwości".
4.Potem na zakładce "Ogólne" w miejscu Typ uruchomienia wybierasz "Automatycznie" i poniżej w Stan usługi klikasz "Uruchom" i potwierdzasz "OK".

Źródło z założonego wątku przeze mnie na Microsoft Community, gdy problem u mnie występował:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Matys

Wygadany
Dołączył
17 Kwiecień 2013
Posty
54
Reakcje/Polubienia
1
Windows 8.1 Update 3

Rok 2014 miał przynieść trzy główne aktualizacje dla Windows 8.1. Pierwszy z nich - Update 1 - wniósł całkiem sporo nowości. Update 2 - oficjalnie pod nazwą August Update - okazał się problematyczny i ostatecznie został wycofany. Nadszedł więc czas na ostatnią aktualizację w tym roku. Update 3, czyli November Update jest już dostępny do pobrania.

Kilka miesięcy temu mówiło się, że Update 2 może przywrócić menu Start w Windows 8.1. Tak się jednak nie stało, a długo wyczekiwane menu trafiło do Windows 10. W zamian za to sierpniowa aktualizacja miała rozwiązać kilka problemów i wprowadzić dodatkowe wsparcie dla touchpadów. Microsoft zaprzeczył istnieniu Update 2 i opublikował August Update, który ze względu na niestabilność został zdjęty z serwerów. Od wczoraj na liście dostępnych aktualizacji widnieje November Update, który - technicznie rzecz biorąc - stanowi właśnie Update 3.

Oto, co oferuje listopadowa aktualizacja:
•Odświeżone pakiety językowe.
•Wzmocniony poziom bezpieczeństwa, ulepszenia w SChannel.
•Wsparcie dla nowych podzespołów (poprawki w ustawieniach kolejności bootowania, poprawki dla kart SD i debugowanie USB).
•Ulepszone wsparcie dla drukarek, obsługujących funkcję Web Services for Devices (WSD) podczas przełączania sieci.
•Zwiększona wydajność i niezawodność w wirtualnych maszynach, opartych na klastrach.
•Ulepszone zarządzanie systemem.
•Dodatkowe wsparcie sprzętowe (urządzenia z zewnętrznymi algorytmami szyfrowania dysków mogą zostać w łatwiejszy sposób aktualizowane do Windows 8.1).

Aktualizację możemy pobrać z poziomu usługi Windows Update lub ręcznie.

Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

1. Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB3000850) (dla systemu 32-bitowego):

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
2. Aktualizacja systemu Windows 8.1 dla komputerów z procesorami x64 (KB3000850) (dla systemu 64-bitowego):

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
3. Aktualizacja systemu Windows Server 2012 R2 (KB3000850):

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry