Co nam gra w duszy, czego aktualnie słuchasz ?

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dzisiaj obchodzimy 86. urodziny "Króla". Ale zbyt łatwo by było dać kilka piosenek Elvisa. Tak więc będą piosenki o nim:


Na początek trochę mroczna piosenka o tym gdzie jest granica bycia fanem. W pewnym momencie można pójść trochę za daleko, zatracić się i zostawić to co jest w życiu najważniejsze.

"Twenty years married, and she never thought twice. She sneaked out the door, and walked into the night"

"She was humming Suspicion, That's the song she liked best. She had Elvis I Love You tattooed on her breast"
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Richard Thompson "From Galway to Graceland"




Teraz o "Królu" zaśpiewa "Boss". Kolejna piosenka o śmierci Elvisa i o tym, że razem z jego śmiercią pozostały różne problemy

"They found him slumped up against the drain with a whole lot of trouble running through his veins"

“I'll be going down there if you need a ride. The man on the radio says Elvis Presley's died.”






Czas na kolegę Elvisa z wytwórni Sun czyli Johnny Cash. Piosenka o tym, że każdy mógł mieć swojego Elvisa na własność




Czas na Cher i jej spacer po Memphis. Spacer śladami Elvisa, wizyta w Jugle Room i występ w klubie "Hollywood"





Teraz czas na Boba Dylana i jego przemyślenia na temat ciemnych stron sławy. Sławy, która w pewnym momencie staje się więzieniem. Elvis będący w piosence przedstawiony jako nieznany cygan wiedział jak wygląda sława w momencie gdy oklaski ustają a fani wracają do domu.

"I went to see the gypsy Stayin' in a big hotel. He smiled when he saw me comin' An' he wished me well. His room was dark and crowded. The lights were low and dim. "How are you?", he asked of me, and I asked the same of him"

a sława kiedyś przeminie....

"I went back to see the gypsy. It was nearly early dawn. The gypsy's door was open, but the gypsy was gone and that pretty dancin' girl. Oh, she could not be found. So I watched the sun come rising In a little Minnesota town"






I na koniec Mark Knopfler z kolegami zebrali kilka piosenek Elvisa w jedną.





Pamiętajcie - Elvis jest wiecznie żywy.... na pewno w tych piosenkach :)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wczoraj swoje okrągłe 70. urodziny obchodził Pan Filip. No to świętujemy. Zaczniemy energetycznie żeby rozkręcić imprezę:





teraz trochę wolniej ale energia też będzie w drugiej części utworu





Filip na imprezę zaprosił oczywiście kolegów - Marka Knopflera, Stinga, Erica Claptona i Steve Winwooda





potańczyć też trzeba na takiej imprezie:





wszyscy dobrze się bawią i nie chcą wychodzić. Najlepiej gdyby całą imprezę przedłużyć choćby jeszcze o jedna noc:





no ale niestety każdy jutro idzie do pracy więc trzeba wracać do domu:





:piwek :urodziny
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Oj, jak ja dawno nic tutaj nie śpiewałem.... a tu tyle nowości, urodzin, zapowiedzi płytowych i ogólnie materiału więcej niż miejsca żeby go zmieścić. To tak w kolejności dowolnej. W ubiegłym tygodniu (3. marca) obchodziliśmy urodziny płyty. Najlepszej (możliwe) w całej dyskografii. Tak więc z okazji 35. urodzin:







i jeszcze jeden utwór. Ale nie Orion bo nie będziemy dawać tych najpopularniejszych. Damy coś o mnie, czyli to:







Teraz nowości, jeśli pozwolicie - może niezbyt nowe ale jak już wspomniałem dawno mnie tutaj nie było a nikomu się nie chciało wrzucić. Damy może najpierw Alice Coopera. I znowu piosenka o mnie, tak przynajmniej wyczytałem na forum. Cytując fragment piosenki "I'm social debris"







Druga nowość to Foo Fighters. Wydali płytę (podoba mi się) więc warto napomknąć:







Teraz zapowiedzi. Już w najbliższy piątek nowa płyta jednego z moich ulubieńców. Rob Zombie:







A druga zapowiedź to taka bliżej nieokreślona przyszłość. Może jeszcze w tym roku a może na początku przyszłego. Ważne że będzie.....
Ja, nein, Rammstein ! Póki co coś z ostatniej płyty:






Danke :słucha muzki
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dzisiaj głownie nowości. Od ponad 2 tygodni jest już nowy utwór The Offspring czyli Ci od tego białego kolesia co jest "całkiem, całkiem" :bea






A teraz świeżutka nowość, sprzed 4 godzin. Zapowiedziany ostatnim razem przeze mnie Rob Zombie:







A teraz kolejny kawałek z ostatniej płyty Alice Coopera. Chyba trochę do mnie pasuje :zawsty







Na koniec nowości będzie coś od Kings of leon. Może to:







Czas na współczesne country z USA:






A na koniec takie coś. Czy to jakaś prowokacja, a może dedykacja.... eeeee nieee skądże znowu



 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Fisz Emade Tworzywo - Jestem w niebie


Michael Kiwanuka - Hero
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Pierwszy dzień wiosny dziś mamy więc śpiewanki tematyczne o wiośnie. Ale nie idziemy na łatwiznę i Spring Vacation od Beach Boys nie przejdzie. Utrudniamy sobie i w tytule nie będzie wiosny.

Na początek piosenka od Simona i Garfunkela ale nie "April come She Will" chociaż też by pasowała bo dziewczyna zmienia swoje nastroje jak zmieniają się pory roku, ale piosenka o tym aby zwolnić, cieszyć się zwykłymi, drobnymi chwilami. Żeby nie popaść w rutynę, która jest dla nas destrukcyjna.






Pora na piosenkę, która wprost nie mówi o wiośnie jako porze roku. Wiosna jest tu ukazana jako powrót do zdrowia. Johnny Nash napisał ją będąc w szpitalu i rekonwalescencja skojarzyła mu się z wiosną. Powrotem do sprawności po ciężkiej zimie. Tym razem będzie to wersja Jimmy Cliffa bo taka bardziej w stylu reggae






Teraz czas na wiosenny deszcz, który pada nieustannie i nie pozwala by Jeff Lynne zamknięty w chacie, gdzieś w szwajcarskich Alpach napisał kolejne piosenki na płytę ELO. Ale na szczęście po kilku dniach chmury się rozeszły i zaświeciło nareszcie słońce a spod pióra Jeffa wyszła "Mr. Blue Sky" i jeszcze 13 innych piosenek.







Lata 60', słońce, miłość i wszystko powinno być jasne. John Sebastian próbuje przebić "Baby Love" The Supremes. Czy mu się udało? Chyba tak bo zainspirował tym przebojem Paula McCartneya do napisanie "Good Day Sunshine"









A skoro już wspomniałem Paula to pasuje dodać do tego zestawienia coś od The Beatles a co pasuje bardziej do wiosny niż ta piosenka:








I gdy już miałem dodać jeszcze jedną piosenkę. A miał być to John Fogerty to przypomniałem sobie o ważnym aspekcie. A co z topieniem Marzanny :?? No i tak trochę na około ale coś tam się znalazło. Będzie topienie ale nie Marzanny tylko Kim Basinger. Może być?



 
Do góry