Instalacja Windows 10 - instalator nie bootuje się z dysku zewnętrznego

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Cześć, mam problem z instalacją Windows 10 z dysku zewnętrznego 1 TB.
Pobrałem obraz systemu w formacie ISO za pomocą narzędzia Microsoft i wypakowałem pliki do zewnętrznego dysku. Niestety instalator Windows nie bootuje się. Próbowałem w BIOSie wielu opcji, jednak bez efektu. W "F12 boot menu" instalator w ogóle niewidoczny.
Kiedyś - używając wyżej wymienionego sposobu - bezproblemowo instalowałem system z pendrive'a 4 GB, teraz jednak po pobraniu okazało się, że instalator zajmuje więcej miejsca i już nie mieści się na pamięci 4 GB, stąd próba instalacji z dysku zewnętrznego.
Co robię źle?
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Cześć, mam problem z instalacją Windows 10 z dysku zewnętrznego 1 TB.
Pobrałem obraz systemu w formacie ISO za pomocą narzędzia Microsoft i wypakowałem pliki do zewnętrznego dysku. Niestety instalator Windows nie bootuje się. Próbowałem w BIOSie wielu opcji, jednak bez efektu. W "F12 boot menu" instalator w ogóle niewidoczny.
Kiedyś - używając wyżej wymienionego sposobu - bezproblemowo instalowałem system z pendrive'a 4 GB, teraz jednak po pobraniu okazało się, że instalator zajmuje więcej miejsca i już nie mieści się na pamięci 4 GB, stąd próba instalacji z dysku zewnętrznego.
Co robię źle?
Szkoda takiego dużego dysku.Na pewno masz na nim wiele danych,więc lepiej kupić większego pena.
 

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Hmm, Rufus "nie widzi" mojego dysku. Chyba jakaś grubsza sprawa.
 

m4cios

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
141
Reakcje/Polubienia
24
Mi kiedys nawet przy pomocy usb przygotowanego przez rufus'a nie chciala instalacja wystartowac, ale po uzyciu microsoftowego MediaCreationTool ruszylo bez problemow.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36128
Reakcje/Polubienia
25240
Miasto
Trololololo
Hmm, Rufus "nie widzi" mojego dysku. Chyba jakaś grubsza sprawa.

skoro dysk świeżo kupiony to może strzel format tego dysku i sprawdź potem czy rufus go widzi
 

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
skoro dysk świeżo kupiony to może strzel format tego dysku i sprawdź potem czy rufus go widzi
Sformatowałem, jednak wciąż bez zmian. Dziwna sprawa.
Mi kiedys nawet przy pomocy usb przygotowanego przez rufus'a nie chciala instalacja wystartowac, ale po uzyciu microsoftowego MediaCreationTool ruszylo bez problemow.
Spróbuję więc w ten sposób. Ściągam już obraz bezpośrednio na dysk przy użyciu MediaCreationTool. Za chwilę zobaczymy jaki będzie efekt. Odezwę się :)
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Cześć, mam problem z instalacją Windows 10 z dysku zewnętrznego 1 TB.
Pobrałem obraz systemu w formacie ISO za pomocą narzędzia Microsoft.......po pobraniu okazało się, że instalator zajmuje więcej miejsca i już nie mieści się na pamięci 4 GB
Użyj AIO Boot:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Tak więc Panowie piszę już ze świeżo zainstalowanego i skonfigurowanego Windowsa :) Pomogło ponowne ściągnięcie obrazu systemu za pomocą narzędzia MediaCreationTool, ale tym razem nie jako plik ISO, a bezpośredni zapis ściąganego obrazu na dysk flash USB. Narzędzie utworzyło na dysku zewnętrznym partycję 32 GB w systemie plików FAT32 i nie było żadnego problemu z instalacją.
Dziękuję wszystkim za pomoc i za wszelkie sugestie :)
 
Do góry