Windows 8 nie widzi Bluetootha

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
jeszcze słówko , jak nie masz ikony w zasobniku tzn że bluetooth nie włączony, u mnie blue włącza się podójnym kliknięciem fn+ f2 ,co Ci pokazuje po włączeniu tych funcji lan -on blue - on
aha u mnie zaskoczylo po restarcie kompa
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
andyxa napisał:
jeszcze słówko , jak nie masz ikony w zasobniku tzn że bluetooth nie włączony, u mnie blue włącza się podójnym kliknięciem fn+ f2 ,co Ci pokazuje po włączeniu tych funcji lan -on blue - on
aha u mnie zaskoczylo po restarcie kompa

Nie mam ikony, BT nie jest włączony, ale nigdzie nie mogę go znaleźć, żeby włączyć.
Fn + F5 u mnie, ale WiFi jest, a BT nie ma w ogóle na liście.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Fn+ 2xF5 restart i zobaczymy, masz jakieś info po włączeniu tych Fn i F5
u mnie tez jest wi-fi a BT nie ma

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
waldemar1965 napisał:
tofana chyba podałaś za mało informacji.
W sieci znalazłem:
Windows 8, by default, includes built-in Bluetooth software, but unlike Windows 7, it allows you to manage all devices easily from PC Settings.
tłumacz goole:
Windows 8, domyślnie zawiera wbudowane oprogramowanie Bluetooth, ale w przeciwieństwie do systemu Windows 7, pozwala na zarządzanie wszystkimi urządzeniami łatwo od ustawień komputera.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
......................................................................
Tu problem podobny do Twojego (dla Lenovo):
Wskazówki i porady dotyczące systemu Microsoft Windows 8 zainstalowanego na notebookach ThinkPad i Lenovo serii B, E, K, M i V
Tytuł:
11. Nie można włączyć funkcji Bluetooth na komputerach z systemem uaktualnionym z Windows 7 do Windows 8

Komputery, na których problem występuje:
- Problem występuje na wszystkich komputerach ThinkPad.

Objaw:
Jeśli funkcja Bluetooth była wyłączona przed uaktualnieniem systemu z Windows 7 do Windows 8, po uaktualnieniu systemu do Windows 8 nie można jej włączyć.

Przyczyna:
Elementy sterujące połączeń bezprzewodowych w systemie Windows 8 są inne niż w systemie Windows 7.

Rozwiązanie:
Przejdź do serwisu WWW wsparcia Lenovo pod adresem

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, aby pobrać i zainstalować najnowszy system BIOS dla systemu.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
................................................................
Program o nazwie Bluetooth Driver Installer (tylko nie wiem czy da się go uruchomić na 8-ce)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Bluetooth Driver Installer to darmowe narzędzie do konfiguracji sterowników Bluetooth. Przyda się wszystkim tym, którzy maja problemy z ustawieniem i korzystaniem ze swoich adapterów Bluetooth. Jeśli masz z tym problem sprawdź Bluetooth Driver Installer.

Bluetooth Driver Installer działa w bardzo prosty sposób. Po uruchomieniu aplikacja sama wykryje, pobierze i skonfiguruje brakujące sterowniki. Obsługa jest uproszczona do minimum, a od użytkownika wymaga się jedynie włączenia Bluetooth Driver Installer.

To prosty, ale funkcjonalny i potrzebny program dla użytkowników systemu Windows. Przyda się nie tylko właścicielom laptopów, ale także użytkownikom komputerów stacjonarnych, którzy korzystają z zewnętrznych adapterów Bluetooth.
softonic.pl

Będę walczyć!
Co do tego bluetoothscannera to on mi w ogóle nie wykrywa BTa, tak jak zresztą inne programy do wyszukiwania sterowników. Reszta to już jutro ...
Dzięki serdeczne! :dziękuję
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street

visvitalis2004

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
7
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Heraklion-Kreta
witam,tez mam podobny problem,mam laptopa lenovo g585,kupilem go bez systemu,w zestawie mialem cd z sterownikami do windows 7 32,34 bit,.na poczatku wgralem siodemke ultimate 64 bitowa,wszysko dzialalo na cacy,jednak zdecydowalem sie zmienic system na win 8 64 bit,zciagnalem wszystkie stery z strony lenovo,wszystko dziala oprocz bleutooth,probowel wszyskich sposobow zeby dodac ,ale klapa,co dziwne nie mam nic w manadzeru urzadzen :yes master
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Miałem identyczny problem w Asusie z Win7 ,trzeb było zainstalować sterowniki "WirelessConsole" dopiero wtedy BT pojawił się w MenadżerUrządzeń i w trayu.
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
visvitalis2004 napisał:
tylko ze WirelessConsole jest dostepne z tego co widze tylko na win 7
WirelesConsole służy do przełączania między BT a Wlanem.
Menu start/wyszukaj - wpisz Bluetooth/ zmień ustawienia funkcji Bluetooth
wyświetli się okienko i tam trzeba zaznaczyć aby pokazywał ikonkę w trayu. Tak mam na Win 7 i podpowiadam bo jak jest w Win8 tego nie wiem.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Do góry