Akcja Ratuj Maluchy

A

Anonymous

Jak wiadomo rząd odrzucił wniosek w sprawie referendum dotyczącego sześciolatków. Ale to nie koniec! :). Pozwolę sobie wkleić maila otrzymanego od Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

Rodzice,

Sejm odrzucił wniosek o referendum, ale macie prawo czuć się wygrani. Zebraliście blisko milion podpisów. Przed głosowaniem wysłaliście do posłów ponad milion maili! Przez cały czas akcji "Ratuj maluchy" udowodniliście jak wielki potencjał drzemie w rodzicach walczących o dobrą edukację swoich dzieci. Rząd
i wspierające go media potraktowali głosowanie nad referendum jako zagrożenie dla koalicji i zwalczali nas wszelkimi sposobami. Jednak głównym tematem debaty publicznej stał się opór rodziców wobec fatalnej reformy. Nawet dla rządu stało się jednak jasne, że musi zająć się problemem, jeśli nie ze względu na dobro dzieci to choćby ze względu na spadające wyniki w sondażach.

Sukcesem akcji ,,Ratuj Maluchy i starsze dzieci też'' jest to, że premier wreszcie usiadł z nami do rozmów. Na początek grudnia jest zaplanowane kolejne spotkanie. Być może uda się uzyskać niezbędne ustępstwa w zakresie wolnego wyboru dla rodziców sześciolatków. Potrzebne są również inne pomysły na powstrzymanie reformy. W pierwszej kolejności trzeba pomóc rodzicom dzieci z I połowy rocznika 2008, które od września miałyby pójść obowiązkowo do szkół jako sześciolatki.

Dlatego w najbliższą sobotę 16 listopada spotykamy się w Warszawie na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Zapraszamy członków Stowarzyszenia i wszystkich sympatyków. Zgłoszenia przysyłajcie na adres:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(w temacie maila napiszcie Zebranie). Odeślemy odpowiedź ze wskazaniem godziny (około 12.00) i miejsca.

Koniecznie przyślijcie też Wasze pomysły na dalsze działania! Piszcie na ten sam adres

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
z tematem Pomysły.

pozdrawiamy serdecznie
Tomasz i Karolina Elbanowscy, Krystyna Bula, Karol i Małgorzata Lusar, Katarzyna Mastalerz-Jakus, Katarzyna Staśkiewicz, Anna Zielińska

Jakaś minimalna szansa, że rodzice będą decydować o własnych dzieciach jednak jest.
 
A

Anonymous

Mam nadzieję, że się uda, nie trzeba będzie wysyłać 6 - latków do szkoły, niech mają jeszcze rok beztroskiego życia kiedy mogą się bawić, a nie myśleć o odrabianiu lekcji i innych obowiązkach, a rząd, to niedługo chciałby wysłać do szkoły noworodki...
Ja wierzę, że rodzice są w stanie wygrać w obronie swoich dzieci! Życzę powodzenia i trzymam kciuki, dacie radę!
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Ja tak sobie mysle ze wyslanie 6 latkow do szkoly nie jest takie glupie ... ale pod warunkiem ze bedzie to odpowiednio przygotownae, tzn.szkoly musza miec odzdielne pomieszczenia dla takich dzieci, odpowiednio przygotowana kadra i program , a przedewszystkim nie powinno sie to traktowac jako 1 klase tylko zerowke w ktorej dzieciaki zapoznawalby sie ze szkola oraz przyzwyczajalyby sie do zajec w grupach.
Ta cala akcja ratuj maluchy to niestety dla mnie traci hipokryzja...do przedszkola to i owszem puszczaja maluchy i nikt nie protestuje ado szkoly to juz nie ?W wielu krajach europy dzieciaki ida w wieku 5-6 lat...co prawda my to jeszce za murzynami jestesmy ale moze kiedys dogonimy i europe :)
 
A

Anonymous

Securitas - częściowo masz rację. Jak już muszą iść do szkoły w wieku 6 lat, to niech szkoły będą do tego przystosowane. A nie są. Przecież do tej pory też można było posłać dziecko do szkoły rok wcześniej. Ile osób z tego korzystało? U mojej córki w klasie jest jedna osoba, która przyszła rok wcześniej. Moim zdaniem to zabieranie dzieciom dzieciństwa. Jest ogromna różnica emocjonalna pomiędzy 6 latkiem i 7 latkiem.
Sprawa bardzo ważna. Nie porównuj przedszkola ze szkołą. W przedszkolu nie jest realizowany program przygotowany przez MEN. To zupełnie inne instytucje.
I na koniec rzecz najważniejsza. Jestem rodzicem i MAM PRAWO decydować o własnych dzieciach. Niech by było to referendum. Jeśli społeczeństwo by uznało, że dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat, to ok. Trzeba się dostosować. A tak? Milion osób się podpisuje. I co? Nic..
Poza tym, nie uważam, że musimy w czymkolwiek gonić Europę. Chcesz legalizacji homo, pedo i zoofili co już się dzieje w Europie? Chcesz najazdu przybyszów z Azji wyznających Allaha? Jedynym naszym problemem jest nieudolny rząd, który traktuje nas jak niewolników i tanią siłę roboczą.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Viper czlowieku a gdzie masz zalegalizowana pedofilie i zoofilie w europie?Troche opanowania...niedlugo niektore opcje polityczne beda obwiniac rzad za to ze deszcz pada :)A jak ktos pierdnie to beda krzyczec ze to i tak wina Tuska , ech polityce osrani.Kazdy ma monopol na jedyna najprawdziwsza prawde.
A co do referendum .. to co nastepne?Jakie referendum?Po co powolywac rzad , po co nam parlament?Zrobmy referendum...referendum recepta na wszystko.
To powinien byc wybor rodzica czy che puscic czy nie i tyle...ustawa powinna umozliwic dobrowolny wybor rodzica szkoda ze nikt o tym nie pomyslal ale z tymi referendami to juz przesada, nie moze sie opozycja dopchac sama do korytka i kierowania to wyskakuje z referendami , a sytuacja polityczna jest taka ze ani jednej ani drugiej strony nie obchodzi to czy przeciwnik napradwe chce zrobic cos dobrego ,sa nastawieni na nie i tyle.Jak sie beda caly czas okladac kijami przy kazdej okazji to sprawy najwazniejsze beda traktowane jak zasadzka z drugiej strony.
Niech ida dzieciaki do zerowek a potem do szkoly, kiedys byl system 8 klasowy i sie sprawdzal , po co mieszac i kombinowac tam gdzie cos dziala?
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
przez Securitas » 13 Lis 2013 19:19
Viper czlowieku a gdzie masz zalegalizowana pedofilie i zoofilie w europie?.....
No jak to gdzie ? ...wśród społeczności islamskiej stanowiącej duży odsetek ludności zamieszkującej np Francję i Belgię pedofilia kwitnie na całego bo zezwala na nią koran ( wszak prorok wziął sobie za żonę bodajże 9ciolatkę ) więc wyznawcy robią to samo ... a zoofilię chcieli zalegalizować lewicowcy u adolfów i innych krajach europejskich ale im nie wyszło....ale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa
 

merkaba

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Grudnia 2012
Posty
163
Reakcje/Polubienia
14
co do gender jest to pseudo nauka udowodnił to Harald Eia
Już pierwszy film wywołał burzę, zaś niespodziewanym skutkiem siedmioczęściowej serii było zamknięcie Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo
Tymczasem gender studies są lansowane w całej Europie, idą za nimi potężne państwowe granty, wkraczają do Polski. Nikt otwarcie o nich nie mówi, że jest to pseudonauka

cały artykuł i filmy ale napisy po angielsku a szkoda

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Standardy WHO określają szczegółowo, co w dziedzinie seksu powinny umieć dzieci w kolejnych przedziałach wiekowych, a "lekcje seksu" powinny się rozpocząć już przed czwartym rokiem życia.
już sześciolatek powinien rozumieć pojęcie "akceptowalny seks", a 12-latek potrafić "komunikować się w celu uprawiania przyjemnego seksu". Takie wnioski płyną z konferencji naukowej, którą współorganizowały resorty edukacji i zdrowia - podaje gazeta i zaznacza, że choć podczas konferencji przedstawiono jedynie propozycje zmian w edukacji seksualnej, przedstawiciele obu resortów opowiedzieli się za ich popularyzacją.

Zaproponowano “kluczowe idee", które powinny wywrzeć wrażenie na dzieciach w wieku od 5 do
8 lat:
1: "Ludzie otrzymują wiadomości na temat seksu, płci i seksualności z ich kultury i
religii".
2: "Jak szkodliwe kulturalne/tradycyjne praktyki wpływają na zdrowie i dobre
samopoczucie". (chyba tu chodzi o kosciuł :szydera )
3: "Różnice między dokonaną za obopólną zgodą aktywnością seksualną i pod przymusem".
4: "Dziewczęta i chłopcy mają prywatne części ciała, które mogą odczuwać przyjemność gdy
są dotykane."
5: "Dotykanie i pocieranie własnych genitaliów jest nazywane masturbacją".
6: "Niektórzy ludzie się masturbują, a niektórzy nie."
7: "Ciało może odczuwać przyjemność gdy jest dotykane".
8: "Niektórzy ludzie nie są w stanie sprawować opieki nad dzieckiem."
wiecej pod tym linkiem

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36194
Reakcje/Polubienia
25308
Miasto
Trololololo
merkaba linki zewnętrzne mają byc w tagu code, ostatni raz poprawiam potem kasuję posty
 

merkaba

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Grudnia 2012
Posty
163
Reakcje/Polubienia
14
USA: deprawacja dzieci w dzień Dumy LGBT. W gimnazjum w miejscowości St. Leonard w stanie Maryland podczas Dnia Dumy Homoseksualnej zmuszono uczniów do skandalicznego przebrania się i niemoralnych zachowań. Nastolatkowie mieli odgrywać role partnerów homoseksualnych. Uczniowie, którzy nie dostosowali się do wymogów dyrekcji, zostali ukarani negatywnymi stopniami.
Nauczyciele z Heritage Middle School podzielili uczniów, a następnie przydzieli im odpowiednie role do odegrania w Dniu Dumy Homoseksualnej. Chłopcy mieli się przebrać za transseksualistów, męskich sodomitów i różnego rodzaju bardziej kobieco wyglądających mężczyzn. Dziewczyny z kolei miały się ucharakteryzować zgodnie z typem „lips stick” lub „lesbian butch”.
Uczniowie zostali zobowiązani do odegrania „jednego dnia z życia partnerów ze związku homoseksualnego”. Nauczyciele zachęcali i stawiali wyższe stopnie uczniom, którzy trzymali się za ręce, przytulali i „okazywali sobie niewinne uczucia”.
Scenariusz zajęć opracował znany transseksualista Caren Shandel. Na pytanie dziennikarzy dot. obchodu Dnia Dumy Homoseksualnej Shandel powiedział, że „nie spocznie dopóki wszyscy homoseksualiści skrywający się w rodzinach nie ujawnią swojej orientacji homoseksualnej”.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Mikelonsky

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
152
Reakcje/Polubienia
5
Szkoła obowiązkowa dla 6 latków, jeśli będzie prawo wyboru to w porządku no i oczywiście jeśli szkoły będą do tego przygotowane. Wszelkie zapewnienia ze jest OK wcale mnie nie przekonują, tym bardziej w sytuacji kiedy wiem co się działo od września w przedszkolach po superhiperniesamowitej decyzji rządu pod hasłem przedszkole za złotówkę.
Kto ma dziecko w przedszkolu ten wie o czym pisze. Nie wspomnę nawet o tym jak wychowanie przedszkolne zostało "rozmontowane" i spłycone.
Jeśli podobnie ma wyglądać szkoła dla 6 latków to dziękuje. :Stop
To że jako rodzic mam prawo decydować o moim dziecku bo to MOJE DZIECKO nawet nie będę pisał bo to powinno być jasne a nie jest. Moje dziecko nie oznacza mojej własności jako przedmiotu ale moją pełna odpowiedzialność za człowieka. Jeśli są patologie i zachowania które krzywdzą dziecko to ktoś może się wtrącać do mojego (co ważniejsze naszego bo to dwie osoby płci przeciwnej Mama i Tata) wychowania ale w przeciwnym wypadku wara od mojej rodziny!
To mnie będzie rozliczać moje dziecko i świadomość ze popełnię jakiś błąd dyscyplinuje oraz racjonalizuje moje decyzje. Kogo będzie rozliczać moje dziecko za błędne decyzje w oświacie? Kolejna panią minister? rząd?
A co do Gender to podobno bada jaki wpływ ma instytucjonalne utrwalanie pewnych stereotypów płciowych i dominacji danej płci w określonych obszarach życia. Tyle że oni chcą także instytucjonalnie "oświecić" ludzi a co ważniejsze wpoić to dzieciom a to już (instytucjonalne) godzi w moją sferę prywatna jaką jest wychowanie mojego dziecka.
Niech najlepszym komentarzem (bo nie ma co dyskutować) będzie grafika z Podyplomowego Gender Studies w Warszawie - Kopernik przerobiony na kobietę...czy i Wam od razu wyświetla się znana scenka?
"Kopernik? Kopernik była kobietą!" :wariat
 
A

Anonymous

Securitas - na posty o pedofili i zoofili odpowiedział remool, więc nie będę się powtarzał. W latach 60-70 i dalej takie postulaty legalizacji wysuwali homosie i teraz osiągnęli cel. Teraz takie postulaty legalizacji wysuwają pedo i zoo. A i nie zapominajmy o tym, że są pomysły legalizacji kazirodztwa. To wydaje się chore i nierealne, a zobaczysz za jakieś 5-10 lat jak nikt nie będzie protestował, że to zalegalizują. We Francji już masz rodziców w dokumentach zamiast ojca i matki.

Co do drugiej części posta. Oczywiście, że powinien być wybór i tak jest do tej pory. Przecież mamy możliwość posłania 6 latka do szkoły. Kto chce to z tego korzysta. Referendum ma być po to, że ustawa NARZUCA NAM KONIECZNOŚĆ POSŁANIA 6 LATKA DO SZKOŁY. Nie ma wyboru. Ma 6 lat i witaj szkoło.
Co do 8-letniej podstawówki, to zgadzam się w 100%. 6 lat zerówka, 7 lat 1 klasa i dalej.
Pozdrawiam
 

Mikelonsky

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
152
Reakcje/Polubienia
5
Mamy nową Panią Minister
A my dzieci mamy te same...
Ale i akcja Ratuj Maluchy ma nową odsłonę.
Parszywe gamonie z ulicy Wiejskiej maja nas w d..e?
My się tak łatwo nie damy :pala
 
Do góry