Czy antywirusy są mało skuteczne?

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Badania potwierdziły to o czym od dawna starałem się powiedzieć i na tym forum i na innych portalach i forach, a mianowicie to, że nie ma skutecznych antywirusów.
Imperva przeprowadziła badanie, w którym przetestowała skuteczność ponad 40 różnych rozwiązań antywirusowych (płatnych i bezpłatnych produktów) pod kątem wykrywalności nowo utworzonych wirusów. Wyniki pokazały ogólną nieudolność antywirusów.
- Rozwiązania antywirusowe mają problem z wykryciem nowo utworzonych wirusów. Mimo, iż producenci oprogramowania antywirusowego stale pracują nad aktualizacją swoich mechanizmów wykrywania, jedynie mniej niż 5% rozwiązań antywirusowych, które przetestowano, wykryło nowe wirusy w początkowej fazie wykrywania. Rozwiązania antywirusowe nie były w stanie zapewnić pełnej ochrony, ponieważ nie mogą nadążyć za mnożącymi się i rozprzestrzeniającymi w internecie wirusami.
- Rozwiązania antywirusowe nie nadążają z aktualizacją sygnatur. Podczas badania, w niektórych przypadkach wykrycie wirusa przez rozwiązania antywirusowe zajęło do czterech tygodni od daty pierwszego skanowania.
Obalono również panujące wśród użytkowników przekonanie, że płatne antywirusy są bardziej skuteczne od darmowych...
- Inwestycje na oprogramowanie antywirusowe są źle alokowane. W 2011 Gartner poinformował, że konsumenci wydali 4,5 miliarda dolarów na programy antywirusowe, podczas gdy przedsiębiorstwa przeznaczyły a ten cel 2,9 miliardów dolarów. Daje to sumę 7,4 miliardów dolarów, czyli więcej niż jedną trzecią z łącznej kwoty 17,7 miliarda dolarów wydanej w 2011 roku na oprogramowanie zabezpieczające. W badaniu Impervy niektóre darmowe rozwiązania okazały się równie skuteczne lub nawet bardziej skuteczne niż płatne antywirusy. Testy nie znalazły ani jednego produktu antywirusowego, który zapewniłby pełną ochronę. Wśród rozwiązań, które wykazały najlepszy współczynnik wykrywania antywirusów znalazły się dwa darmowe programy antywirusowe.

Zawsze uważałem, że są dwa podstawowe czynniki bezpieczeństwa w użytkowaniu komputera: KOPIA ZAPASOWA i LOGICZNE, ROZSĄDNE MYŚLENIE i to się potwierdza...

Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
Emmers wszystko co napisałes to prawda,ale cos na pokładzie trzeba zawsze miec ja mam 1 AVG na stałe i jeszcze 2 skanery i ROZSĄDNE MYŚLENIE jak napisałes ale i tak zdarza sie nieraz cos wykryc, oczywiscie wszystko darmowe i nigdy jeszcze nie robiłem reinstalki z powodu wirusów
 
A

Anonymous

Emmers-bez urazy-ale już 4 lata temu na legendarnym Forum Aviry :klawik. poruszaliśmy ten temat a zapoczątkował go Creer :ok


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Nie wiem co to jest : Kopia zapasowa-nigdy nie używałem :wariat,antyvirki faktycznie są zbędne...ale nie dla wszystkich...jak ktoś się w ogóle nie interesuje szeroko pojętym security to jednak powinien mieć jakiś automat na blacie...dla pozostałych : wirtualizacja + HIPS = 100% bezpieczeństwa

BTW.PCformat ? To ta gazetka która rozdawała ArcaVir jednocześnie chwaląc go :eek: ? No to faktycznie-oni znają się na rzeczy :szydera
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
plejmix napisał:
...ja mam 1 AVG na stałe i jeszcze 2 skanery...
Darmowy AVG jest typowym zamulaczem, który skutecznie psuje komfort korzystania z komputera i jeszcze skanery...tego właśnie nie rozumiem.
Osobiście preferuję takie rozwiązania które nie obciążają systemu, działają dyskretnie i nie muszę nawet wiedzieć, że są...
Hornet napisał:
Nie wiem co to jest : Kopia zapasowa-nigdy nie używałem

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Emmers-dziękuję za linki :dziękuję ale to był żart z tą : niewiedzą dotyczącą : Kopii zapasowe :zawsty . Najważniejsze dane trzymam na nośnikach zewnętrznych a jeżeli z systemem jest coś nie halo to leci formacik-tak dla sportu :ok
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
.....LOGICZNE, ROZSĄDNE MYŚLENIE i to się potwierdza...
Czyli ...przed wejściem na stronę minimum 5 minut na jej analizę...na podejrzane strony ( gdzie przeważnie znajdują się najciekawsze treści :dziwak ) nie wchodzić wcale ....itp itd ?? Dziękuję za taka przyjemność korzystania z netu Uważam się za rozsądnego człowieka , baaa nawet logicznie myślącego :dziwak i to właśnie myślenie zaowocowało u mnie dobraniem takiego zestawu ochronnego dzięki któremu wchodzę na każdą stronę , klikam we wszystko i wszędzie ,pobieram , otwieram pliki i co tam jeszcze mozna robic w necie bez strach i zbędnych ceregieli ...tak po prostu ma być
Jak dotychczas "obrana droga " sprawdza się w 100u%
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36136
Reakcje/Polubienia
25257
Miasto
Trololololo
i to właśnie myślenie zaowocowało u mnie dobraniem takiego zestawu ochronnego dzięki któremu wchodzę na każdą stronę , klikam we wszystko i wszędzie ,pobieram , otwieram pliki i co tam jeszcze mozna robic w necie bez strach i zbędnych ceregieli ...tak po prostu ma być
Jak dotychczas "obrana droga " sprawdza się w 100u%
:ok
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
SD + Sbie+ PrivateFW+ ZAL
Do pewności co jakiś czas Hitman i MBAM
U mnie się sprawdza ...lekko i skutecznie :)
 
A

Anonymous

Trzeba też odróżnić tradycyjne programy antywirusowe oparte na sygnaturach i ułomnej heurystyce, od programów z "wyższej półki" takich jak hipsy, blokery, piaskownice, wirtualizery, sofciki opierające swoje działanie o polityke restykcji. Które to są niewątpliwie skutecznym zabezpieczeniem :yes master
 
Do góry