copy.com - 15 GB w chmurze

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36159
Reakcje/Polubienia
25285
Miasto
Trololololo
copy.com to nowa usługa pozwalająca na tworzenie kopii zapasowych ważnych plików w chmurze.
Standardowo (bezpłatnie) dostajemy 15 GB na start + za każde zaproszenie 5 GB.
15GB or bigger
Free cloud storage

No size limits on individual files (other than the overall account size).

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

polister1981

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
7
Reakcje/Polubienia
0
Niedawno uruchomiono nową funkcjonalność pozwalającą na import plików z serwisów: Box, Google Drive, Dropbox i innych (dostępne w wersji beta interfejsu www).
 

darek27a

Nowy użytkownik
Dołączył
1 Luty 2014
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Rejestrowałem się z linku dającego dodatkowe 5GB a mam tylko 15GB. Co może być tego powodem?
 

miraz

Świeżak
Dołączył
4 Październik 2013
Posty
17
Reakcje/Polubienia
0
dodatkowe 5GB dostajesz za zaproszenie, ten link dał 5GB temu pierwszemu co podał link
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
Takie mam pytanie: czy można zaufać tym wszystkim serwisom oferującym miejsce w chmurze? Począwszy od Dropboxa, prze firmy produkujące soft typu antywirusowego, na nieznanych kończąc.
 
A

Anonymous

alberto napisał:
Takie mam pytanie: czy można zaufać tym wszystkim serwisom oferującym miejsce w chmurze? Począwszy od Dropboxa, prze firmy produkujące soft typu antywirusowego, na nieznanych kończąc.
Zawsze kieruj się ograniczonym zaufaniem i zdrowym rozsądkiem. NSA i kryptografowie nie przepadają za chmurami.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Gdzie tylko możesz staraj używać się rozwiązań otwarto źródłowych pobieranych z oficjalnych stron. Szczególnie należy o tym pamiętać przy wyborze programów szyfrujących dane , chroniących hasła itp Co do tych chmur ....najbezpieczniejsza chmura to ta która postawisz na własnym NAS`ie ( otwarto źródłowa ) a cała reszta , jak dla mnie , nie ma nic wspólnego z zaufanie czy prywatnością czy jak tam zwał. Jeśli już chcesz używać chmury zewnętrznej to wszystkie dane szyfruj TC lub DC i dopiero wysyłaj w świat. Generalnie nie ufaj w żadne zapewnienia lub polityki prywatności ...to są tylko słowa...
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
remool napisał:
Gdzie tylko możesz staraj używać się rozwiązań otwarto źródłowych pobieranych z oficjalnych stron. Szczególnie należy o tym pamiętać przy wyborze programów szyfrujących dane , chroniących hasła itp Co do tych chmur ....najbezpieczniejsza chmura to ta która postawisz na własnym NAS`ie ( otwarto źródłowa ) a cała reszta , jak dla mnie , nie ma nic wspólnego z zaufanie czy prywatnością czy jak tam zwał. Jeśli już chcesz używać chmury zewnętrznej to wszystkie dane szyfruj TC lub DC i dopiero wysyłaj w świat. Generalnie nie ufaj w żadne zapewnienia lub polityki prywatności ...to są tylko słowa...


Podobne mam podejście do tego tematu.
Jakbyś mógł jeszcze rozszyfrować skróty TC i DC. :england
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
alberto napisał:
Jakbyś mógł jeszcze rozszyfrować skróty TC i DC. :england

Nie czytam w myślach remoola ale TC to True Crypt a DC to Disk Cryptor. Jeśli się mylę to niech autor mnie poprawi.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Nie mylisz się :ok
W przypadku szyfrowania danych, dysków czy haseł w grę powinny wchodzić tylko i wyłącznie programy otwarto źródłowe typu TrueCrypt (TC), DiskCryptor (DC) i KeePass (KP) + długie losowo generowane hasło. Do tworzenia haseł powinno wystrzegać się "zamkniętych" programów z dostępem do netu lub co gorsza serwisów Online które mogą łatwo zasilić bazy danych tęczowych tablic
 
Do góry