Status
Zamknięty.

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
7996
Reakcje/Polubienia
20144
Farbar Recovery Scan Tool (FRST) to przenośna aplikacja (nie wymaga instalacji), która jest zaawansowanym skanerem bezpieczeństwa służącym do diagnozowania problemów spowodowanych przez złośliwe oprogramowanie, usuwania problemów z zawieszaniem się systemu lub z powolnym jego działaniem.

Możliwe jest również uruchomienie FRST w środowisku odzyskiwania systemu Windows (Windows Recovery) w celu zdiagnozowania i rozwiązywania problemów z rozruchem, jeżeli komputer nie będzie mógł się uruchomić przez infekcje.
Ten program wyświetli szczegółowe informacje o punktach ładowania rejestru systemu Windows, usługach, sterownikach, wpisach Netsvcs, bibliotekach DLL, dyskach i specyfikacjach partycji.
Po zrobieniu analizy przez program zostaną wyświetlone logi zawierające informacje o punktach ładowania szkodliwych komponentów. Naprawienie wyszukanych problemów następuje po kliknięciu na opcję „Napraw”.

Uwaga
PROGRAM PRZEZNACZONY JEST DLA ZAAWANSOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW !!!
Oprogramowanie jest dostarczane: „TAK JAK JEST” („AS IS”) i bez jakichkolwiek gwarancji. Używasz na własne ryzyko.


Jeżeli nie jesteście pewni co usunąć z wyświetlonych problemów przez program, wyślijcie pliki na forum
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, które zaleca: Jeśli nie jesteś pewien odnośnie jakiegoś wpisu w raporcie FRST, zawsze zwracaj się do eksperta, który pomoże przygotować skrypt.
FRST posiada wachlarz poleceń i przełączników, które mogą zostać użyte zarówno do manipulowania procesami komputera, jak i do naprawy zidentyfikowanych problemów.
Aby naprawić znalezione problemy, posługując się Notatnikiem skopiuj linie z raportów FRST i wklej do nowego pliku tekstowego pod nazwą fixlist.txt. Plik fixlist.txt zapisywany jest w tej samej lokalizacji, w której znajduje się narzędzie. W przypadku normalnych lub awaryjnych skanów będzie to Pulpit. W przypadku środowiska naprawy będzie to dysk przenośny.
Ważne, aby użyć Notatnika. Skrypt naprawy nie zadziała, jeśli zostanie użyty Word lub inny program.
Portal Fixitpc.pl obszernie opisuje, jak używać programu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Wykorzystywanie oprogramowania w celach komercyjnych jest zabronione.
źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Nie ma wersji instalacyjnej.
32 bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

64 bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj się lub zarejestruj to view Spoiler content!
 
Status
Zamknięty.
Do góry