Gigantyczny wyciek danych z Facebooka

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Chyba kilkunastoprocentowy spadek cen własnych akcji zrobił na Facebooku wrażenie i wprowadza zmiany w polityce prywatności...
więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Sam się nie wczytywałem, bo przecież jako fejsbukowa blondynka nie będę sobie zawracał swoje ślicznej główki takimi głupstwami.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Nie mogą mu nic zrobić bo będzie to antysemityzm. A tak na poważnie, to ci którzy za nim stoją do takich zachowań nawet nie muszą się posuwać.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
90% użytkowników FB i tak zaakceptuje wszystko bez zagłębiania się w ustawienia :)

A przy okazji, kilka dni temu zapytałem kumpla (używał akurat FB na smarcie), czy słyszał o wyciekach i szpiegowaniu na FB. Odpowiedział: Tak, no i co z tego? Więcej pytań nie miałem :D

Albo widziałem gdzieś na forum takie oświadczenie: FB mogą zlikwidować, ale nie zostawią messengera , bo dobry komunikator :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Użytkownicy Facebooka to produkt - nie pamiętam kto to powiedział ale trafnie się wstrzelił.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Co prawda cytat, pochodzi z artykułu nt. Telegrama, ale trochę się wiąże z tematem:
To jednak jeszcze nie koniec „walki” rosyjskich władz z szeroko pojętymi sieciami społecznościowymi. Zablokowany może zostać również sam Facebook, jeśli do końca 2018 roku nie przeniesie serwerów z bazami danych obywateli rosyjskich na terytorium kraju i nie usunie wszystkich „zakazanych informacji”. Warto przypomnieć, że z powodu opierania się tym żądaniom zablokowany w Rosji został LinkedIn należący do Microsoftu.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Widać Putin doszedł do wniosku, że lepszego pretekstu niż afera związana z Cambridge Analytica do skasowania FB w Rosji już mieć nie będzie. Poza tym zastanawia mnie jedno, skoro twórca Telegrama - Paweł Durov stoi za VK (rosyjskim odpowiednikiem fejsa), Edit Zeno: nieaktualne -Durov musiał pod naciskiem sprzedać VKontakte Aliszerowi Usmanowowi - to dlaczego rosyjskie władze nie próbują go blokować? To chyba powinno dać do myślenia użytkownikom VK...
I jeszcze jedna ciekawostka: rosyjski MSZ oficjalnie przerzuca się z Telegrama na Vibera (za którym stoi grupka izraelsko - białoruskich przyjaciół znających się ze służby w izraelskiej armii, a siedziby spółki to Cypr i wg GooglePlay - Luxemburg, z centrami w Białorusi, a zarządzana jest z Izraela ). Ten Viber to jakiś podejrzany konglomerat...
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Użytkownicy Facebooka to produkt - nie pamiętam kto to powiedział ale trafnie się wstrzelił.
W pewnym sensie tak, w pewnym - nie. Zależy, kto z niego korzysta i w jakim celu. Jednym z większych paradoksów jest to, że do zmian w polityce FB i znacznego spadku cen jego akcji (co musiało się popsuć humor "cukrowemu" Markowi) przyczyniła się popularność hasztagu #deletefacebook i to gdzie?... - głównie na fejsie.
FB to produkt, źródło informacji i narzędzie nacisku oraz dezinformacji jednocześnie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
90% użytkowników FB i tak zaakceptuje wszystko bez zagłębiania się w ustawienia :)

A przy okazji, kilka dni temu zapytałem kumpla (używał akurat FB na smarcie), czy słyszał o wyciekach i szpiegowaniu na FB. Odpowiedział: Tak, no i co z tego? Więcej pytań nie miałem :D

Albo widziałem gdzieś na forum takie oświadczenie: FB mogą zlikwidować, ale nie zostawią messengera , bo dobry komunikator :)

A ile osób czytało regulamin PZD przed rejestracją. Też niewielu ;)
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:
Do góry