EaseUS Partition & AOMEI Partition - ciekawostka

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Dysk w moim lapku już długo nie pociągnie to sporo eksperymentuje na nim... tym bardziej że nowy już czeka.
Po eksperymentach z AOMEI OneKey Recovery zainstalowałem AOMEI Partition Assistant... w związku z partycjami jakie zostają po deinstalacji OneKey.
Dziś zainstalowałem EaseUS Partition Master... i oto efekt porównania :
IrDQGKW.png
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35963
Reakcje/Polubienia
25062
Miasto
Trololololo
Czyli Easeus widzi więcej od Aomei :scratch
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2184
Reakcje/Polubienia
2556
Miasto
Kraków
Nie instaluj trzeciego programu bo pokaże jeszcze coś innego. A tak na poważnie to ciekawe skąd taka różnica.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Zastanawiam się czy to Aomei OneKey utworzył Ci te partcje FAT32. Jak widzę FAT32 to dostaję gęsiej skórki. Na swoim zewnętrznym dysku postawiłem ze 3 NTFS i jedną ExFAT (gdybym miał problemy z widocznością po podłączeniu do zewnętrznych urządzeń typu tv). Strukura plików w FAT32 lubi się sypać przy np awariach zasilania.
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Zeno napisał:
Zastanawiam się czy to Aomei OneKey utworzył Ci te partcje FAT32. Jak widzę FAT32 to dostaję gęsiej skórki. Na swoim zewnętrznym dysku postawiłem ze 3 NTFS i jedną ExFAT (gdybym miał problemy z widocznością po podłączeniu do zewnętrznych urządzeń typu tv). Strukura plików w FAT32 lubi się sypać przy np awariach zasilania.
Obie partycje "AOMEI" to dzieło AOMEI OneKey
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Jedna taka - być może na pliki programu, druga - inna, przypuszczam na utworzone obrazy partycji. Ja bym jednak z ciekawości użył 3 programu i sprawdził, czy widzi nieprzydzielone miejsca. :scratch Sam najchętniej korzystałem z Partition Wizard.
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
MiniTool Partition Wizard Free widzi to samo co AOMEI Partition Assistant... czyli bez nieprzydzielonych miejsc.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35963
Reakcje/Polubienia
25062
Miasto
Trololololo
sowa napisał:
MiniTool Partition Wizard Free widzi to samo co AOMEI Partition Assistant... czyli bez nieprzydzielonych miejsc.
może minitool i Aomei to tak naprawdę jeden program i dlatego widzi to samo, z chińczykami tak jest że jeden program sprzedawany jest pod kilkoma nazwami :bea

Ok sprawdziłem i minitool jest z kanady a aomei z chin także raczej to nie jest jeden i ten sam produkt.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Czyli wychodziłoby, że EaseUS jest najdokładniejszy ze wszystkich... :scratch W zarządzaniu dyskami w Panelu Sterowania wydaje mi się, ze tez powinny być widoczne nieprzydzielone miejsca (ze smarta piszę i nie mam dostępu do kompa w tej chwili). Co widzi system?
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Zeno napisał:
Czyli wychodziłoby, że EaseUS jest najdokładniejszy ze wszystkich... :scratch W zarządzaniu dyskami w Panelu Sterowania wydaje mi się, ze tez powinny być widoczne nieprzydzielone miejsca (ze smarta piszę i nie mam dostępu do kompa w tej chwili). Co widzi system?
System widzi najmniej :zaciesz tylko 7 pozycji... bez 3ciej w AOMEI (inne - 16MB)... reszta taka sama.
luV9Wsu.png

Jak będę miał trochę czasu, uruchomię EaseUS Partition i przydzielę wolne miejsca... sam jestem ciekawy co z tego wyniknie :scratch
 

mrdark

Wygadany
Dołączył
11 Listopad 2013
Posty
57
Reakcje/Polubienia
0
Coś za dużo tych partycji podstawowych.
Chyba dozwolone jest: 4 x podstawowa lub 3 x podstawowa + rozszerzona.
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
mrdark napisał:
Coś za dużo tych partycji podstawowych.
Chyba dozwolone jest: 4 x podstawowa lub 3 x podstawowa + rozszerzona.
Nie za dużo... partycje AOMEI to wynik działania AOMEI OneKey Recovery
......................
No i przydzieliłem wolne miejsca, te które moglem
OmGseXy.png


teraz w EaseUS Partition Master wygląda to tak:
iZfWEUK.png

Zastanawiam się skąd wzięły się te nieprzydzielone miejsca na dysku. Kilka razy instalowałem naprzemiennie Windows 8 i 10, zmieniałem przy tym ilość i wielkość partycji. Czyżby instalator Windows to spowodował? :scratch
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35963
Reakcje/Polubienia
25062
Miasto
Trololololo
W sumie też miałem kiedyś takie małe kilkumegowe nieprzydzielone miejsca ale nie pamiętam jak się urodziły, połączyłem je i jest git.
 

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
Wygląda na to ze WIN10 po kolejnej instalacji tworzy takie smaczki.Nieprzydzielone miejsce było[jest?] częścią dysku systemowego. WIN7 tworzył osobny dysk z przydzieloną mu literą o poj.100MB
 
Do góry