jv16 PowerTools 8, WinOptimizer 18; Glary Utilities 5; CCleaner, Kerish Doctor i Wise Care 365 testy subiektywne

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Dziewki, stary kop, problem jest chyba sterowników do sieci wifi (wgrałem oryginały della win7 64bit zobaczę) 200Mb/s. Używam sporadycznie Kerish Doctor, pozostałe są wyłączone. Jak ustawie IPv6 over IPv4 (nie) to mam ping 10-12, transfer 150-200 Mb/s ale te ustawienie gubi, za jakiś czas wraca IPv6 over IPv4 spadek ping 80-200 transfer nie przekracza 100 Ms/s (tak- zalecenia Neti nie). Programy są uśpione.
P.s. Spada też odczyty dysku SDD (muli)
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Znalazłem takie rozwiązanie do tego problemu (patrz w.w.) zobaczymy, po wpisie wróciły parametry Wi-Fi (150-190 Mb/s)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Od momentu założenia tego tematu używam teraz 2 programów Kerish Doctor i Glary Utilities 5.
Uwagi na dziś:
Kerish Doctor ok robi porządki nigdy mi się nie powiesił, nieraz chodzi ciągle w tle. Wydaje mi się że powinien mieć zapis trwałe ustawienia Internetu - nie pamięta poprawionych ustawień. Nie do końca czyści zacieranie śladów przeglądania i usuwania plików tymczasowych. Robię to sporadycznie Glary Utilities 5, uważam że para ta wzajemnie się uzupełnia.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2420
Reakcje/Polubienia
2870
Kerish Doctor i Wise Care 365. Dobre i niezawodne. Te śmiało używam od wielu lat i mogę polecić. Nigdy nie przekonałem się do programu Glary, a tym bardziej Ashampoo. Natomiast programy od IObit nawet zamknięte po swoim działaniu, potrafią i tak działać w tle i nękać reklamami czy przykładową informacją że mój IP jest "odkryty". Nie muszę nawet pisać co antywir sugeruje zrobić z takim programem, ale kwarantanna to początek :)
 

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
142
Reakcje/Polubienia
58
U mnie za to F-secure sypie komunikatami że zamyka Kerish Doctor bo wstrzykuje kod do innego programu.Coś ostatnio Kerish ma problemy z tym,kiedyś tego nie było.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
Dla mnie jest bo podobno miało być wyjaśnione i miąlo być wszystko ok a nadal jest jakieś ale.Poza tym F-Secure też wali ostrzeżeniami .

Dalej brak konkretów, to nie jest wirus. PUP.Optional.
 
Ostatnia edycja:

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
142
Reakcje/Polubienia
58
Dalej brak konkretów, to nie jest wirus. PUP.Optional.
A gdzie ja napisałem że to virus PPP to raz .Może być też bardzo szkodliwy (PUP.Optional) to dwa.Mysle że nie ma co dalej ciagnąć tematu każdy niech sobie sam wyciagnie wnioski jakie mu pasują.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Ostatnio "zjadło" mi K.Doctor.4.91, najpierw zwiesił kopa, nic nie działało, myszy, ekran, klawiatura, przycisk wyłączenia. Niebieski maly prostokąt blokada przez M.Defendera chwilą i znikło.Rest przez wyłączenie i wyjęcie baterii /dell latitude 6220 win10, leciwy/ ponowne włączenie K.D nie opalił komunikat zepsute pliki aplikacji / nic się nie zachowało- nie zaskoczyłem zrobić zdjęcia smartfonem/ nowa instalacja K.D. i działa- cuda - a dodam że stało się to po aktualizacji zabezpieczeń Win10.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Glary Utilities 5 czyści skutecznie dane śledzące takie moje wnioski, po K.D. zawsze coś znajdzie. Uwaga, trzeba puszczać aż do skutku /zaznaczyć potrzebne/
 
Do góry