Darmowe chmury: czy to ma sens?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Ostatnio obserwuję, że serwisy, które oferowały darmowe miejsce w chmurze albo znikają, albo przechodzą na wyłącznie płatne usługi. Tak się stało z SugarSync, Cubby, Copy, ADrive, a ostatnio słyszałam, że MS również zamierza ograniczyć ilość darmowego miejsca w OneDrive do 5 GB. Czy wobec tego w ogóle jest sens tracić czas na uploadowanie plików, skoro za kilka miesięcy okaże się, że trzeba je stamtąd zabierać? Co o tym sądzicie? Jest jeszcze jakaś wiarygodna, darmowa chmura, która nie wywinie takiej niespodzianki? Męczy mnie już to ciągłe przerzucanie plików. W tej chwili korzystam z Mega, Mail.ru i Yandexa, ale nie wiem jak długo będą darmowe. Już jakieś pogłoski chodzą, że Mega może zostać zlikwidowane...
No i co z tym OneDrive? Ja tam normalnie mam 25 GB: 15 standardowo + 10 GB dodatku lojalnościowego. Czy mi to wszystko zabiorą i zostawią tylko 5 GB?
A co z tym dodatkiem z promocji Binga? Miał być do 2017r, mam nadzieję że tego nie zmienią...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
O tym, że MS redukuje pojemność OneDrive do 5 gb wiadomo już od zeszłego roku. Wszystkie bonusy i dodatki jakie się zdobyło też są kasowane. Swego czasu MS chcąc wyjść z twarzą z całej sytuacji udostępnił sposób dzięki, któremu można było zachować swoje bonusy

kopie-zapasowe-backup-f40/zachowaj-swoje-gigabajty-na-onedrive-t26330.html?hilit=OneDrive#p180985

ale niestety to już nie działa. Spóźniłaś się i musisz się liczyć, że niedługo zostanie Ci 5gb.

Co do samych darmowych chmur to ja ogólnie podchodzę sceptycznie bo nikt za darmo serwerów nie utrzymuje i jeśli oferując darmowe i płatne konta nie zarabia na tam to albo rezygnuje z opcji darmowej albo zamyka cały biznes. Niedługo podobnie może być z MEGA. Usługę wykupił jakiś biznesmen i jeśli nie będzie zarabiał to pewnie to zamknie. Tym bardziej, ze dotychczasowy właściciel ma nie za dobre zdanie o obecnym i namawia do porzucenia tej chmurki.
Rosyjskie i chińskie chmury oferują teraz dużo darmowego miejsca ale jak długo to nie wiadomo. Generalnie wszystko zapewne się ustabilizuje jak już rynek się nasyci i wtedy zostaną tylko poważne firmy, które będą na tym zarabiać.
Tak więc pozostaje Ci przerzucanie danych z jednego miejsca w drugie, skorzystanie z płatnych rozwiązań albo najlepiej zakupienie dysku NAS i stworzenie swojej własnej chmury. :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36159
Reakcje/Polubienia
25285
Miasto
Trololololo
Inna chmura to BOX, sam używam od dawna i jak dla mnie jest pewna, bezpłatnie dają 10GB w promocjach 50GB dożywotnio.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Hmm, dziękuję za odpowiedzi :) Niestety nie widzę tu możliwości dodania pochwały...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Dzięki :)
A kiedy dokładnie mają ograniczyć to darmowe miejsce w OneDrive? Jak na razie nic mi nie zabrali.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Już część kont zostało ograniczonych więc pewnie wkrótce i na Ciebie przyjdzie kolej :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Ale chyba wysyłają jakieś ostrzeżenie, żeby zdążyć zabrać pliki?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ja kiedyś dostałem mejla z informacją o redukcji konta i tam było coś o 12stu miesiącach w czasie których mam pobrać pliki żeby ich nie stracić.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
To całkiem sporo czasu, dzięki :)
 

hocik

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
416
Reakcje/Polubienia
461
Miasto
szczecin
Ja dostałem 21 kwietnia takiego maila
Ważna zmiana dotycząca usługi OneDrive
Jak wiesz, limit przestrzeni dyskowej oferowanej na większości kont w usłudze OneDrive zostaje zmieniony z 15 GB na 5 GB. Uzyskaliśmy od Ciebie potwierdzenie chęci zachowania 15 GB bezpłatnej pamięci dyskowej (i 15 GB premii na zdjęcia z aparatu, jeśli przysługuje).* W efekcie te zmiany nie będą mieć wpływu na Twoje konto.
Przepraszamy za wszystkie problemy, jakie mogą spowodować te zmiany. Zapoznaliśmy się z opiniami użytkowników i zależy nam, aby usługa OneDrive stała się najlepszą opcją dla ludzi, którzy chcą pracować efektywnie i wydajnie.
Dziękujemy za korzystanie z OneDrive.
— Zespół OneDrive
narazie mam spokój (chyba ), coś wcześniej potwierdzałem korzystając z porad na forum PZD :ok
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
649
Reakcje/Polubienia
1423
Jakby kogoś interesowała fajna chmurka w rozmiarze 25 za free to polecam Francuzów;

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Dobra i pewna.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
lugger napisał:
Jakby kogoś interesowała fajna chmurka w rozmiarze 25 za free to polecam Francuzów;

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Dobra i pewna.
Dają nawet 30 gb jak zarejestrujesz się z zaproszenia ,bo u nich dostaje rejestrujacy i polecający i tak można sobie powiększyć do 50 gb o ile dobrze pamiętam:) Jak ktoś chętny to pisać na pw .
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
yyy napisał:
lugger napisał:
Jakby kogoś interesowała fajna chmurka w rozmiarze 25 za free to polecam Francuzów;

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Dobra i pewna.
Dają nawet 30 gb jak zarejestrujesz się z zaproszenia ,bo u nich dostaje rejestrujacy i polecający i tak można sobie powiększyć do 50 gb o ile dobrze pamiętam:) Jak ktoś chętny to pisać na pw .
10 TB za 50€ rocznie???? Coś za tanio. Napewno jest jakiś haczyk, bo to nierealne.
 
Do góry