Głośniki do komputera - jakie lepsze

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Ma zamiar kupić sobie pierwsze w życiu głośniki do komputera - do muzyki i filmów. Uszy mnie już bolą od słuchawek. :sarkazm
Czas charczących chyba minął, monitor mam na tyle już duży, że mogę oglądać filmy z większej niż pół metra odległości, więc zdecydowałam, że wydam te 200 złotych na to cudo. Wydać nie sztuka, ważne, żeby człowiek był zadowolony. :yahoo
Wiem, że tanio i dobrze niekoniecznie idą w parze, ale przyświeca mi motto: Świetna jakość brzmienia za rozsądną cenę! :dziwak No i oczywiście muszą wyglądać! :eek:o

Myślę o zestawie 2.1:
Microlab M200
Microlab M880
Modecom MC-MSF50
Logitech Z523
. inne
. inne
. inne

Ewentualnie 2.0
???

Proszę o pomoc w wyborze, na co zwrócić uwagę, inne pomysły i propozycje 'mile' widziane.
 

HrabiaDracula

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Grudnia 2010
Posty
672
Reakcje/Polubienia
6
Miasto
z klawiatury
Najlepiej iść do sklepu, podłączyć głośniki i posłuchać brzmienia. Ja jadę na starych głośnikach firmy "Creative" ale skrzaniło mi się pokrętło od głosu teraz używam więc suwaka. Pomimo tego grają wyśmienicie. Ostatnio szukałem też głośników w cenie do 200zł i nic sesnownych nie znalazłem. Szukałem oczywiście w Logitechach ( cenie tą firmę ) oraz w innych markach. Nie wiem co jest grane ale żadne mnie nie urzekły brzmieniem. Żona stwierdziła, że nasze stare cykają o wiele lepiej niż nowe. Tym samym zrezygnowaliśmy z zakupu nowych głośników.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Ja ze swojej strony mogę Ci polecić firmę Creative /tak jak HrabiaDracula/ ma zestaw Creative T6100 do tego kartę Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro i jest ok i do muzy i do filmów
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Zaszaleć? JBL Creative III
B239709.jpg


czy nie szaleć? Microlab B56
B56.jpg
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
tofana napisał:
Zaszaleć?

[...]

czy nie szaleć?
Rzec by można: Oto jest pytanie. :jezyk

Ja mam jednak inne pytanie: Czy posiadasz w domu jakąś wieżę z głośnikami które można sobie rozstawić tam gdzie się chce? Może to być jakiś Technics, Aiwa, Sony...
O ile jest to możliwe, polecam właśnie takie rozwiązanie. Przepuszczasz dźwięk przez wieżę i nie potrzeba wydawać kasy na żadne z tych głośniczków. :)
 

woytek007

Wygadany
Dołączył
12 Listopad 2011
Posty
72
Reakcje/Polubienia
0
Broń Cie Boże od kupowania czegokolwiek z firmy Creative. Tani chiński badziew, który jak się zepsuje możesz wyrzucić bo serwis nie uzna ci gwarancji.
Proponuję jakieś z Logitecha lub Genius.
 

HrabiaDracula

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Grudnia 2010
Posty
672
Reakcje/Polubienia
6
Miasto
z klawiatury
woytek007 napisał:
Broń Cie Boże od kupowania czegokolwiek z firmy Creative. Tani chiński badziew, który jak się zepsuje możesz wyrzucić bo serwis nie uzna ci gwarancji.
Proponuję jakieś z Logitecha lub Genius.

Po części się zgodzę. U mnie głośniki grają wyśmienicie ale po kilku miesiącach padło pokrętło od głośności. Przy delikatnym przekręceniu jest duży przeskok w dźwięku. Muszę używać suwaka. Dzisiaj gdybym kupował głośniki poszedłbym w kierunku Logitecha.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
graf napisał:
tofana napisał:
Zaszaleć?

[...]

czy nie szaleć?
Rzec by można: Oto jest pytanie. :jezyk

Ja mam jednak inne pytanie: Czy posiadasz w domu jakąś wieżę z głośnikami które można sobie rozstawić tam gdzie się chce? Może to być jakiś Technics, Aiwa, Sony...
O ile jest to możliwe, polecam właśnie takie rozwiązanie. Przepuszczasz dźwięk przez wieżę i nie potrzeba wydawać kasy na żadne z tych głośniczków. :)


Posiadam wieżę Technicsa, i głośniki B&W :eek:o

Tylko, że w innym pokoju. :dziwak
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Dziękuję za pomoc, sama wybrałam! :p

B55-1014_sell01_jsb_ec_3583727.jpg
 
Do góry