Co nam gra w duszy, czego aktualnie słuchasz ?

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35967
Reakcje/Polubienia
25070
Miasto
Trololololo
Kauf - 100 :)

 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10014
Reakcje/Polubienia
10649
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dzisiaj zaczniemy od nowości i być może na nich zakończymy. Na początek nowy Kornik z nadchodzącej płyty:







Ostatnio premierę miała nowa płyta Roda Stewarta więc teraz coś z tego wydawnictwa. (A tak w związku z Rodem to do życia wrócił zespół The Faces)









A pamiętacie jak pewien zespół śpiewał kiedyś "Shout, shout, let it all out. These are the things I can do without. Come on, I'm talking to you"
Teraz zespół Tears for Fears powrócił i zapowiada nowy album tym oto utworem.









I kolejny powrót ale po krótkim czasie. Zespół Midnight Oil nagrał płytę i tak to się prezentuje:









Czas na Carlosa Santanę z ostatniej płyty. Tutaj razem z Chrisem Stapletonem:









Na koniec Grabarz w tej bardziej syntezatorowej i elektronicznej wersji czyli Strachy na Lachy:



 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55918
Sixto Díaz Rodríguez znany również jako Rodríguez – amerykański wokalista i gitarzysta z pogranicza rocka i folku, aktywista polityczny. Jego muzyka stała się wyjątkowo popularna w RPA, gdzie przez wiele lat myślano, że artysta nie żyje.




 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10014
Reakcje/Polubienia
10649
Miasto
Somewhere over the rainbow.
30 lat temu odszedł Freddie Mercury:














A dwa dni wcześniej minęła 24. rocznica śmierci Michaela Hutchchence'a:











 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10014
Reakcje/Polubienia
10649
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Richard Kruspe czyli gitarzysta Rammsteina jest także liderem zespołu Emigrate. Z tym zespołem (a może raczej projektem muzycznym) od czasu do czasu zaprasza gości i nagrywa. Tym razem zaprosił swojego kolegę z R+ Tilla Lindemanna i wspólnie wykonali utwór króla Elvisa "Always on my mind". Jak prezentuje się Elvis Presley w wersji industrial metal? A no tak....






Pod koniec września miłą niespodziankę zrobili członkowie zespołu Doobie Brothers wydając swój kolejny album. Oto próbka:





A tak grali kiedyś:





A teraz taki trójkąt - Carlos Santana nagrał taki oto utwór z Chrisem Stapletonem:





Ten sam Chris nagrał utwór z Tomem Morello:





A Tom nagrał (nie pierwszy już raz) takie coś z Brucem Springsteenem i Eddiem Vedderem:


 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35967
Reakcje/Polubienia
25070
Miasto
Trololololo
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10014
Reakcje/Polubienia
10649
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dzisiaj nie będzie nowości. Jestem leniwy, włączyłem więc Spotify i pozwoliłem mu wybrać 6 piosenek z moich ulubionych. Na początek wypadło na wokalistę Led Zeppelin Roberta Planta. A któż to tam wali w te bębny. Czyżby to.... Tak to Phil Collins:







Teraz czas na duet Donald Fagen i Walter Becker czyli Steely Dan i chyba ich najlepsza płyta Aja.





Spotify wylosował teraz mój ulubiony zespół - Dire Straits. Piosenka Solid Rock z albumu Making Movies:





Jako czwarty w kolejności będzie polski zespól, który w czasie "demoludu" potrafił tworzyć niesamowite dźwięki. Latarnik w wykonaniu zespołu Klincz:





Przedostatni artysta to mój absolutny "top" współczesnych grajków. Anders Osborne z płyty Black Eyed Galaxy. Dancing in the Wind:






No i na sam koniec będzie polski akcent. Artysta w Polsce kompletnie nieznany. Mieszka sobie w USA ze swoim psem i tam też o nim za dużo nie wiedzą. Na Spotify licznik odtworzeń najlepszych piosenek pokazuje poniżej 1000 a rzeczywistość jest pewnie taka że są to ilości śladowe i w większości to moje kliknięcia. Liczba osób, które słuchały Tony'ego w zeszłym miesiącu to okazałe 11. Artysta ma polskie korzenie ale nie zna ani jednego polskiego słowa i jest mu chyba z tym dobrze.
Tony Rybka o tym co będzie jak się zestarzejemy. Na YT ta piosenka ma 6 wyświetleń i jedno polubienie. Zgadnijcie czyje :winked


 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10014
Reakcje/Polubienia
10649
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Już dwa tygodnie nic nie śpiewaliśmy więc trzeba to nadrobić. Dzisiaj głównie urodzinowo. W czwartek urodziny obchodził mój muzyczny ojciec. Występ sprzed kilku dni. Tutaj wraz z Joe Bonamassą oraz unoszącym się gdzieś w powietrzu Jimi Hendrixem:






i jeszcze jeden urodzinowy występ. Do Bonamassy dołącza były gitarzysta Guns n' Roses - Gilby Clark:







Trochę starszy jest Keith Richards. Wczoraj świętował swoje 78. urodziny:







a w związku z tym, że niedługo święta to Keith wystąpi jeszcze raz. Zaśpiewa o Rudolfie:







A teraz piosenka już leciwa - "My Sweet Lord" Georgea Harrisona z nowym teledyskiem, w którym występują znani muzycy, m.in. Ringo Starr, Joe Walsh, Weird Al Yankovic czy Jeff Lynn:







A na koniec Bryan Adams i jego najnowsze dokonanie:



 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35967
Reakcje/Polubienia
25070
Miasto
Trololololo
 
Do góry