HP Smart Tank 515 za 515zł

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Natrafiłem na promocję drukarki HP Smart Tank 515. W xkomie cena 726zł, po dodaniu do koszyka cena spada do 615zł plus do tego jest jeszcze cashback od HP 100zł. Wiem że ta firma nie ma najlepszej opinii ale sam ten model kupiłem dzieciakom do szkoły i ja nie narzekam a teraz przy takiej cenie tym bardziej się opłaca. Może konkurencyjny Epson wypada lepiej ale jest droższy.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1652
Reakcje/Polubienia
1749
Nigdy więcej nie kupię HP. Nie chodzi tylko o wysoką cenę za 1 stronę druku, ale przede wszystkim na zaplanowaną żywotność.
Po pewnym czasie zepsuje się jakaś drobna część. U mnie to były zazwyczaj gumowe rolki pobierające papier. W jednej drukarce się rozsypały na proszek a w drugiej rozpuściły do formy gumy do żucia.
Problematyczne jest także oprogramowanie nie w pełni zgodne z systemami operacyjnymi. Do tego często wersja P różni się funkcjonalnością od wersji angielskiej. Pewne funkcję są tylko w angielskiej a inne tylko w polskiej.

Jeśli nie potrzebujesz wydruków foto, to rozważ drukarkę laserową np. Brother. Cenowo podobnie, ale nie ma problemu z zapchanymi dyszami czy rozwarstwiającymi się tuszami.
Poza tym jest normalny duplex, skanowanie i xero obustronne z podajnika automatycznego, hotfoldery dla użytkowników i wiele innych drobiazgów.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wydruk foto musi być bo to nieodłączne w przypadku szkoły. Tutaj dostaje się tusze, które średnio wystarczą na 18k stron a w dodatku przy dużej ilości drukowania (a tak jest w przypadku dzieci i szkoły) to w przypadku laserowej zeżre cię rachunek za prąd.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Nigdy więcej nie kupię HP .............

Popieram :hehe

Problematyczne jest także oprogramowanie nie w pełni zgodne z systemami operacyjnymi.

Oprogramowanie mają do bani i cały czas jakieś problemy. Nie będę pisał o tuszach, bo to każdy wie :D Ale mam kumpla i od roku trzy do pięciu razy w miesiącu musiałem mu korygować połączenie z PC. Namówiłem go wreszcie na Epsona i problem znikł. A co najciekawsze Epson nie potrzebuje żadnego oprogramowania. Wystarczy go sparować z siecią i już można drukować. HP natomiast musi wykonać serię "badań", pobrać tonę dodatkowego kodu i być może zadziała :sarkazm
 
Do góry