Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Śmieszne, albo i nieśmieszne

spamtrash

Bardzo aktywny
Polubienia
2052
Nie chce zeby wyszlo jednostronnie, wiec taka mala prosba: ktos moze moglby mi pomc znalezc ekwiwalent z krajow muzulmanskich ktory rownowazylby to:
np. jakis Catholic Patrol, albo Christian Police z Maroka albo Arabii Saudyjskiej?

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Polubienia
4152
Mam nadzieję, że ktoś sobie robi "jaja", bo jak to prawda (kupno medalika), to rodzi się na naszych oczach nowy Prorok.....:szydera
Ja osobiście trzymam się nadal Harrego Pottera........:zaciesz
Również chciałbym mieć taką nadzieję, choć myślę że w tym przypadku to wszystko możliwe :myśli2:zaciesz

wwd

Bardzo aktywny
Polubienia
265
Zastanówmy się nad komentarzem do tej kartki, którą zazwyczaj wyznawcy KK umieszczają w samochodzie, aby np w razie zagrożenia życia, ksiądz mógł udzielić sakramentu spowiedzi, czy też ostatniego namaszczenia. Te sakramenty to element religii katolickiej.
Skoro ktoś wyznaje tę religię to co jest w tym dziwnego? To jakiś rasizm?

Co to jest religia:
"Religia – system
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć
i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą
(
) i sferą boską a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką."

Co to jest sakrament:
"Sakrament (
sacramentum,
μυστήριον /mystērion/) – w
religijny rozumiany jako widzialny
lub sposób przekazania
, ustanowiony, zgodnie z
, przez
. "

"Ważne jest , aby umieć odróżnić religijność od czystej głupoty."
Skoro sakrament to element religii to ten komentarz pisał ktoś, kto o tej religii nie wie nic, więc: dobrze czasem się zastanowić nad tym, co się wrzuca, żeby samemu nie zrobić z siebie głupka ;)

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Polubienia
4152
dobrze czasem się zastanowić nad tym, co się wrzuca, żeby samemu nie zrobić z siebie głupka ;)
dobrze czasem się zastanowić nad tym co się wypisuje, żeby samemu nie wypaść na głupka :do bani :zaciesz
już ci kiedyś odpisywałem że nie mam nic do ciebie :zaciesz :do jutra

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Polubienia
4152
Oczywiście ja też nic nie mam do ciebie :D tylko wyjaśniam ci pewne nieścisłości :D
tylko że tu nikt nie jest ciekaw twych spowiedzi, tym bardziej ja więc zachowaj je dla siebie :winked
tera już pa pa

wwd

Bardzo aktywny
Polubienia
265
tylko że tu nikt nie jest ciekaw twych spowiedzi, tym bardziej ja więc zachowaj je dla siebie :winked
tera już pa pa
Miło że się o mnie martwisz ;) ale to nie chęć zabłyśnięcia jest wynikiem mojej wypowiedzi a tylko chęć wyjaśnienia tego, co wcześniej wrzuciłeś - nie mogłem tego nie skomentować skoro to mnie też w jakimś stopniu dotyczy. Skoro wyśmiewasz religię katolicką to wyśmiewasz też mnie, ale spoko, wiem, nie ty jeden na tym forum.

Grandalf

Bardzo aktywny
Fąfel
Polubienia
3855
Niedowierzanie ogarnia słysząc, co kierowało niektórymi Brytyjczykami podczas głosowania za Brexitem w czerwcu 2016 r. Jeden z obywateli Zjednoczonego Królestwa wyznał właśnie na antenie radia LBC, że dla niego takim powodem jest strach przed wprowadzeniem na Wyspach wtyczek z dwoma bolcami.

Prowadzący program James O'Brien nie mógł uwierzyć w to, co słyszy. Jeden z słuchaczy, jako korzyść opuszczenia Unii Europejskiej, wskazał pozostanie Brytyjczyków przy używanych dotychczas na Wyspach gniazdkach elektrycznych i wtyczkach. Brytyjczyk wyraził obawę, że dalsza obecność w Unii Europejskiej mogłaby spowodować konieczniść przyjęcia przez Brytyjczyków wtyczek z dwoma bolcami.
:szydera