Internet mobilny (z zastosowaniem domowym) zamiast kablowego

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Korzystam z internetu "po kablu" z Orange, jednak złożoną przez ich propozycję 55 zł za internet do 20 Mb/s uważam za skrajnie żenującą (stosunek cena/prędkość), toteż zastanawiam się nad zakończeniem współpracy i zmianą operatora. Niestety w mojej miejscowości tylko Orange dostarcza internet kablowo - na czym mi zależało, więc zmiana operatora wiązała by się z przerzuceniem na internet mobilny. Gdyby internet mobilny oferował wyższe prędkości w wyższej cenie, to jestem jak najbardziej na "tak", bo głównie liczy się dla mnie stosunek ceny do proponowanej oferty.
Nie mam większej wiedzy na temat internetu mobilnego, dlatego chcę się Was doradzić. Przejrzałem oferty najpopularniejszych operatorów i najciekawsza wydaje mi się oferta T-mobile, który niby oferuje "internet domowy bez limitu danych" z prędkością 60 Mb/s za 65 zł lub internet mobilny z pakietem bez limitu danych i internetem LTE bez limitu danych za 80 zł.
Inni operatorzy nie mają w ofercie internetu "bez limitu danych", ale wiecie jak to jest... Ciekawe ile jest prawdy w tym internecie "bez limitów", a ile "haczyków"? Macie jakieś doświadczenia?
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Tak ...
Internet mobilny, lte, H+ itp.
Cyferki z broszurek wsadź między bajki.
Jedyną rzeczą w miarę pewną to własnoręczne przetestowanie w miejscu docelowym w różnych godzinach w różne dni.
1. Najpierw mapa bts search. Sprawdź jakie masz nadajniki lte w pobliżu.
2. Jakie bts-y fizycznie widzisz z miejsca gdzie postawisz modem.
3. Modem i karta na testy i sprawdzasz osiągi. Niestety wiele zależy od tego inne aktualnie osób korzysta z danego bts.

Z własnego doświadczenia. Testowałem w weekend, najlepiej działał T-mobile - nawet 30mbs, przyszedł dzień roboczy około godziny 15-19 transfery siadały do 4-5mbs..... Kupiłem antenę kierunkową, sprawdziłem kilka bts'ow, znalazłem taki co w miarę stale działa z 30-40mbs.

Ciężki temat. Jak będziesz miał szczęście to trochę poprawisz. Jak nie to nie ...
 

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Dziękuję wam za odpowiedzi, są bardzo rzeczowe i pomocne!
Myślę że mogę śmiało przetestować T-mobile (ma dwa bts'y w odległości od 1 do4 km, ale najbliżej mnie bts ma play ok. 0,5 km), tym bardziej, że T-mobile ma opcję testowania przez 14 dni, więc zobaczę jak to będzie chodzić.
Wydaje mi się, że kluczowe będzie testowanie szybkości w godzinach największego obłożenia sieci, czyli w godzinach popołudniowych w dni robocze.
 
Do góry