Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
6353
Reakcje/Polubienia
12158
Absolutnie genialne narzędzie opublikowała firma Carbon Black. Binary Emulation Environment, w skrócie BinEE, potrafi przechwytywać najważniejsze zmiany dokonywane przez złośliwe oprogramowanie w systemie Windows. I co najlepsze, aplikację można zainstalować i używać pod Linuksem, Windows i macOS.

BinEE jest emulatorem, a nie sandbox’em czy środowiskiem rzeczywistym. Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości wykonania dynamicznej analizy złośliwego oprogramowania w prawdziwym środowisku roboczym. Ale w końcu to „tylko” dobry emulator, prawda?

Do działania programu wymaga się przekopiowania bibliotek DLL z Windows z katalogu c:\windows\system32. Niektóre z bibliotek są chronione przed dostępem, dlatego najlepiej skopiować pliki z poziomu LiveUSB z dowolnej dystrybucji Linuksa.

Za pomocą narzędzia można uruchomić binarną próbkę i sprawdzić czy np. tworzy nowe złośliwe oprogramowanie albo z jakich funkcji WinAPI korzysta malware — CreateFileA, WriteFile, GetCurrentProcess, RegCloseKey itp. BinEE z pewnością może pomóc osobom, które zajmują się analizą złośliwego kodu.
źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Narzędzie, instrukcja instalacji i demo na filmiku, są dostępne na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry