Jak ustawić i wykonać obraz systemu w Easus Todo Backup Home

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0
Easus Todo Backup Home 6.1 jak ustawić i wykonać obraz systemu by zawierał tylko pliki systemowe -Windows i inne potrzebne dla systemu WIn7HPx64SP1PL,

zamiast wszystkich na dysku jak to robi obecnie po wybraniu opcji system bakup i opcje :high compress, splitiing: auto,image reserve strategy: 1 day.

Opcje: File i mail backup wyłączone wiec nie ma jak wybrać co sie dodaje do kopii i wali od razu cały dysk do kopii, a mi nie o to chodzi bo 32 GB nie wrzucę nigdzie na żaden nośnik.
 

patzke

Świeżak
Dołączył
26 Czerwiec 2013
Posty
34
Reakcje/Polubienia
17
Re: Jak ustawić i wykonać obraz systemu w Easus Todo Backup

Po pierwsze podziel sobie dysk na 3 partycje za pomocą np:paragon Partition Manager lub innego
i tak pierwszą C :\ przeznacz na system , drugą D:\ przeznacz sobie na Dane
trzecią partycję E:\ na kopię systemu operacyjnego (rozmiar której ograniczasz do niezbędnego minimum)
Na Partycję Systemowej C:\ zostaw sobie kilka GB wolnego miejsca ale nie za dużo
i dopiero wtedy za pomocą Easus Todo Backup zrób sobie kopię systemu wskazując Miejsce
zapisu partycję E:\My Backup
W razie awarii uruchamiasz system z płyty Recovery która utworzyłeś za pomocą Easus Todo Backup
pozostaje ci tylko wskazać miejsce zapisu kopii systemu czyli E:\My Backup czekasz kilka minut
i masz przywrócony obraz systemu.
Z tego co mnie wiadomo w Easus Todo Backup nie ma opcji zapisu partycji systemowej na płytach .
Przy moim rozwiązaniu w razie awarii w ciągu kilku minut przywrócisz sobie w pełni sprawny system
wykorzystując szybkość zapisu dysku twardego z płyty DVD na pewno potrwało by to znacznie dłużej

pozdro
Marcus
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Re: Jak ustawić i wykonać obraz systemu w Easus Todo Backup

Jeżeli wybierasz opcję System backup, to tak jest. Jak chcesz sam decydować co z partycji systemowej ma być brane pod uwagę, to wybierz pierwszą opcję, czyli Disc/Partition backup. Wtedy masz aktywne opcje File i Mail.
Na backup najlepiej jest przeznaczyć jakiś zewnętrzny dysk twardy. Jak się poszuka, to można upolować nawet taki 1TB 2,5 cala za ok. 200 zł.
Wtedy też nie trzeba się martwić o miejsce i tracić czas używając najmocniejszej kompresji przy backupie.
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Re: Jak ustawić i wykonać obraz systemu w Easus Todo Backup

Tak jeszcze co do dysku zewnętrznego 2,5 cala, to dziś zakupiłem sobie w Biedronce Seagate 1TB Expansion Portable (STBX1000201) za 170 zł.
Zrobiłem testy sprawdzające dysk, trochę poszukałem informacji na jego temat, poczytałem i myślę że warto wydać te 170 zł.
Dysk jest w sprzedaży w różnych opakowaniach i pod różnymi nazwami. Przeprowadzane testy tych różnych "opakowań" dysku, dają bardzo podobne wyniki. Jeszcze ponad rok temu był np. w Chipie jednym z lepszych testowanych dysków.
Na pewno nie jest to jakaś rewelacja i w mojej ocenie np. taka Toshiba STOR.E BASICS 2.5 1TB (HDTB110EK3BA) pracuje ciszej i mniej się nagrzewa ale ten dysk nie jest po to, żeby go podziwiać, tylko jako dodatkowy magazyn (jednemu nawet najlepszemu i tak nie ufam).

Może to info komuś się przyda, bo jak dotąd podczas swoich zakupów w różnych miejscach, lepszej ceny dla tego typu urządzenia nie spotkałem.
 
Do góry