MLJ

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
3172
Reakcje/Polubienia
3501
rNwpgYcGYl1KHUUTFGCQPVdnhN0kfBnU.png
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2423
Reakcje/Polubienia
403
Miasto
okolice internetu
To bardzo proszę o zdecydowaną reakcję na każdy przejaw mowy nienawiści (do życzeń nagłej śmierci, bo i takie były, sic!), uprzedzeń, fobii narodowościowych, szowinizmu, dyskryminacji (ze względu na wyznanie, płeć, rasę, poglądy, religię, pochodzenie, narodowość), rasizmu, nacjonalizmu, chamstwa, wulgaryzmu, ordynarnych wyzwisk, obelg, wycieczek osobistych pod czyimś adresem. Zdecydowaną reakcję - do bana włącznie. Także na czacie. Dość mamy tego szamba w polityce i życiu społecznym, żeby najgorsze schematy, zachowania przenosić także tu. Poglądy polityczne - miej sobie jakie chcesz. Ale dla siebie. I nie prowokuj, nie atakuj, nie szukaj zadrażnień, konfliktów i awantur, bo inni mają prawo mieć poglądy inne od twoich. Uszanuj to. Ostatnio faktycznie z portalu nie da się korzystać w normalny sposób. Niektórym się wydaje, że nie obowiązują ich żadne reguły, a dzień bez prowokacji, chamskiej zaczepki (słownej, emotki), obelgi - jest dniem straconym.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19241
Reakcje/Polubienia
56057
To bardzo proszę o zdecydowaną reakcję ........

Tak, czat też zawłaszczyliście. Ale to ma się skończyć i od dziś mogą polecieć bany. Jak napisałem, macie do siebie problemy, żale, zróbcie dla siebie wątek i tam je wylewajcie. A najlepiej grupa na PM :kwiczy2

P.S. Od rana będę obserwował i oby ktoś się nie zdziwił że już załapie wolne na święta.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2423
Reakcje/Polubienia
403
Miasto
okolice internetu
Ja nie mówię, że na portalu ma panować powszechne "kochajmy się" (XII księga "Pana Tadeusza" się kłania). Ale i nie rysztok, ściek, szambo. Portal ma "Programy za darmo" w nazwie, a nie "Ściekowisko" na przykład. Szanujmy się, pomimo różnic. Ja wiem, że nie każdy musi na przykład lubić Izrael czy Ukrainę. Naród jak naród, ludzie jak ludzie. Ze swoimi wadami, zaletami, problemami, przywarami, historią. Ze złodziejstwem, korupcją, konfidentami i jawnymi zdrajcami, i innymi plagami. Ale, zwłaszcza w kontekście wojny, jaką toczą z bestialskim agresorem - nazywanie ich wszystkich, jak leci, UPAdlińcami, ukrami, ukrofaszystami, naziolami, banderowcami, judzenie, jątrzenie, sianie nienawiści - pozostawiam bez komentarza. Podobnie jak obrzydliwe "żarty" o puszczaniu Żydów kominem czy inne "kwiatki". Podobnie, jak wyzywanie kogoś od ryżych folksdojczów, szwabów, zdrajców, jak bazgranie swastyk, wizerunków czy memów bezpośrednio, jednoznacznie kojarzących się z nazizmem. Bez komentarza. Chyba, że komuś naprawdę zależy na bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości. To wszystko zaszło za daleko. Czas ostudzić atmosferę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry