Czy zakładać nowe Konto użytkownika

Devil

Wygadany
Dołączył
27 Luty 2015
Posty
82
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Szczecin
Czy trzeba zakładać drugie konto użytkownika i czemu to służy, z którego korzystać i kiedy ??
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Re: Konto użytkownika

Devil napisał:
Czy trzeba zakładać drugie konto użytkownika i czemu to służy, z którego korzystać i kiedy ??

Konto ma być jedno tworzenie kolejnych kont to tzw: chachment , czyli kombinowanie :pala
Ja osobiście mam jedno i mi wystarczy :klawik.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Re: Konto użytkownika

hehe chyba że kolega miał na myśli konto użytkownika Windows :zawsty co by wskazywało po miejscu założenia tego tematu :jezyk
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36126
Reakcje/Polubienia
25240
Miasto
Trololololo
Devil napisał:
Czy trzeba zakładać drugie konto użytkownika i czemu to służy, z którego korzystać i kiedy ??

Jak sam działasz na kompie to nie widzę sensu zakładania nowego konta, ogólnie zakłada się nowe konta jak z kompa korzysta kilka osób i tam każdy mając osobne konto może np: mieć inną tapetę, inne zainstalowane programy itp. Dodatkowo można założyć konto z ograniczeniami gdzie pewnych rzeczy na tym koncie nie będzie można robić , mowa o bezpieczeństwie np: udostępniasz komuś kompa i zakładając nowe konto nie boisz się że coś tam u ciebie zepsuje.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Kiedyś, gdzie bym nie czytał o kontach użytkownika Windows to zawsze pojawiało się aby nie korzystać na co dzień z konta Administratora tylko z drugiego konta z ograniczonymi uprawnieniami. Miało to zwiększać bezpieczeństwo i podobno sprawdzało się u osób, które najpierw robią potem myślą ;)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Przyłączę się do tematu aby nie zakładać nowego wątku.


Jeśli założę drugie konto w Win 8.1 (konto powiązane z kontem microsoft), to czy po utworzeniu usługa Onedrive zaczyna synchronizację od razu czy dopiero muszę wyrazić na to zgodę.
Pytanie dla mnie ważne że mam dysk 120 GB a na one drive mam pond 100GB plików i nie bardzo mi się na dysku zmieści.
 
Do góry