Program Aplikacja do regulacji jasności ekranu

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Szukam programu, który pozwoli mi w prosty sposób zmniejszyć nie tylko jasność ekranu ale też przede wsystkim usunie nadmiar niebieskiego koloru i zredukuje zmęczenie oczu. Obecnie używam F.lux ale kurcze coś jest z nim nie tak. Niby ustawiłem lokalizację ale nie jestem w pełni zadowolony .. Czasmi jak mi slońce świeci na monitor to on zmniejsza jasność zamiast odwrotnie i mam w sumie jego dość ;/

Chyba, że ktoś wie jak go skonfigurować? Druga sprawa może jest inny jakiś dobry program? Testowałem Iris ale również mnie zawiódł ..
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
Ostatnia edycja:

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Czasmi jak mi slońce świeci na monitor to on zmniejsza jasność zamiast odwrotnie
Żeby było tak jak chcesz to musiałbyś mieć wbudowany czujnik światła w monitorze tak jak mają niektóre telewizory i smartfony. Wtedy jasność automatycznie dostosowuje się do otoczenia. f.lux i podobne aplikacje działają w oparciu o lokalizację.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
A czy ktoś z was użytkuje F.lux? Może kurcze powinienem go inacze jakoś skonfigurowac.
Sprawdź SunsetScreen, co podałem. Sam go używam i jest OK. Możesz w nim sobie ustawić skróty klawiaturowe, aby czasem skorygować jego ustawienia :)
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Akurat ta wersja (x64bit) CHYBA jest darmowa bo nie jest rozwijana.
Musisz spróbować a w razie czego wpisz "iris-giveaway"
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Teraz bez Iris nie wyobrażam sobie pracy a F.luxa nie znam.
 
Do góry