instalacja Office Starter 2010 na Windows 8.1

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka

Microsoft Office Starter Edition nie da się zainstalować na Windows 8.1 bez specjalnej łatki. Ten film pokazuje jak zainstalować polską wersję tego pakietu na wspomnianym systemie.
instalka:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Patch:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

poprawka:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Na Win 7 oczywiście bez patchowania pojawia się dysk Q
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Co do tego napędu Q to mam rozwiązanie jeżeli chodzi o użytkowników systemu Win 7, wystarczy utworzyć taki plik .reg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Niestety plik nie zadziałał w Win 8.1, może ktoś znajdzie rozwiązanie jak go poprawić, żeby zadziałał i na najnowszym systemie.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
rozumiem, że ten wpis rejestru tylko ukryje dysk Q i jak mam już zainstalowanego Startera na W7 x64 to nadal będzie on działał normalnie, tak?
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
eMCe napisał:
rozumiem, że ten wpis rejestru tylko ukryje dysk Q i jak mam już zainstalowanego Startera na W7 x64 to nadal będzie on działał normalnie, tak?

Dokładnie tak.
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Ale czy to jest legalne? Bo ja mam oryginalny system 8.1 i się boję instalować ;)
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Ja też mam oryginalny i legalny a Office Starter jest produktem darmowym z reklamami dodawany był do notebooków jako dodatek do systemów i jego funkcją było przede wszystkim zachęcenie do zakupu pełnej wersji, ponieważ Starter nie może być wykorzystywany komercyjnie(tylko do użytku domowego) i ma tylko dwie podstawowe aplikacje: Word i Excel. Po za tym wszystkie pliki instalacyjne są pobierane z serwerów Microsoftu... W Niemczech cały czas jest traktowany jako darmowy Office

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
tak samo jak Photoshop CS2 jest traktowany jako darmowy.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.
Nikt tam nie ma obiekcji co do ściągania instalacji i używania, tylko u nas znajdą się zawsze ci, szukający dziury w całym. A to wypowiedź jednego z naszych prawników:
Skoro jednak producent udostępnił na swojej stronie zarówno produkt, jak i klucz licencyjny, to należy domniemywać, że z produktu może korzystać każdy.(...) Trudno jednak w tym przypadku mówić o jakimkolwiek naruszeniu prawa przez osobę korzystającą z uprzejmości Adobe. Zgodnie z art. 278 § 2 kk karalne jest uzyskanie cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez zgody osoby uprawnionej. W tym przypadku program jest ściągnięty ze strony producenta, który udostępnił również klucz licencyjny (osobę uprawnioną). Zatem zgodnie z polskim prawem nie mamy do czynienia z czynem zabronionym.

Zobacz więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
@zefirek83 . Nie polecam tego instalowac na win 8,1 . Mi do uzytku domowego wystarcza Kingsoft office .
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Gonzoo napisał:
@zefirek83 . Nie polecam tego instalowac na win 8,1 . Mi do uzytku domowego wystarcza Kingsoft office .
Nie masz racji, warto...oprócz Kingsoft jest jeszcze darmowy OpenOffice 4, ale z tego co wiem, nawet użytkownicy MAC-a korzystają z Office Microsoftu i również jest taka możliwość by zainstalować na MAC (?) startera...Malkontenci zawsze się znajdą...niestety.
MS Office (jako produkt) jest lepszy od samego systemu Windows...dlatego polecam zainstalować Starter na Windows 8.1 i zapoznać się z obsługą Office, choćby dlatego, że ta obsługa jest wymagana w każdej pracy w biurze.

PS. Znam gościa, który korzystając z luk prawnych od 1995 roku ma zawsze aktualny (legalnie zaktualizowany) Windows aż do najnowszej wersji Win8.1 poczynając od Windows 95 (ten dostał w prezencie od kuzyna w USA). W tym Windows 95 był wbudowany Office i również korzystając z jakichśtam (jemu wiadomych aktualizacji) ma dziś legalny Office 2013. Wersje są EN-US ale przecież są spolszczenia. Niestety nie chce mi zdradzić tajemnicy darmowych aktualizacji...
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
a ja cholercia nie moge tego zainstalowac.Robie wszystko tak jak na filmiku i doopa/.Intsalator offica wukonuje tylko 1i 4 pozycje pomija 2i 3 a nastepnie wylacza sie i nic sie nie dzieje.
Tak sie zastanawiam czy problem nie lezy w tym ze mam 64bit. windows 8.1
 

mariusk

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
saper1972 napisał:
Co do tego napędu Q to mam rozwiązanie jeżeli chodzi o użytkowników systemu Win 7, wystarczy utworzyć taki plik .reg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Niestety plik nie zadziałał w Win 8.1, może ktoś znajdzie rozwiązanie jak go poprawić, żeby zadziałał i na najnowszym systemie.

Cały czas działa metoda z WB opisana tutaj

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
316
Reakcje/Polubienia
229
U mnie na lapku instalka Startera 2010 poszła bez problemu, tak jak Emers na filmiku pokazał, wszystko ładnie zagrało.

Oczywiście system win 8.1 64bit, z rzeczy mniej standardowych to włączyłem dodatkowo biblioteki .NET framework 3.5 ( musiałem bo oprogramowanie touchpada nie chciało zaskoczyć na .NET 4.0 ).
Może przez to nie chce Office u niektórych zaskoczyć?

Włączanie bibliotek .NET
Panel Sterowania ->Programy -> Programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcję systemu windows (klik) i w okienku zaptaszkowujemy .NET Framework 3.5
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Polecam mały dodatkowy program do wyeliminowania paska z reklamami do Office Starter 2010. Po zainstalowaniu i umieszczeniu programu w auto starcie (zaznaczamy tę opcję podczas instalacji) Office 2010 nie wyświetla denerwujących reklam.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
officestart01.jpg

Tak wygląda Word Starter przed instalacją programu:
officestart02.jpg

A tak po:
officestart03.jpg
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Dzięki Emmers, sprawdziłem na Win 8.1 Pro X64 i działa jak burza, jedyne co nie do końca działa to ukrywanie ikonki w zasobniku, po kliknięciu Show/Hide nic się nie dzieje ale to drobnostka.
 
Do góry