ChatGPT, Midjourney, Character.AI, Calligrapher.ai i inne AI

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10008
Reakcje/Polubienia
10646
Miasto
Somewhere over the rainbow.
A jakby to było 50-100 zdjęć?
Jak myślisz ile to byłoby czasu średnio na fotę?

Nie wiem ile czasu. Pewnie sporo. Jednak jeśli bym się tym zajmował zawodowo i na tym zarabiał to bym po prostu siedział nad tym ile trzeba i brał dobrą kasę.
Jeśli miało to by być hobby to by mi się nigdzie nie spieszyło i skoro takie zdjęcia mają po 40 albo więcej lat to nic by się nie stało gdyby poczekały jeszcze 5.
A tak między nami gdyby to były zdjęcia z moich zbiorów to bym im nigdy nie zrobił czegoś takiego jak upiększanie. W tym tkwi ich piękno, że mają taką strukturę jak mają i że są na nich jakieś defekty. Teraz wszystko na siłę się poprawia. "Czterej pancerni" w kolorze, Remaster gier żeby grafika była lepsza. I najgorsze czyli remastering starych płyt żeby trzasków nie było słychać :chory Po co to wyjałowianie wszystkiego co ma duszę :scratch
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1672
Reakcje/Polubienia
1767
Czasem mała odbitka na papierze fakturowanym jest jedyna pamiątką rodzinną a rodzina chciał by mieć kopię. Z fotkami na papierze błyszczącym nie ma problemu a na tych fakturowanych zazwyczaj bardzo uwidacznia się efekt mory.
Nie chodzi mi o upiększanie/kolorowanie zdjęcia, tylko pozbycie sie defektu fizycznego. I w takim przypadku użycie AI jest zasadne.

Nie ma dla mnie jakiejkolwiek dodatkowej wartości trzask płyty vinylowej. Mówienie w takim przypadku o „duszy” jest sporą przesadą. Moim zdaniem wydawane co kilka lat remixy/remastery danego zespołu/wykonawcy są zwykłym skokiem na kasę. Chyba, że chodzi o utwory Pink Floyd remasterowane przez Watersa, w których gumkuje on udział członków zespołu i uwydatnia swój. To wtedy jest skrajne chamstwo (oprócz pazerności).
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10008
Reakcje/Polubienia
10646
Miasto
Somewhere over the rainbow.
VoxScript - bardzo przydatna wtyczka do ChatGPT. Dzięki niej można np. analizować długie treści na YouTube i uzyskiwać dzięki niej streszczenie całego filmu, podsumowanie i konkretne wnioski. Przydatne dla internetowych speców, dzikich trenerów itd. Można kazać wtyczce przeanalizować wykład jakiegoś profesora w danej dziedzinie i później nagrać własny film ze zdobytą wiedzą albo pisać tweety czy posty na FB i być mądrym :sarkazm. Wtyczka sprawdzi się też dla chcących zarabiać dzięki AI. Można oferować streszczenia filmów, wykładów czy prezentacji.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4351
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
ZANIM powstalo ChatGPT bylo "manualne ulepszanie prawdy na zdjeciach". Przyklad:
1697028421239592-1.jpg




Mamy XXI wiek... i mamy AI... i takie efekty:

86853-C60-5-D22-4764-854-A-BEE89522-A7-C6-1.jpg


jesli mam byc szczery to wole "szkole starych mistrzow"....
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10008
Reakcje/Polubienia
10646
Miasto
Somewhere over the rainbow.

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10008
Reakcje/Polubienia
10646
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wpadłem na taką ciekawą wyszukiwarkę opartą na AI.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

może przeszukiwać internet jak każda inna ale można jej zlecić przeszukiwanie serwisów jak Youtube czy Reddit ale także może skorzystać z WolframAlpha czy wyszukiwać tylko w opublikowanych materiałach naukowych. Dostajemy także linki do źródeł z jakich zostały zaczerpnięte informacje. Istnieje także opcja, w której wyszukiwarka udziela nam informacji w formie czatu bez podawania źródła. Kolejną opcją jest przeszukiwanie przesłanych przez nas plików.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35965
Reakcje/Polubienia
25063
Miasto
Trololololo

Google pokazało swoje nowe AI: Gemini


Google podniosło rozwój AI na nowy poziom. Gemini rozpoznaje obraz z kamery i jednocześnie przeprowadza interakcję słowną z użytkownikiem.

 
Do góry