Blue screen wywołany przez: tcpip.sys.

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Jak mój system raczej działa dobrze, to powinnam zaktualizować bios? Pomimo powtarzającego się blue screena?

@Grandalf, gdzie jest link do tamtego softu...

O to chodzi:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Bez pendrive się nie obędzie? Nie chcę stracić danych na moim jedynym pendrivie... Czy nie trzeba go formatować? Nie chcę formatować pendrive... Nie można go czym innym zastąpić?

Edit: kiedyś kupię drugiego pendrive i go użyję, by stworzyć bootowalny nośnik...
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Jak mój system raczej działa dobrze, to powinnam zaktualizować bios? Pomimo powtarzającego się blue screena?

@Grandalf, gdzie jest link do tamtego softu...

O to chodzi:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Bez pendrive się nie obędzie? Nie chcę stracić danych na moim jedynym pendrivie... Czy nie trzeba go formatować? Nie chcę formatować pendrive... Nie można go czym innym zastąpić?
Bios powinien być aktualizowany, bo zawiera poprawki, poszerza kompatybilność itd.

Link do softu to:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
ale na stronie którą podałaś też można pobrać. Co do pendraiva, to powinno się obyć bez niego. W live-update-5-manual piszą, że istnieją dwa sposoby na flashowanie BIOS-u. Ustawienie domyślne to [W trybie Windows] i dodatkowe [W trybie Dos (USB)].
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
@Grandalf mam odpalić instalkę tego softu, powyłączać ochronę, oraz przeglądarkę i wybrać opcję: w trybie Windows?
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Według tego programu, który pobrałam, mam aktualny BIOS.... Czyli coś zrobiłam nie tak... Szukam linka do tego programu, podanego przez Ciebie i nie wiem jak go znaleźć... Ok, znalazłam...
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Użyję maila do zaspamowania... Mam nieaktualny BIOS. Wersja: 1.90. Ów soft się zawiesił w czasie rejestrowania produktu...
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Według MSI Update 6 mam aktualny BIOS, ów soft wyświetla to info, jak nie próbuję go zarejestrować. Jak próbuję go zarejestrować, pisze że połączenie internetowe zostało przerwane... Jak wyłączę zaporę Windows, to się wiesza i nie można go zarejestrować. Uruchomiłam dxdiag i takie mam informacje dotyczące mojego BIOS: BIOS Date: 03/30/15 11:20:03 Ver: V1.9B0 (type: BIOS). Jak można inaczej, używając jakiegoś programu, zaktualizować BIOS? Sama wolałabym tego nie robić... Bo jestem totalnym laikiem...
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Ok, wpierw muszę kupić pendrive. I musi być bootowalny...
Nie musi być botowalny, bo to robi się poprzez opcję w Biosie :) Nawet nie trzeba formatować pendriva, ale jest to zalecane.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Ok, przyznam się bez bicia, poszłam do pewnego serwisu komputerowego i miły pan zaktualizował mi BIOS. Sama pewnie bym nie dała rady tego zrobić...
Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc. :kwiaty

Aha, @spamtrash, dzięki Tobie zaktualizowałam mikrokod Intela i dzięki temu w programie InSpectre mogłam włączyć zabezpieczenie przeciwko podatności Spectre. Bardzo dziękuję Ci za pomoc. :piwek
 
Ostatnia edycja:
Do góry