Intel zakończy produkcje płyt głównych dla desktopów.

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
Jak poinformował szef Intela Paul Otellini, firma planuje wycofać się z rynku płyt głównych do komputerów typu desktop. Ich produkcja zakończyć się powinna w przeciągu najbliższych trzech lat. Intel ma zamiar więcej sił i zasobów przeznaczyć na smartfony, tablety, a także coraz popularniejsze ultrabooki. Osoby zatrudnione przy wytwarzaniu płyt głównych znajdą sobie miejsce w innych działach. Doświadczeniem wspomogą nowe projekty.
Decyzja nie ma wpływu na prace nad procesorami z rodziny Hashwell, które wymagały będą nowoczesnych płyt z podstawką LGA 1150. Zmiany zaczną się po ich wprowadzeniu na rynek. Otellini zapewnia, że odpowiednie podzespoły do złożenia nowego PC znajdziemy w szerokiej ofercie producentów takich jak jak Asus, Gigabyte czy MSI. Zamiast bić się z innymi w segmencie, w którym nie miało to sensu, Intel skoncentruje się na bardziej ważnych dla interesu rozwiązaniach. Z tych „biurkowych” dalej rozwijał będzie komputery z serii NUC (Next Unit of Computing).
źródło dobreprogramy.pl
No to AMD się ucieszy :)
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
nie ucieszy, bo chipsety nadal będą intela
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
No proszę to nawet nie widziałem, że Intel produkował płyty główne.
A już chyba wiem dlaczego, bo jak przeglądałem ofertę sklepów internetowych to nigdy nie widziałem płyt głównych marki Intel :dziwak
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
produkował ale crap i to drogi :) raczej dla segmentu firm czyli zintegrowanki desktopowe
 
Do góry