Darmowa wyszukiwarka plików zastępująca Windows Search

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Wyszukiwarka Systemowa w Windows 7 ma wszystko czego potrzebuję ale jest zbyt powolna. Szukam programu, który posiada te same opcje, ale jest szybszy. Wypróbowałam już 2, ale żaden nie posiadał niezbędnych mi opcji:
- Listary szuka jak burza, ale nie da się sortować wyników np. wg typu czy rozmiaru albo daty. Nie ma możliwości ograniczenia wyników wyszukiwania tylko do folderów. Lista wyników znika po wybraniu jakiejś pozycji i aby ją przywrócić, trzeba od nowa wpisywać szukane słowo. Nie ma podglądu miniatur ani ograniczenia wyszukiwania do konkretnego folderu, chociaż prezentuje wyniki z wybranego folderu na początku listy.
- Wise JetSearch również szuka bardzo szybko, lista wyszukiwania nie znika po otwarciu wybranego wyniku i można sortować wyniki wg daty, rozmiaru oraz typu. Niestety nie znalazłam w nim opcji, pozwalającej na szukanie tylko folderów. Program jest bardzo prosty i nie ma tam praktycznie żadnych ustawień. Nie znalazłam możliwości wyszukiwania z poziomu konkretnego folderu ani w ogóle możliwości szukania tylko w wybranym folderze. Nie ma podglądu miniatur.
Podsumowując, szukam programu który ma wszystko to, co wyszukiwarka systemowa, a więc:
- pozwala na wyszukiwanie tylko w wybranym folderze z poziomu tego folderu
- pozwala sortować wyniki wg typu, rozmiaru, daty
- pozwala wyszukać pliki wg rozszerzenia, np. po wpisaniu *.png znajdzie wszystkie pliki PNG w wybranej lokalizacji bez względu na nazwę
- pozwala wyszukać tylko same foldery z pominięciem plików, np. wpisuję: "obrazki +folder" i w wynikach mam tylko foldery ze słowem "obrazki" w nazwie
- posiada podgląd miniatur (ostatecznie to mogłabym jeszcze odpuścić)
Czy istnieje taka wyszukiwarka?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zainstalowałam. Po krótkim testowaniu program wydaje się w miarę spoko. Lista wyników wyszukiwania nie znika po otwarciu wybranej pozycji, można sortować wyniki wg daty, typu, rozmiaru i innych. Można zaznaczyć, że mają być wyszukiwane wyłącznie foldery, można szukać po rozszerzeniu. Nie ma tylko podglądu miniatur, ale to, jak już pisałam mogę jeszcze przeżyć, chociaż by się przydało.
Można ograniczyć wyszukiwanie do konkretnego folderu, ale trzeba wkleić ścieżkę do niego. Nie wiem czy jest inny, wygodniejszy sposób, np. wyszukiwanie z poziomu otwartego folderu. Ktoś podpowie?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
@Elvis_JXL: Dziękuję, czy ten VX Search ma podgląd miniatur? Przejrzałam tam z grubsza zrzuty, ale nie było akurat tego widać... A tak ogólnie program wygląda ciekawie, tylko nie wiem, czy darmowa wersja nie jest jakoś mocno okrojona.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Podglądu miniatur chyba nie ma albo ja nie znalazłem, natomiast ten FileSeek ma. Możesz pobrać wersję portable i zobaczysz czy Ci odpowiada.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Oj, ten FileSeek jakiś ułomny. Szuka równie długo jak Windows Search i pomimo, że w opcjach zaawansowanych zaznaczyłam "Pokazuj nazwy folderów pasujących do zapytania" oraz odznaczyłam "Pokazuj nazwy plików pasujących...", to on i tak wyszukuje zarówno pliki jak i foldery. Nie mam pojęcia, jak zmusić go do szukania wyłącznie folderów. Do tego ma jakieś niezrozumiałe opcje, np. przy zapytaniu mam do wyboru: "filtr jest wyrażeniem regularnym" lub "filtr jest zapytaniem tekstowy". Niby skąd mam wiedzieć co to znaczy i które wybrać? Czytałam na Wikipedii co to jest to wyrażenie regularne i psińco z tego rozumiem. Podgląd miniatur jest, ale tylko po kliknięciu na konkretny plik, co w zasadzie i tak mnie nie urządza.
Nie wiem, czy sprawdzać jeszcze ten VX Search czy pozostać przy Everything.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Ja na co dzień nie używam takich programów to nie wiem który jest lepszy. Z tego co sprawdzałem to większość tych programów nie pokazuje miniatur albo są w płatnych wersjach.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
O Listary już pisałam w pierwszym poście. No i nie będę przecież instalować i testować dziesięciu programów. Założyłam temat, aby ktoś polecił coś pewnego, bo już i tak przetestowałam kilka i nie chcę aż tak sobie systemu zaśmiecać. Także proszę jednak o sprawdzone programy, które na pewno mają wymienione przeze mnie opcje. Na razie Everything jest najbliżej ideału.
@Edycja:
Z tego co pisze o Lookeen Free Desktop Search, to darmowa wersja obsługuje tylko dysk C, więc ten program można już wykluczyć.
MasterSeeker i FileSearchy wyglądają obiecująco, ale ciężko stwierdzić po samych opisach i zrzutach, który najlepszy i czy są lepsze od Everything.
Zaczekam na razie, może ktoś jednak używał któregoś z tych programów i się odezwie...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Z ciekawości jednak przetestowałam jeszcze ten MasterSeeker. To taka uboższa i gorsza wersja Everything. Ma mniej opcji i do tego się zacina i wywala błędy. Nie polecam.
@Edycja:
FileSearchy - ten bardzo przypadł mi do gustu. Podobny do Everything, ale dodatkowo pozwala szukać z poziomu wybranego folderu, więc nie trzeba wklejać ścieżki, z drugiej strony ma mniej szczegółów wg których można sortować wyniki. Bardzo przejrzysty i po polsku. Brak podglądu miniatur. Jeśli mam wybierać, to chyba wolę go nieco bardziej od Everything. Jest przyjemniejszy w obsłudze.
 
Do góry