Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Co nam gra w duszy, czego aktualnie słuchasz ?

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
3215
Polubienia
895
Настя-Каменских - Попа kак y Ким

Настя-Каменских - Lomala
 

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
1059
Polubienia
573
Muzyką można się też bawić ,bujać , przedstawia to POLSKI krakowski zespół Bass Astral ,nieziemski klimaty utworów (jak po dragach) ,tajemnicze brzmienie ,piękny wokal , inny wymiar muzy , bardzo smaczna ,głęboka,delikatna zarazem ,same perełki , ,po prostu kosmos i magia ,ciary przechodzą ….... a ta symfoniczna aranżacja – brak słów ,totalny odlot .:mistrzunio:mistrzunio:mistrzunio

A więc proszę posłuchaj

 
Ostatnia edycja:

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
1059
Polubienia
573
ciąg dalszy


Bass Astral x Igo to krakowski duet, który łączy muzykę elektroniczną z alternatywnym rockiem. Tworzą go producent i basista Kuba Tracz (Bass Astral) i wokalista Igor Walaszek (Igo). Obaj swoją karierę rozpoczęli, występując w zespole Clock Machine. Wspólnie wydali dotychczas dwie płyty – „Discobolus” z 2016 roku oraz „Orell” z roku 2017. Popularność przyniosły im utwory „It’s Only Emotion”, „Juno” czy „Pussy Cock & God”.
Artyści do momentu założenia swojej formacji nie mieli do czynienia z muzyką elektroniczną. Kuba Tracz i Igor Walaszek swoje pierwsze kompozycje z rockowym zespołem Clock Machine zaprezentowali szerszej publiczności w 2011 roku na festiwalu FAMA. Rok później grupa pojawiła się na Orange Warsaw Festival. Później brali również udział w Przystanku Woodstock i Empik Make More Music.
Prace nad wspólnym projektem Bass Astral x Igo muzycy rozpoczęli latem 2015 roku. Ich debiutancki krążek „Discobolus” ukazał się w czerwcu 2016 roku za pośrednictwem wytwórni Iglo Records. Promowany był utworem „Lipstick”, czyli coverem numeru „Red Lipstick” zespołu Clock Machine, przerobionym na styl electro.
W lipcu 2017 roku duet wystąpił na Audioriver Festival w Płocku, gdzie spotkał się z fantastycznym odbiorem. Został wówczas także zaproszony przez zespół Hurts do supportowania ich dwóch koncertów w Polsce. Występ muzyków przed autorami hitów „Beautiful Ones” czy „Wonderful Life” przyczynił się do zwiększenia ich rozpoznawalności na rodzimym rynku.
Jesienią tego samego roku Bass Astral x Igo odbyli swoją pierwszą trasę koncertową. 12 świetnie przyjętych występów było rewelacyjną zapowiedzią drugiej płyty. Publiczności nie brakowało, a bilety wyprzedano na długo przed rozpoczęciem ich polskiego tournée. W grudniu 2017 w warszawskim klubie Proxima zespół zagrał koncert podsumowujący trasę, który połączony był z premierą ich nowego albumu.
„Orell” to druga płyta duetu, wydana ponownie nakładem wytwórni Iglo Records. Znajduje się na niej 10 zupełnie nowych kompozycji. Album został doceniony za swoją ogromną różnorodność i odważne połączenie stylów. Muzyczne inspiracje młodych artystów to m.in.: Lenny Kravitz, Gotye, Childish Gambino, Pearl Jam, Black Keys, Daft Punk, Arctic Monkeys, Adele, a nawet Bee Gees. Mastering albumu wykonano w berlińskim Calyx Studio, które wcześniej było odpowiedzialne za produkcję albumów popularnych na całym świecie gwiazd, jak Moderat, Tiga czy The XX. W marcu 2018 roku zespół ponownie udał się w trasę koncertową, by promować płytę „Orell”.
Obecnie duet Bass Astral x Igo określany jest jako muzyczne odkrycie ostatnich lat. Prezentuje własne podejście do gatunku electro, wnosząc do niego alternatywne, dotąd nieznane rozwiązania. Artyści są cenieni za doskonałe teksty i nowatorskie łączenie różnych nurtów muzycznych. Ich koncerty wzbogacane są tańcem i sztuką improwizacji live act.
Duetu nie trzeba przedstawiać coraz większemu gronu odbiorców. Zespół zgromadził dużą rzeszę fanów, która wciąż się rozrasta. Dla tych którzy go jeszcze nie znają warto przybliżyć ich historię. Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Latem 2017 zespół po raz pierwszy występował na Audioriver Festival w Płocku, został też zaproszony przez Hurts do supportowania ich dwóch koncertów w Polsce. Nagranie jednego z ich koncertów w gliwickiej Spiral ma ponad 700 tysięcy wyświetleń na YouTube.
W grudniu ubiegłego roku zespół wydał swoją drugą płytę zatytułowaną „Orell”. Składa się na nią 10 utworów, które stanowią niemal godzinną ucztę muzyczną. Dzięki temu, że zespół postawił na wolność twórczą jego nowy album jest bardzo różnorodny. Można by rzec że ta płyta brzmi jak Lenny Kravitz, Boys Noize, Gotye, Childish Gambino, Woodkid, Nicolas Jaar, Jean-Michele Jaar, Bonobo, Paul Kalkbrenner, Fritz Kalkbrenner, Pearl Jam, Gus Gus, Black Keys, Justice, Portishead, Daft Punk, Kavinsky, Arctic Monkeys, Chat Faker, Adelle, Bee Gees i Mrozu, tylko trochę inaczej. Całość uświetnia mastering wykonany w berlińskim Calyx Studio, które może pochwalić się produkcjami dla takich artystów jak Moderat, Tiga czy The XX.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
3215
Polubienia
895
Tak tu sobie zostawię, jakby mi przyszła ochota zdjąć kurz z kolumn...

Deep Purple - Smoke on the Water

Black Sabbath - Paranoid

AC/DC - Thunderstruck

Led Zeppelin - Whole Lotta Love

Metallica - Enter Sandman

Body Count - Body Count's In the House
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
3215
Polubienia
895
Hemp Gru - Życie Warszawy 2 ft. Małach, Parzel, Onar, Kaczy, Siwers, Sokół, Pezet, Proceente, Rufuz

Sokół x Czesław Niemen - Sen o Warszawie

Piorun - Ślepi od świateł

O.S.T.R. - Chevy Impala
 

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
1059
Polubienia
573
13-letnia Courtney Hadwin, która zjawiła się na castingu bieżącej, amerykańskiej edycji programu Mam Talent, ogromnie stresowała się swoim występem. Gdy Courtney zaczęła śpiewać przygotowany na przesłuchanie utwór „Hard to Handle” z repertuaru Otisa Reddinga, jurorzy oniemieli z zachwytu.

 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
3215
Polubienia
895
The Weeknd, Kendrick Lamar - Pray For Me

Anitta - Goals

Jah Khalib - Колыбельная

Мот — По Буквам