copy.com - 15 GB w chmurze

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36310
Reakcje/Polubienia
25414
Miasto
Trololololo
copy.com to nowa usługa pozwalająca na tworzenie kopii zapasowych ważnych plików w chmurze.
Standardowo (bezpłatnie) dostajemy 15 GB na start + za każde zaproszenie 5 GB.
15GB or bigger
Free cloud storage

No size limits on individual files (other than the overall account size).

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Niedawno uruchomiono nową funkcjonalność pozwalającą na import plików z serwisów: Box, Google Drive, Dropbox i innych (dostępne w wersji beta interfejsu www).
 
Rejestrowałem się z linku dającego dodatkowe 5GB a mam tylko 15GB. Co może być tego powodem?
 
dodatkowe 5GB dostajesz za zaproszenie, ten link dał 5GB temu pierwszemu co podał link
 
Takie mam pytanie: czy można zaufać tym wszystkim serwisom oferującym miejsce w chmurze? Począwszy od Dropboxa, prze firmy produkujące soft typu antywirusowego, na nieznanych kończąc.
 
alberto napisał:
Takie mam pytanie: czy można zaufać tym wszystkim serwisom oferującym miejsce w chmurze? Począwszy od Dropboxa, prze firmy produkujące soft typu antywirusowego, na nieznanych kończąc.
Zawsze kieruj się ograniczonym zaufaniem i zdrowym rozsądkiem. NSA i kryptografowie nie przepadają za chmurami.
 
Gdzie tylko możesz staraj używać się rozwiązań otwarto źródłowych pobieranych z oficjalnych stron. Szczególnie należy o tym pamiętać przy wyborze programów szyfrujących dane , chroniących hasła itp Co do tych chmur ....najbezpieczniejsza chmura to ta która postawisz na własnym NAS`ie ( otwarto źródłowa ) a cała reszta , jak dla mnie , nie ma nic wspólnego z zaufanie czy prywatnością czy jak tam zwał. Jeśli już chcesz używać chmury zewnętrznej to wszystkie dane szyfruj TC lub DC i dopiero wysyłaj w świat. Generalnie nie ufaj w żadne zapewnienia lub polityki prywatności ...to są tylko słowa...
 
remool napisał:
Gdzie tylko możesz staraj używać się rozwiązań otwarto źródłowych pobieranych z oficjalnych stron. Szczególnie należy o tym pamiętać przy wyborze programów szyfrujących dane , chroniących hasła itp Co do tych chmur ....najbezpieczniejsza chmura to ta która postawisz na własnym NAS`ie ( otwarto źródłowa ) a cała reszta , jak dla mnie , nie ma nic wspólnego z zaufanie czy prywatnością czy jak tam zwał. Jeśli już chcesz używać chmury zewnętrznej to wszystkie dane szyfruj TC lub DC i dopiero wysyłaj w świat. Generalnie nie ufaj w żadne zapewnienia lub polityki prywatności ...to są tylko słowa...


Podobne mam podejście do tego tematu.
Jakbyś mógł jeszcze rozszyfrować skróty TC i DC. :england
 
alberto napisał:
Jakbyś mógł jeszcze rozszyfrować skróty TC i DC. :england

Nie czytam w myślach remoola ale TC to True Crypt a DC to Disk Cryptor. Jeśli się mylę to niech autor mnie poprawi.
 
Nie mylisz się :ok
W przypadku szyfrowania danych, dysków czy haseł w grę powinny wchodzić tylko i wyłącznie programy otwarto źródłowe typu TrueCrypt (TC), DiskCryptor (DC) i KeePass (KP) + długie losowo generowane hasło. Do tworzenia haseł powinno wystrzegać się "zamkniętych" programów z dostępem do netu lub co gorsza serwisów Online które mogą łatwo zasilić bazy danych tęczowych tablic
 
Back
Do góry Bottom