DETEKT narzedzie do wykrywania inwigilacji na PC

wojtek758

Wygadany
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
93
Reakcje/Polubienia
2
UWAGA! Nie radze pobierac tego "softu" ze strony zglaszanej przez google jako dokonujacej ataku. Jak juz ktos pobral i zainstalowal.. wykonanie np. platnosci online = wyczyszczenie konta.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
wojtek758 napisał:
UWAGA! Nie radze pobierac tego "softu" ze strony zglaszanej przez google jako dokonujacej ataku. Jak juz ktos pobral i zainstalowal.. wykonanie np. platnosci online = wyczyszczenie konta.

ajajaj a gdzie tak ktoś napisał ??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
wojtek758 napisał:
wylacz ochrone, pobierz, zainstaluj - oczywiscie odradzam.

i myślisz że tyle stron podawało by fałszywe informacje :nea :nea
[lmgtfy]DETEKT[/lmgtfy]
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Dokładnie, nie ma co panikować. Program działa bez instalacji. Przed wykonaniem skanu, sam proponuje żeby odłączyć kabel sieciowy i wyłączyć programy typu przeglądarka internetowa, czy skype. U mnie nic nie wykryło. Co do znikających pieniędzy z konta, to fakt... kilka dyszek ubyło, cóż... żona była na zakupach :p
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
jeżeli Detekt nie znajdzie tego typu oprogramowania, nie oznacza to, że nie ma takiego w systemie. Po prostu baza wiedzy dotycząca "rządowych" aplikacji szpiegowskich jest niekompletna.
jYkkZqu.gif
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Szukałem i znalazłem. Jeden z nielicznych artykułów który utkwił mi w głowie.

Malware niczym z opowiadań science-fiction

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
W takim przypadku ten program to tylko wyłudzanie pieniędzy. Wątpie żeby jakakolwiek agencja rządowa zezwoliła na wprowadzenie takiego produktu jakim jest DETEKT nie mając innej furtki do inwigilacji.
Oczywiście nie twierdze że "Malware science-fiction" jest przeznaczony dla użytkowników domowych i że DETEKT jest kompletnie zbędny. Ale na poziomie ich technologii ten program wypada co najmniej bardzo słabo.
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Co Wy panowie i panie , dalej dajcie sie nabierac na takie bzdury .... Przed zagrozeniami z neta chroni firewall , antivirus , antyspyware , antykeylogger znanych marek a nie taki syf .
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Gonzoo napisał:
Co Wy panowie i panie , dalej dajcie sie nabierac na takie bzdury .... Przed zagrozeniami z neta chroni firewall , antivirus , antyspyware , antykeylogger znanych marek a nie taki syf .
Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie opierał się wyłącznie na opinii tego programu :yhy
 
Do góry