Czyszczenie komputera HP DC7600-7700

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
 

ArekS

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
244
Reakcje/Polubienia
0
Niemniej - szacun za zrobienie filmiku i zaprezentowanie go tutaj.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Powiem szczerze...moją intencją było pokazanie do jakiego stopnia zakurzenia można doprowadzić komputer nie czyszcząc go wcale, jak to zrobił jeden z moich sporadycznych klientów. Przeżyłem szok otwierając pokrywę.
Nie nagrywałem czyszczenia tego kompa bo to chyba oczywiste, że kurz trzeba było wydmuchać choćby sprężonym powietrzem i to na zewnątrz mieszkania, na podwórku, w przeciwnym wypadku moja Ela wyrzuciłaby mnie z domu na zbity pysk. Drugi komp ten czyściejszy to mój stary komputer, nie musiałem go odkurzać, ale... pokazałem najważniejszy moment, właśnie wymianę zużytej, zeschniętej pasty , demontaż i montaż chłodzenia, który w przypadku tych komputerów jest bardzo prosty.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Jeżeli ArekS otrzymał kolorową "nomionację" za wpis w tym temacie? - to niepoważne , włącznie z usunięciem części wpisu do którego odniósł się z resztą Emmers.
Osoba moderująca ten post mogła by sama posiadać odrobinkę kultury i się podpisać! o wzmiance powodu moderacji to nie ma pewnie co marzyć?
Ale ja w innej sprawie - Emmers jak skręcasz dwa elementy ze sobą to przydaje się zasada "na krzyż" koła, wieńce, "flansze" o kształcie okręgu i zbliżone. W przypadku np. głowic samochodowych to na krzyż i od środka na zewnątrz.
Równomierność docisku o którą zadbał producent komputera stosując elastyczne "uszy" do śrubek też tu bardzo się przydają, ale to wiesz sam.
Nie wnikam czy zasada smarowania pastą procesora w całości jest lepsza od "kropli" centralnie umieszczonej i dociśniętej radiatorem - zwyczajnie nie zajmuję się tym na co dzień.
Filmik faktycznie nie jest poradą - za to ciekawostką i zaskoczeniem, że nie doszło w ogóle do pożaru :eek:
Plusik - to za kolejny filmik/pracę dla forum i nie tylko.
 
Do góry