Dell latitude e6220 problem z biosem

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Zresetowałem bios (odłączenie bateryijki biosu) po ponownym podłączeniu czarny ekran nie uruchamiania się koputer. Jakieś sugestie.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Mam 8 gb ramu, jedna orginalna 2×4, na pojedynczej też nie ruszył.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1689
Reakcje/Polubienia
1785
Czasem po resecie pierwsze wyświetlenie obrazu jest po kilku minutach.
W skrajnym przypadku możesz oddać do serwisu i tam mogą zaprogramować BIOS od nwa poprzez pobranie z netu pliku. Czasem się da bez wylutowania kości nawet.
A czy w tym modelu lapka nie ma przypadkiem jakiejś swkwencji klawiszy (np. F2, F10. DEL) do wywołania BIOS po włączeniu?
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
224
Reakcje/Polubienia
56
Są, żadne nie działają. Zamówiłem nowa baterię może padła. Windows 10 UEFI - zobaczymy jak dojdzie. Ciekawe wcześniej wyłączało mi co jakiś czas kartę sieciową, teraz nie mogłem jej zresetować, no później zablokowało bios - dlatego reset przez odłączenie baterii. Wcześniej, 2 dni apgrejd zabezpieczeń windows. Wirusa brak dysk skanowany na innym kopie. Niestety tak to bywa ze starymi dellami.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1689
Reakcje/Polubienia
1785
To może byc jednak problem sprzętowy a błąd z kartą sieciową jednym z objawów.
A baterie to loteria. Czasem wytrzymują ponad 20 lat. innym razem padaja po 2-3 latach.
Jeśli nie pomoże nowa bateria, to zostaje serwis. I wtedy także trzeba zastanowić się czy koszt naprawy jest tego warty.
 
Do góry