CMOS De-Animator - Kopia zapasowa ustawień BIOSU

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36190
Reakcje/Polubienia
25301
Miasto
Trololololo
CMOS De-Animator
deanimator.png

CMOS De-Animator to darmowy program przeznaczony do tworzenia oraz przywracania kopii zapasowych ustawień BIOSU.
Program jest darmowy

Strona producenta
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Program
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Odgrzebię temat, potrzebuję skopiować ustawienia biosu w pełnej postaci, masz może jakieś doświadczenia lub inne programy niż ten (Windows 10 komputera to dell e6220). Zawsze coś na grzebię i problem z ustawieniem przy UEFI
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36190
Reakcje/Polubienia
25301
Miasto
Trololololo
Odgrzebię temat, potrzebuję skopiować ustawienia biosu w pełnej postaci, masz może jakieś doświadczenia lub inne programy niż ten (Windows 10 komputera to dell e6220). Zawsze coś na grzebię i problem z ustawieniem przy UEFI
Jak grzebiesz i coś nie pyknie to przywróć do ustawień domyślnych. Tutaj masz mały programik do tworzenia kopii biosu Universal BIOS Backup Toolkit.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Kiedyś było ok, ale jak Windows 10 zaczął grzebać w BIOSIE, to przywracanie do ustawień domyślnych nie widzi ustawień (ścieżek do dysku UEFI w dellu), a w ogóle to chyba za stary jestem na te nowe rozwiązania.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36190
Reakcje/Polubienia
25301
Miasto
Trololololo
Kiedyś było ok, ale jak Windows 10 zaczął grzebać w BIOSIE, to przywracanie do ustawień domyślnych nie widzi ustawień (ścieżek do dysku UEFI w dellu), a w ogóle to chyba za stary jestem na te nowe rozwiązania.
Przywracasz z poziomu biosu :??
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Tak, dell wrzuca mi testy, ale nie potrafi odczytać ustawień UEFI, programik ma syfy, nawet Keirsh mi go zablokował.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36190
Reakcje/Polubienia
25301
Miasto
Trololololo
Tak, dell wrzuca mi testy, ale nie potrafi odczytać ustawień UEFI, programik ma syfy, nawet Keirsh mi go zablokował.
:lupaKażdy program który ma dostęp do biosu (a ten ma) będzie traktowany przez antywirusa jako malware czyli szkodnik :szef
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Odgrzebię temat, potrzebuję skopiować ustawienia biosu w pełnej postaci, masz może jakieś doświadczenia lub inne programy niż ten (Windows 10 komputera to dell e6220). Zawsze coś na grzebię i problem z ustawieniem przy UEFI

Dell coś tam radzi (do poczytania):
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

0.jpg
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Dzięki, właśnie to czytam, niestety u mnie to nie działa - była zmiana na dysk sdd
 
Ostatnia edycja:

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Mam pytanie, czy ktoś wgrywał Windowsa 10 do laptopa sony pcg-71311m (instalacja om na Windows 7). Jak zgrać bios (w razie czego)?
ściągnąłem Uniwersal Bios Bacup ToolKit 2,0 zadziała na sony.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Mam pytanie, czy ktoś wgrywał Windowsa 10 do laptopa sony pcg-71311m (instalacja om na Windows 7). Jak zgrać bios (w razie czego)?
ściągnąłem Uniwersal Bios Bacup ToolKit 2,0 zadziała na sony.

Zacznijmy od modelu ;) Jaki jest prawidłowy?

0.jpeg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- opis jak odczytać model laptopa
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Na razie mam dwa zdjecia, kupiony w Polsce. Próbowałem rozszyfrować nie udało mi się. Załączam zdjęcia, komputer dotrze do mnie po świętach, to kop mojej wnuczki chcę go zmodernizować, ale jak czytam to jest z nimi problem

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Piszę z komurki, nie widzę edycji postu, może komuś uda się odczytać jaki to model po numerach.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Piszę z komurki, nie widzę edycji postu, może komuś uda się odczytać jaki to model po numerach.

Na zdjęciach nic przydatnego. Jak już będziesz miał do niego dostęp to zrób skan w AIDA64 (trial jest na 30 dni) i wtedy pogadamy. Bo mając dokładny model może gdzieś jest BIOS do pobrania.

Oczywiście możesz użyć Uniwersal Bios Bacup ToolKit do backupu, bo on tylko odczyta bios i nic nie flashuje
 
Do góry