Deinstalatory - mały test

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Jako, że 9 listopada debiutuje oficjalnie Ashampoo Uninstaller 6, to z tej okazji teścik na "odnawialność" triala.
Parę deinstalatorów w akcji i kilka znanych aplikacji.

vXhrYiZ.jpg


Test miał wykazać dokładność deinstalatorów ( oczywiście w sposób pobieżny :yhy ),
a nie zachęcać do złych rzeczy :klawik.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
zefirek83 napisał:
A co z IObit uninstaller? Według mnie bije większość deinstalatoroów.

Sprawdzałem tylko deinstalatory z monitorowaną instalacją (ew.ze snapshotami), a IObit tego nie ma.
Zrobiłem jednak teraz szybką dogrywkę, bo jakiś darmowy program tu się przyda i proszę bardzo:

IObit Uninstaller w kolejności + - - - +

Takiego np. XYplorera to sie przyslowiowym patykiem wydłubie, więc to żadna sztuka.
Można też być niemal pewnym, że Total Unistall z łatwością zaliczyłby 5-tkę.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Proponuję dodać Total Uninstall.
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Ciekawy jestem jak spisałby się Total Uninstall 6 :)

Poza tym, szansa na "odnawialność" triala powiedzie się chyba tylko w przypadku kiedy program nie zostawia fingerprinta ;)

Manila, dzięki za ciekawy test!
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2188
Reakcje/Polubienia
2562
Miasto
Kraków
Na tle konkurencji TU jest o tyle ciekawszy że daje podgląd rejestru także lubiący dłubać w rejestrze mogą poeksperymentować w "znajdowaniu tych właściwych kluczy do skasowania" oczywiście przy wcześniejszym monitorowaniu instalacji danego programu. :guma
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
326
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Szczecin
A to kiepsko.. jeśli chodzi o iObit..

Mam pytanie a darmowy Revo Uninstaller jak sobie radzi? Bo czy są jakieś uninstallery darmowe gdzie są niemal tak dobre jak revo pro?
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Ja używam Revo Uninstaller Pro orginał dzięki koledze tofana :piwko
Soft rewelacja polecam
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
326
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Szczecin
A czy ma ktoś do odsprzedania lub sprezentowania Revo Uninstaller Pro?

Bo zastanawiam się co tu używać skoro wszystkie te darmowe słabo czyszczą i usuwają ;(
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
zefirek83 napisał:
Mam pytanie a darmowy Revo Uninstaller jak sobie radzi? Bo czy są jakieś uninstallery darmowe gdzie są niemal tak dobre jak revo pro?

Jest darmowy Advanced Uninstaller Pro, ale z pewnością ustępuje Revo Pro. Poza tym irytuje trochę jego obsługa, no ale to już kwestia gustu. Całkiem fajny jest natomiast Soft Organizer. Wczoraj jeszcze pobierałem z ruskiej strony promocyjną wersję (promo sprzed paru dni), więc może tego spróbuj.
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
326
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Szczecin
Bo też sie zastnawiam ale by np raz dziennie instalowac Revo Pro i wyczyścic zainstalowane zbędne apki i go usunąć.. Zainstalować znów za jakiś czas.. Czy to głupi pomysł? :)
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Taki sobie pomysł, bo w końcu trial Revo dobiegnie końca :sarkazm
Chyba, że potrafisz wyczyścić innym narzędziem ślady po Revo, albo zainstalujesz nastepny dobry deinstalator, by usuwał pozostałości :dziwak , no ale tamten trial też się skończy, lub będzie z ograniczoną funkcjonalnością.

Tak na marginesie, to a propos pozostawionych kluczy lic. w rejestrze:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Czy to działa, nie wiem.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
zefirek83 napisał:
Bo też sie zastnawiam ale by np raz dziennie instalowac Revo Pro i wyczyścic zainstalowane zbędne apki i go usunąć.. Zainstalować znów za jakiś czas.. Czy to głupi pomysł? :)
Zefirek nie wydaje mi się, żeby to był dobry pomysł... Stracisz coś bardzo istotnego, co oferuje wersja Pro - mianowicie dane zapisywane przez Revo Pro przy śledzeniu instalacji i związanej z tym później szybkości, a przede wszystkim skuteczności odinstalowywania. Oczywiście można sobie odnawiać triala korzystając z SoftOrganizera, tym sposobem, który Manila zastosował do przeprowadzenia testu... :zawsty, ale z uwagi na powyższe nie ma sensu. Pro ma także możliwość działania w trybie x64, czego nie ma w wersji Free, a co za tym idzie będzie szybszy i wydajniejszy, ale jeśli twój system nie jest x64, to też nie skorzystasz. Chyba na Twoim miejscu skorzystałbym z rady Manili i zainstalował SoftOrganizera. Sam do niedawna korzystałem i v.5.0 trochę przyspieszyła do poprzedniej (choć nadal działa jedynie w trybie x86), poza tym przy wykorzystaniu procesu monitorowania instalacji, wciąż oferuje dobrą skuteczność deinstalacji.
Pytanko do Manili: Directory Opus odinstalowywałeś w SoftOrg. po wcześniejszym śledzeniu instalacji w tym programie?
Revo - porównanie wersji:
133868d1379292293t-difference-between-revo-uninstaller-pro-free-capture.png
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Zeno napisał:
Zefirek nie wydaje mi się, żeby to był dobry pomysł... Stracisz coś bardzo istotnego, co oferuje wersja Pro - mianowicie dane zapisywane przez Revo Pro przy śledzeniu instalacji i związanej z tym później szybkości, a przede wszystkim skuteczności odinstalowywania

Akurat w tej sprawie nie ma problemu, bo w Revo Pro można wyeksportować do pliku poszczególne logi z monitorowania danej aplikacji.

Zeno napisał:
Pytanko do Manili: Directory Opus odinstalowywałeś w SoftOrg. po wcześniejszym śledzeniu instalacji w tym programie?

Tak, ale przy Directory Opus był ten problem, że po odinstalowaniu tego softu następuje restart jeśli program wykorzystuje najpierw firmowy deinstalator , a później czyści po nim resztki (tak jest w przypadku SO,chyba że w ustawieniach można to zmienić. Tego jednak nie sprawdzałem).
 
Do góry