Jak podłączyć napęd pc do laptopa

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
320
Reakcje/Polubienia
47
WItam wszystkich. Moje pytanie jak w temacie jak podłączyć napęd PC SATA do laptopa czy takie coś wystarczy?:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Chodzi mi o to że mam nagrywarkę blu-ray zewnętrzną ale nie wszystkie płyty czyta zamierzam więc kupić coś takiego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i podłączyć jako nagrywarkę zewnętrzną dlatego, że nagrywarki z pc mają moim zdaniem o wiele lepszą korekcję danych przez co lepiej odczytują stare płyty. Co o tym sądzicie czy to dobry pomysł???
 
Za bardzo kombinujesz. Zamiast kupować nagrywarkę wewnętrzną i do tego jakieś okablowanie itd. i podpinać ją jako zewnętrzną to lepiej kup zewnętrzną. Ewentualnie kupić mostek unitek i nie bawić się w przejsciówki.
 
Lepiej kupić już to, co proponuje "al_arsen". Mniej kombinowania i bardziej prosto a możliwości takie same. Tylko prędkość kopiowania/nagrywania przez USB będzie niższa niż przez złącze SATA.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Czy lepsza jest nagrywarka wewnętrzna czy zewnętrzna się nie wypowiem bo używam tylko wewnętrznych,ale co do podłączenia dysków,napędów i innego badziewią czy to sata czy ide moge polecić Unitek Y-1031
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
używam już z 5 lat i jak narazie wszystko co tym podłączyłem było wykrywane i działało :) Co do prędkości danych to jest też nowsza wersja na usb 3 Unitek Y-3322 mostek USB 3.0 .
 
wszystko co zapewnia zasilanie (inne niż usb nawet podwójne) pozwoli na używanie napędu wewnętrznego po usb - ja używam mostka wyjętego z kieszeni na dysk twardy - też działa bez problemu.
Co do samych napędów - lepiej sprawują mi się te duże.
Co do przejściówki z 1 posta - trochę dużo elementów - ja bym wolał coś allinOne + zasilacz
 
Back
Do góry Bottom