Dwa dziwne problemy

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
Witam - problemy są następujące.
Ostatnio na starym laptopie HP Compaq 6720s zainstalowałem Windows XP Pro. Laptop jest z czasów gdy na rynek wchodziła Vista i z tym systemem był kupiony z możliwością downgrade do XP. Na swoim pokładzie miał testowany również Win 7 i Win 8.1
Ze wszystkimi systemami dawał sobie radę.
Po zainstalowaniu XP i podłączeniu internetu kablem (dostawca UPC) komputer nie może nawiązać połączenia ciągle lokalizując adres IP a poprzez WiFi łączy się bez problemu. Taka sytuacja nie występowała w Viście, 7 i 8.1.
Sterowniki zainstalowałem wszystkie dedykowane na stronie HP dla tego modelu i systemu XP.
Wczoraj instalując Linux Lubuntu obok XP nie stwierdziłem tych problemów - internet po kablu i WiFi działa.

a drugi problem - jak załączę sprawdzenie aktualizacji windows to pasek postępu dział, dział, dział - chyba tak w nieskończoność - po 2 godzinach wyłączyłem aktualizację i dałem sobie spokój.

Może ktoś z użytkowników ma jakiś ciekawy pomysł na ewentualnie rozwiązanie problemu.

P.S.
Z pierwszym problemem dzwoniłem nawet do wsparcia HP ale jakoś nie mieli pomysłu na rozwiązanie problemu.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25043
Miasto
Trololololo
możesz je pobrać inaczej bo przez WSUS Offline Update.Niedawno widziałem kompa z podobnym problemem (też się pasek kręcił) i po takim pobraniu i zainstalowaniu było ok, nawet windowsowe pobieranie zaczęło śmigać normalnie.Może nawet jak zainstalujesz te aktualizacje to problem z siecią zniknie.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
Dzięki - już zapuściłem WSUS - pobrał prawie 2 GB aktualizacji. Aby je zainstalować muszę każdą z osobna "kliknąć" czy jest jakiś automat.
 

K2o

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
213
Reakcje/Polubienia
1
Ewentualnie możesz skorzystać z narzędzia Microsoftu „Fix it”. Naprawia różne błędy. U mnie kiedyś zadziałało.
 

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0
we wlasciwosciach sieci i polaczen internetowych wpisales wartosci dostawcy internetu: adres dostepu mac, brama, ip, serwer DNS,WINDNS.
Uzupełnij pola : protokół internetowy IPv4 ( a jeśli używasz IPv6) lub przełącz na automatyczne.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25043
Miasto
Trololololo
PiotrN72 napisał:
Dzięki - już zapuściłem WSUS - pobrał prawie 2 GB aktualizacji. Aby je zainstalować muszę każdą z osobna "kliknąć" czy jest jakiś automat.
Nie, z tego co pamiętam po pobraniu wszystkich sam zainstaluje albo wystarczy coś kliknąć.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
programexe napisał:
we wlasciwosciach sieci i polaczen internetowych wpisales wartosci dostawcy internetu: adres dostepu mac, brama, ip, serwer DNS,WINDNS.
Uzupełnij pola : protokół internetowy IPv4 ( a jeśli używasz IPv6) lub przełącz na automatyczne.

Dam znać jak przetestuję wskazówkę
 
Do góry