Bardzo poważne luki bezpieczeństwa procesorów Intela, ARM, AMD. Między innymi Meltdown i Spectre

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55836
OEM, HP, mac jego bolszewicka, wycofal sobie WSZYSTKIE update BIOSow rozdystrybuowane wczesniej dla WSZYSTKICH prockow Intela, wlacznie z seria 7... Nagle strona
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
ktora odsylala bezposrednio do wszystkich update, z ktorych niektore byly planowane na polowe lutego (najpozniej) dla wszystkich laptopow ma: TBD, bez nawet okreslenia daty, ale na pewno nie ograniczajac sie do Broadwell i Haswell. co wiecej, poprzednio dostepne uaktualnienia BIOSow zostaly po cichu wycofane ze stron produktow (no dobra, nie wiem czy ze wszystkich. Sprawdzilem Elitebooki G4, Zbooki G4 i Omeny).

Ciekawe, zaktualizowałem niedawno BIOS w Elitebook G3 do wersji 1.22. Teraz na stronie jest wersja 1.20. Jednakże nie mam BSODów ani niezaplanowanych restartów. System stabilny, nie odczułem spowolnienia, maszyny wirtualne działają :)

No nic, poczekam i zobaczę co się urodzi :zaciesz

Dzięki spamtrash za newsa :piwek:england
 

.m.

Wygadany
Dołączył
1 Grudnia 2011
Posty
79
Reakcje/Polubienia
36
mnie caly ten syf nauczyl jednego- brac sprzet od producenta ktory nie olewa sikiem prostym klienta. przykladowo, asrock zero aktualizacji dla plyt na b85 od 2015 roku. asus do tych samych plyt robil aktualizacje zwyczajne 2017 i krytyczne jak z tym syfem w 2018 roku. jezeli jeszcze kiedys przyjdzie mi skladac balaszaka to majac w pamieci obecna bajke, wybiore kieszenia normalna firme a nie badziewiarzy. czy bedzie to intel czy amd roznicy wielkiej nie robi bo jedni i drudzy robia popierdolki, wiec wydajnosc i cena bedzie decydowala... ale reszta sprzetu... wsparcie i jeszcze raz wsparcie.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
słychac było że chce być jak najszybciej w domu ze swoją kozą.
Może to nie on tylko jego koza tym razem za papugę robiła.

A jeżeli chodzi o te mniej istotne kwestie, to nie wiem czy to tylko ja czy też i inni tak mają ale odkąd sięgam pamięcią ponad stół, to pamiętam że mówiło się wciąż o tym że procesory (zwłaszcza w przypadku procesorów intela), karty graficzne, czy nawet zdaje mi się że firmware dysków twardych... są wykorzystywane do szpiegowania użytkownika bez jego wiedzy i poza jakąkolwiek zdolnością ochrony programów które mają niby go chronić? Jeżeli więc o tym już dawno było wiadomo, to dlaczego dopiero teraz w przypadku tych rzekomych luk zrobił się taki szum? Czy tylko dlatego, że również pospólstwo znalazło już sposób by z tych "luk" skorzystać, czy chodzi jednak o coś więcej?
Mam w tym (i nie tylko tym) temacie swoje zdanie ale tak sobie tu pytam.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
To o exploitach czytałem i tu i gdzie indziej. Tak samo toto o sprawdzaniu power shellem. Chodzi mi o coś więcej ale póki co nie mam czasu bo... idę spać.
 
Do góry