Auslogics: co z nim nie tak?

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1048
Reakcje/Polubienia
1430
bla bla
defragmentacja dysku i jego optymalizcja to temat nieskączony
Jak można powiązać nadpływające dane (np. ze Spotify) cache z przeglądarek, aktualizacje programów.. i jeszcze MS coś dorzuci
Należałoby cały czas defragmentować
(zajebisty temat na książkę:))
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1048
Reakcje/Polubienia
1430
Jak by Ci to wytłumaczyć?
np. OO Defrag defragmentuje już przeanalizowaną partycję (wie co gdzie ma być zapisane)
w tym samym czasie słucham Spotify, który zapisuje (buforuje) aktualnie słuchane pieśni na dysku
i już wtedy rozsiewa fragmenty danych gdzie się da. Poza tym na aktualnie defragmentowanej partycji jest pełno otwartych
i zalockowanych plików których nie można ruszyć (systemowo) - one blokują przestrzeń defragmentacji.
I po defragmentacji pasuje znów defragmentować.
Następny przykład :
Po aktualizacji np, VSCode program zajmuje 2 bajty więcej niż poprzednia wersja. I jeśli partycja jest zdefragmentowana na zero
to należy przenieść cały plik albo katalog programu w nowe miejsce.
Scenariuszy jest o wiele więcej i nie będę ich tu opisywał.
Zastanawiam się jak to wszystko rozwiązuje OO Defrag (bo go aktualnie używam)
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Sama od lat używam Auslogics Disc Defrag Pro i jestem z niego zadowolona... Na pewno nie używałam wszystkich jego funkcji, ale dziś nadrabiam braki... U mnie AdwCleaner wykrywał PUP w tym programie, Malwarebytes Premium i Emsisoft AntiMalware chyba nic w nim nie wykrywały. Rzadko defragmentuję dysk twardy... Przeważnie raz na pół roku... Przede wszystkim zdefragmentowałam dysk twardy, bo to zalecił mi @OXYGEN THIEF po tym, jak zwolniłam około 30 GB. Obecnie robię tzw. optymalizację wolnej przestrzeni.
 
Do góry