Jaki program do defragmentacji

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Witam mam dwa programy do wyboru:
O&O Defrag Professional i Auslogics disk defrag pro
który z nich będzie dokładniejszy,lepszy?
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Defragmentacja

Obydwa programy są bardzo dobre i świetnie spełniają swoje zadanie. Z O&O zrobiła się jedynie straszna kobyła i wciska swoje usługi, bez których program nie odpali. Wymagane jest też połączenie z internetem, żeby program w ogóle działał. Auslogics natomiast jest programem lekkim, bez zbędnych procesów i połączenia internetowego. Ja stawiam na Auslogics. Która to wersja O&O?
 
A

Anonymous

Re: Defragmentacja

Wszystkie defragmentatorki bardziej poprawiają samopoczucie niż dają rzeczywistego kopa systemowi-dlatego z tych dwóch bierz lżejszy czyli Auslogics :ok
 
A

Anonymous

Re: Defragmentacja

Święte słowa Hornet!
Oba programy są bardzo dobre, ale Auslogics disk defrag pro mimo wszystko radzi sobie lepiej
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Re: Defragmentacja

Jedynym utrudnieniem jest brak tłumaczenia na nasz język.Jednak mimo to też stawiam na Auslogics.
Jeżeli ktoś nie skorzystał z ostatniej promocji a chciałby kluczyk do Auslogics to niech da znać.
 

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Re: Defragmentacja

Podziękował za odpowiedzi.
Obydwa programy są z ostatnich promocji tutaj czyli o&o 15 i nie wiem czy można aktualizować do 16 na tym samym kluczyku.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36198
Reakcje/Polubienia
25315
Miasto
Trololololo
Re: Defragmentacja

o&o 15 nie można
 

destry5

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
265
Reakcje/Polubienia
0
Re: Defragmentacja

za 16 trzeba juz zaplacic albo 30 dni proby, 16 troche przyspiesza ale nie ma znaczacej roznicy w stosunku do 15.
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Re: Defragmentacja

Ja używam tylko defragmentora z Auslogics i powiem tylko tyle że jest dużo szybszy w defragmentacji od tego z O&O.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Re: Defragmentacja

wwd napisał:
Ja używam tylko defragmentora z Auslogics i powiem tylko tyle że jest dużo szybszy w defragmentacji od tego z O&O.
Pośpiech w defragmentacji nie jest wskazany. Liczy się jakość i dokładność i ... nie podejmowanie próby defragmentacji gdy w systemie plików są błędy. Auslogics nie sprawdza błędów na dysku przed defragmentacją co może spowodować nieodwracalne uszkodzenia plików. Spotkałem się już z tym problemem,uszkodzone pliki trzeba było uzupełniać z płyty instalacyjnej.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36198
Reakcje/Polubienia
25315
Miasto
Trololololo
Re: Defragmentacja

Emmers napisał:
Auslogics nie sprawdza błędów na dysku przed defragmentacją co może spowodować nieodwracalne uszkodzenia plików. Spotkałem się już z tym problemem,uszkodzone pliki trzeba było uzupełniać z płyty instalacyjnej.
Sprawdza błędy i je naprawia, domyślnie jest to włączone przez producenta w każdym profilu defragmentacji, dodatkowo jeszcze można sobie włączyć kilka innych dupereli.
ga5G7dN.jpg
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Re: Defragmentacja

Nie zwróciłem na te opcje w ustawieniach zaawansowanych,może dlatego, że nie używam tego programu. Oczywiście domyślnie są wyłączone stąd wrażenie że ten defragmentator działa szybciej. Szczerze mówiąc każdy defragmentator działa w podobny sposób i robi to samo, a w Windows 7 i w Windows 8 optymalizacja dysku domyślnie jest ustawiona na automatyczną i defragmentator firm trzecich wydaje się zupełnie zbędny.
 

yzrej

Bardzo aktywny
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
204
Reakcje/Polubienia
58
Re: Defragmentacja

Zakupiłem niedawno Auslogics i jestem bardzo zadowolony
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Defragmentacja

Wystarczyło napisać i miałbyś go za darmo. Parę miesięcy temu była promocja i klucz jest taki sam dla wszystkich.
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Re: Defragmentacja

Gdy chcę wykonać "Optimize by Perfetch Layout" dla dysku systemowego to Auslogics informuje mnie,że "prefetch needs to be enabled to perform optimization".
Kto wie jak to naprawić i tą wiedzą się podzieli? a może zalecacie inną metodę optymalizacji partycji systemowej?
 
Do góry