Inteligentna opaska z materiału który rozpoznaje emocje użytkowników w czasie rzeczywistym

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudnia 2012
Posty
1103
Reakcje/Polubienia
745
Miasto
Kraków
Jedna z prototypowych opasek na nadgarstki z inteligentnych materiałów

nteligentna technologia noszenia, która zmienia kolor, nagrzewa się, ściska lub wibruje w miarę wzrostu emocji, może pomóc osobom z zaburzeniami afektywnymi lepiej kontrolować swoje uczucia.

Naukowcy ze Szkoły Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu w Lancaster pracowali z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
noszonych na nadgarstku, które mogą pomóc osobom z rozpoznaniem depresji, lęku i zaburzeń dwubiegunowych w monitorowaniu swoich emocji.
Opaski na nadgarstki, które zmieniają kolor w zależności od poziomu pobudzenia emocjonalnego, pozwalają użytkownikom łatwo zobaczyć lub poczuć, co się dzieje, bez konieczności odwoływania się do urządzeń mobilnych lub stacjonarnych.
„Poznanie naszych emocji i tego, w jaki sposób możemy je kontrolować, to złożone umiejętności, których wielu ludziom trudno jest opanować” - powiedział współautor Muhammad Umair, który przedstawi badania na DIS 19 w San Diego.
„Chcieliśmy stworzyć niedrogie, proste prototypy, aby wspierać zrozumienie i zaangażowanie w zmiany pobudzenia w czasie rzeczywistym. Chodzi o opracowanie technologii samopomocy, które ludzie mogą wykorzystać w swoim codziennym życiu i być w stanie zobaczyć, co robią noszone na nadgarstek osobiste stroje nadające się do noszenia mogą służyć jako pomost między umysłem a ciałem i mogą naprawdę pomóc ludziom w nawiązaniu kontaktu z ich uczuciami.

Wcześniejsze prace nad tymi technologiami koncentrowały się na wykresach i abstrakcyjnych wizualizacjach biosygnałów, na interfejsach mobilnych i desktopowych tradycji. Ale skupiliśmy się na urządzeniach, które są poręczne i zapewniają nie tylko sygnały wizualne, ale także można je odczuć poprzez wibracje, uczucie napięcia lub odczucie ciepła bez potrzeby dostępu do innych programów - w rezultacie wierzymy, że prototypowe urządzenia dostarczają raczej dane w czasie rzeczywistym niż dane historyczne. ”
Naukowcy pracowali z materiałami termochromowymi, które zmieniają kolor po podgrzaniu, a także z urządzeniami, które wibrują lub ściskają nadgarstek. Testy urządzeń wykazały, że uczestnicy nosili prototypy w ciągu od ośmiu do 16 godzin, raportując od czterech do ośmiu razy, kiedy to się aktywowało - podczas wydarzeń takich jak granie w gry, praca, prowadzenie rozmów, oglądanie filmów, śmiech, relaks i stawanie się przestraszony.
Czujnik reakcji skóry wykrył zmiany pobudzenia - poprzez galwaniczną reakcję skóry, która mierzy przewodność elektryczną skóry - i przedstawił ją poprzez różne prototypowe projekty. Te inteligentne materiały, które były zarówno natychmiastowe, jak i stałe, a które miały raczej fizyczny niż wizualny wygląd, były najbardziej skuteczne.

Muhammad dodał: „Uczestnicy zaczęli zwracać uwagę na swoje
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
momencie, zdając sobie sprawę, że ich nastroje szybko się zmieniły i zrozumiały, co spowodowało aktywację urządzenia. Nie zawsze była to reakcja emocjonalna, ale czasami inne działania - takie jak udział w ćwiczeniach - mogą wywołać reakcję.
„Jednym z najbardziej uderzających odkryć było to, że urządzenia pomogły uczestnikom zidentyfikować reakcje emocjonalne, których wcześniej nie byli w stanie, nawet po dwóch dniach.
„Wierzymy, że lepsze zrozumienie zastosowanych materiałów i ich cech może otworzyć nowe możliwości projektowania dla reprezentowania wzmożonych emocji i umożliwienia ludziom lepszego poczucia sensu i zrozumienia emocjonalnego”.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry