Ciekawe wtyczki/rozszerzenia do przeglądarki Firefox

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
:zawsty pisałem ale na 1 stronie a nie na 2 :wariat :dziwak
dobra to żeby nie było dodam jeszcze wtyczkę Bloody Vikings
Bloody Vikings! korzystaj z tymczasowych adresów e-mail, chroniąc swój prawdziwy adres e-mail przed spamem i pozostań anonimowy.

Zamiast podawać swój prawdziwy adres e-mail na stronach, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Bloody Vikings!". Bloody Vikings! automatycznie wstawi tymczasowy adres e-mail i otworzy skrzynkę w nowej karcie.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

UnMHT pozwala na przeglądanie plików MHT (MHTML), będących formatem archiwum stron internetowych, i zapisywanie całych stron internetowych, włącznie z ich treścią i umieszczonymi nań grafikami, do pojedynczego pliku MHT


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

pkolasa

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
230
Reakcje/Polubienia
8
To ja od siebie dołożę ciekawą wtyczkę o nazwie Public Fox.
Po instalacji ustawiamy sobie w jej ustawieniach hasło i blokowane elementy i ewentualnie blokowane strony WWW, czy nazwy plików, których nie wolno pobierać bez podania hasła i zatwierdzamy.
Wspomniałem już o niej w kontekście ciekawej ochrony przed infekcją Zbotem w pliku xpi ze strony rozsyłanej na Facebooku. Po ustawieniu blokady na dodatki, jeśli nie podamy hasła, nie da się przypadkiem zainstalować wtyczki z wirusem, bo nieprawidłowe hasło / kliknięcie Anuluj przerywa instalację. Polecam!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
316
Reakcje/Polubienia
229
Jako pakiet podstawowy do laptopa z bezprzewodowym netem, oprócz wspomnianych Adblocka i DNTMe polecam wtyczki:

Flashblock
Jego działanie opiera się na zasadzie ograniczonego zaufania do elementów typu "flash" osadzonych na stornach internetowych. Flashblock blokuje wczytywanie tych elementów i wyświetla w miejscu ich występowania przycisk umożliwiający odtworzenie lub pobranie animacji "flash".

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

oraz

BarTab
to bardzo przydatne rozszerzenie, szczególnie dla użytkowników słabszych komputerów (obniża wyczerpywanie zasobów pamięci i procesora) oraz mobilnego internetu (płacimy tylko za transfer danych wybranych przez siebie kart).BarTab przechwytuje żądania ładowania zawartości kart otwieranych w tle lub przywracanych podczas uruchamiania blokując otwieranie nieużywanych stron do czasu przejścia na odpowiednią kartę. Ponadto pozwala zwolnić pamięć zajmowaną przez zawartość dowolnej karty, ręcznie lub automatycznie.
Wersja lite z oficjalnej strony dodatków do mozilli

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wersja 3.0 - dla odważnych (wyszperana w sieci, ja jej używam), spolszczona

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Taki zestawik daje większą kontrolę nad zużyciem danych przez przeglądarke, jak wspomniałem dla mnie to podstawa.
 
A

Anonymous

Wtyczka ScrapBook pozwala zapisać całe witryny internetowe na dysku lokalnym, a następnie nimi zarządzać. Do jej zalet zaliczyłbym precyzję, lekkość i szybkość oraz wielojęzyczny interfejs z obsługą języka polskiego.

Główne funkcje ScrapBooka to:
* Zapis stron internetowych
* Zapis fragmentów stron internetowych
* Zapis całych witryn internetowych
* Porządkowanie i zarządzanie zbiorem zapisanych stron w podobny sposób jak zarządzanie zakładkami
* Przeszukiwanie i szybkie filtrowanie tekstów znajdujących się w zbiorze
* Edycja stron znajdujących się w zbiorze
* Funkcja edycji tekstu/kodu HTML podobna do notatnika z przeglądarki Opera

firefox_scrapbook_just_installed_with_menus.jpg
firefox_moze_wiecej-8a.png

scrapbook-plug-in-for-firefox-6.jpg


Link do wtyczki ScrapBook 1.5.6:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Piotr13

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
162
Reakcje/Polubienia
63
HTTPS Everywhere

HTTPS Everywhere is a Firefox add-on that's perfect for users who want to maximize their security while surfing the web.
Basically, HTTPS Everywhere works by activating HTTPS on a selection of common websites, in other words, the "safe mode" instead of the more usual HTTP. This encrypts your information, making it difficult, if not impossible, to monitor your browsing.

W skrócie: gdziekolwiek jest to możliwe, nawiązuje połączenie szyfrowane.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Sposób instalacji:
* Ściągasz plik "https-everywhere-3-1-3.xpi" np. na pulpit.
* Odpalasz FF, wchodzisz w "Dodatki" -> "Pobierz dodatki", klikasz w trybik "*" (znajduje się w prawym górnym rogu), wybierasz "Zainstaluj dodatek z pliku", wybierasz plik "https-everywhere-3-1-3.xpi" i instalujesz.
 

Piotr13

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
162
Reakcje/Polubienia
63
Ola napisał:
Na tej samej zasadzie co wyżej działa także dodatek HTTPS Finder


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Jak zaznacza sam autor:
HTTPS Finder is most powerful when used side-by-side with HTTPS Everywhere to create rule sets tailored to your browsing habits. Used alone it's better than nothing but it's important to realize that limitation.
:szydera
źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Dla tych co otwierają dziesiątki kart jednocześnie
FaviconizeTab - zmienia karty w ikony

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
tak to wygląda
gjBZAYy.jpg


Tab Preview

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
lub
Tab scope

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Pokazują miniatury stron po najechaniu kursorem na kartę
wygląd
Rl8rzl4.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
HellBoy Firewall nowa wtyczka do Firefoxa blokująca natrętne reklamy.Wtyczka jest o wiele lżejsza do adblock Plus

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

virophage

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
199
Reakcje/Polubienia
19
Miasto
Pomorze
Witam : )
Działa wam ta wtyczka hellboy firewall ? pytam bo u mnie zniknęła z paska i nie blokuje ; ) wywaliłem ,wrzuciłem i to samo : )
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Disconnect ciekawa wtyczka zapobiegająca śledzeniu w sieci

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry