Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

CCleaner Browser - wersje rozwojowe

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
26207
Polubienia
5679
Autor tematu #1


CCleaner Browser to nowa przeglądarka (działająca na silniku Chromium) od Piriform czyli producenta znanego wszystkim CCleaner'a.
CCleaner Browser posiada wbudowane narzędzie do czyszczenia dostępne pod nazwą "Privacy Cleaner". Przeglądarka zapewnia funkcje Anti-Phishing, Anti-tracking i HTTPS Encryption. Wszystkie funkcje i narzędzia przeglądarki są dostępne w Centrum Bezpieczeństwa i Prywatności.

CCleaner Browser posiada wbudowany bloker reklam, moduł odpowiedzialny za ochronę dodatków, bloker Flash, menadżer haseł, narzędzie do czyszczenia, tryb ukryty, pobiera wideo z różnych stron oraz moduł odpowiedzialny za ochronę kamerki.
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć
 

yyy

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
404
Polubienia
210
#2
To w sumie chyba taki Avast Secure Browser tylko bez dodatków od avasta, które i tak nie działają o ile pamiętam bez zainstalowonego av :)

"CCleaner Browser posiada wbudowane narzędzie do czyszczenia dostępne pod nazwą "Privacy Cleaner" "nie wiem ,czy takie wbudowane ,bo u mnie odpala starego ccleanera 4.19 z dysku :) Jakby ktoś chciał używać na codzień to brak też dostępu do
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć
z menu przeglądarki.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
5791
Polubienia
9725
#3
CCleaner Browser posiada wbudowane narzędzie do czyszczenia dostępne pod nazwą "Privacy Cleaner".
A miało być tak pięknie :)

Privacy Cleaner: Aluf Kalman Magen 3 Tel Aviv Israel
Zbierają sporo danych, a ich
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć
mnie nie przekonuje.
We use your social network’s account to locate your permissions for applications to access your personal information, and to allow you to manage these permissions.
lub
Transfer of data outside your territory – We may store and process information in various sites throughout the globe, including in sites operated and maintained by cloud based service providers.
lub
We may keep aggregated non-identifiable information without limitation
We use Facebook as a platform for our marketing campaigns and therefore Facebook may have access to your information.
I to by było na tyle :)
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
5791
Polubienia
9725
#4
No cóż, w poprzednim poście się pomyliłem, bo to jednak nie ten Privacy Cleaner jest zaimplementowany. I dobrze, bo to jest na plus ;)

Po zainstalowaniu CCleaner Browser okazuje się, że większość opcji pokazanych na obrazku w pierwszym poście to są funkcje wbudowane w każdej przeglądarce opartej na Chromium (dobry marketing - obrazki lepiej wyglądają). CCleaner Browser pobiera natomiast przy instalacji tylko 6 rozszerzeń, z czego jedno jest zdublowane pod inną nazwą.

Po uruchomieniu przeglądarka nie wyróżnia się niczym szczególnym w stosunku do innych chromowatych, a monitorując pakiety nie zauważyłem, aby wysyłała jakieś niepokojące dane. A cała jej siła opiera się na pobranych rozszerzeniach.

Zainstalowałem te rozszerzenia w SlimJet i uzyskałem tą samą funkcionalność :) Oto parę zrzutów z ekranu:Rozszerzenia Anti-Tracking (ccleaner-privacy-1.18.16.420) i Adblock (ccleaner-adblock-1.18.16.420) to to samo, ale różnią się ustawieniami domyślnymi, co widać po ilości zablokowanych reklam.


Jeśli więc by podsumować CCleaner Browser, to nie niestety nie ma tu jakiegoś przełomu lub autorskich rozwiązań. A Adblock-Anti-Tracking korzysta z technologi Ublock Orgin.

Mam linki do tych rozszerzeń, ale nie chcę ich podawać publicznie. Jednak dla tych, co mają ochotę przetestować te pluginy na innej przeglądarce jak CCleaner Browser, to zrobiłem paczkę. Dodatkowo instalator CCleaner Browser Offline:
Log in or register now. to view Spoiler content!


 
Ostatnia edycja: