Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
11035
Reakcje/Polubienia
32705
DroidCam to niewielkie i bardzo proste narzędzie, pozwalające transmitować na komputer obraz wideo z dowolnego smartfonu lub tabletu z systemem Android lub iOS. Umożliwia ono wykorzystywanie zewnętrznego urządzenia do prowadzenia wideo-rozmów przy użyciu wielu najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Program dostępny jest dla systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz Linux. W połączeniu z aplikacją o tej samej nazwie, którą musimy zainstalować na naszym smartfonie/tablecie pozwala przekształcić to urządzenie na kamerkę internetową i wykorzystywać ją do rejestrowania filmików na komputerze lub prowadzenie wideo-rozmów ze znajomymi za pośrednictwem Internetu. Z różnych źródeł użytkownicy informują, że DroidCam współpracuje m.in. z GG, Skype czy Hangout.

Obsługa tego małego narzędzia jest bardzo prosta. W zależności od sposobu połączenia (możliwe połączenia poprzez sieć WiFi/LAN lub kabel USB) użytkownik definiuje jedynie takie parametry jak adres IP urządzenia, port do komunikacji, a także czy transmitowany ma być obraz i/lub dźwięk. Z poziomu DroidCam skonfigurujemy również rotację obrazu oraz jego rozdzielczość (od 320x240 do 1280x960p). Program oferuje funkcję automatycznego ostrzenia obrazu, wykorzystywania diody LED do oświetlania kadru oraz zoomowania.
opis:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Windows:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Inne systemy:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry