Jak sprawdzić co zostało odinstalowane?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Z powodu nieuwagi i pewnej wady CCleanera niechcący odinstalowałam sobie jakiś program i nie wiem jaki. Chciałam odinstalować inny, ale głupi CCleaner zawsze długo ładuje listę programów i czasem kiedy się zaznaczy wybrany program, bo wygląda, że już się ta lista załadowała, to on jeszcze coś tam ładuje i zaznaczenie przeskakuje na inny, a ja w tym momencie kliknęłam odinstaluj, no i odinstalowało się nie to, co chciałam (swoją drogą, to nie pierwszy raz CCleaner tak mnie urządził, już naprawdę wkurza mnie ta wada, a nic z tym nie robią, chociaż problem ciągnie się od dawna). Teraz się martwię, że było to coś ważnego i potrzebnego. Zaglądałam do dziennika zdarzeń, ale nic z niego nie kumam. W punktach przywracania mniej więcej o tej godzinie mam: Removed MSXML 4.0 SP3 Parser. Nie wiem co to takiego i czy to mógł być ów program. W każdym razie nie zauważyłam aby w czasie tamtej deinstalacji był tworzony punkt przywracania. W ogóle jakoś błyskawicznie się to coś odinstalowało, tak że nawet nie zdążyłam zauważyć, co to było. Czy da się teraz sprawdzić, co ja takiego odinstalowałam?
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
A masz utworzone jakieś punkty przywracania.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Tak, napisałam w pierwszym poście, jaki mam z tej godziny, ale to chyba nie jest ten odinstalowany program. Poza tym nie tworzyłam ręcznie żadnego punktu przed deinstalacją ,a i tak wolałabym nie przywracać systemu tylko doinstalować ten program. Miałam nadzieję, że da się jakoś sprawdzić w tym podglądzie zdarzeń, co to było, ale nie wiem jak.
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
13036
Reakcje/Polubienia
43995
Witaj jak nie chcesz przywracać systemu ,to musisz się zadowolić dziennikiem systemowym Windows podrozdział aplikacji,
tam sobie poszukaj w tym dniu i godzina czy coś było odinstalowane .
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Spróbuj wyszukać tak:
Wejdź do Dziennika zdarzeń. Wybierz Dzienniki systemu Windows. Następnie Aplikacje.
Po prawej stronie masz Filtruj bieżący dziennik. Wybierz w filtrze np.ostatnie 12 godzin, a w Poziomie zdarzeń zaptaszkuj Informacja. Tam, gdzie jest źródło zdarzeń zaznacz MsInstaller. Przeglądnij wyniki.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Dziękuję za objaśnienie, teraz sobie poradziłam :) Jedyne, co zostało odinstalowane w tamtym momencie (tuż przed programem, który naprawdę zamierzałam odinstalować), to właśnie ten MSXML 4.0 SP3 Parser, Wersja produktu: 4.30.2100.0. Czy to do czegoś potrzebne? Po wpisaniu w Google znalazłam coś takiego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, ale nic mi to nie mówi i nie wiem czy instalować. W ogóle, to mam już kilka wersji tego czegoś:
iUkLxhUXFqhKr.png

I nie wiem jak znaleźć tę konkretną, co została odinstalowana...

W każdym razie mam nadzieję, że uda mi się wygrać licencję na Revo Uninstaller i już nie będe musiała odinstalowywać programów CCleanerem :p
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
MSXML 4.0 SP3 jest interfejs do plików systemowych. Szczegółowe informacje przechowywane w formacie XML np indeksowanie elementów danych na twardym dysku do szybkiego wyszukiwania.
Jakiś rodzaj bazy danych.
Raczej nie potrzebny do poprawnego działania systemu, jak i indeksowanie.
Sprostuje troche swój poprzedni post. Miałem na myśli Skanowanie w poszukiwaniu zależnych programów dostępne pod listą punktów przywracania. No ale szczegół.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Zainstaluje ci się sam podczas najbliższej aktualizacji, bez paniki. Po za tym, CCleaner nie jest specjalnie przystosowany do odinstalowania programów, służy bardziej do czyszczenia z plików tymczasowych i zbędnych. Są lepsze programy, choćby Revo Uninstaller Pro czy Your Uninstaller 7, którego pełna komercyjna wersja kilkakrotnie już była w promocji. Programy te automatycznie tworzą kopie rejestru i punkty przywracania podczas de-instalacji, można więc zawsze sprawdzić czegoś my się pozbyli nieroztropnie i przywrócić do istnienia.
 
Do góry