Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Kainote jest to program polskiego programisty, Marcin Droba aka Bakura/Bjakja posiadający zarówno cechy programu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(odtwarzacz i prosty edytor napisów) jak i programu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(zaawansowany odtwarzacz z dokładnością klatkową i spektrum audio, a także zaawansowane formaty napisów ASS i SSA).

To edytor napisów, który odtwarza wideo zarówno przez FFMS2 (dobre do typesettingu, timingu i innych zaawansowanych edycji), a także DirectShow (przeznaczone do odtwarzania i prostej edycji napisów).

Daje możliwość szybko dopasować napisy do wideo i obejrzeć w jednym programie. Dlatego też program umożliwia wyłączenie edytora i służy wtedy jako odtwarzacz. Dodatkowym uproszczeniem jest możliwość otwierania wideo zarówno przez FFMS2 jak i Direct Show (brak indeksowania), w drugim przypadku za dokładność klatkową odpowiada kodek i splitter.

Kodeki LAV w większości przypadków dają dobrą dokładność klatkową, chociaż w przypadku wideo o zmiennym FPS, obciętym końcu bądź posiadających niedociągnięte fragmenty, błędy kodowania itp. występują błędy przy dopasowaniu.

Obecnie program Kainote posiada możliwości upraszczające pracę podczas: tłumaczenia, robienia timingu, karaoke, przesuwaniu czasów napisów, typesettingu itd.
Opcje odtwarzacza wideo, jak na razie, są dość ograniczone. Jednakże w przyszłości zostanie dodana playlista i inne opcje typowych odtwarzaczy czy też własne kodeki.

Tworzenie programu zaczęło się od tego, że chciałem zrobić konwerter na ASS, bo w tym formacie wszystko oglądam. Później dodałem wideo, najpierw tylko przez Direct show. Na początku nawet napisów na wideo odświeżać wtedy nie chciało, a później opanowałem to na tyle, by odświeżało gdzieś w okolicach pół sekundy po edycji. Później dorobiłem wideo przez FFMS2. Później do renderera FFMS2 dorobiłem renderer Direct Show. Nie jest to niestety renderer EVR, ani madVR, z prostej przyczyny, potrzebny jest bufor klatki, by rysować na nim napisy. Dane renderery strasznie ograniczają do niego dostęp, choć może i do później znajdzie się i na to sposób.
Jeszcze później zostały dodane opcje karaoke do audio i obsługa Lua, a także motywy programu i wiele innych rzeczy, które zostały opisane w poniższych tematach.

Funkcje programu Kainote:
  • obsługa formatów: ASS, SSA (wczytuje i konwertuje na ASS), SRT,
    MPL2, MDVD, TMP
  • konwersja między tymi formatami
  • tryb tłumaczenia: przechowuje tekst oryginalny, tak długo, póki tłumaczenie nie zostanie ukończone
  • szukanie niepewnych i nieprzetłumaczonych linijek
  • przyciski umieszczające tagi ASS w wielu linijkach równocześnie
  • narzędzia wizualne wideo do podstawowych tagów i zmieniacz pozycji, pozwalający zmieniać równocześnie pozycje tagów: \pos, \move, \org, \clip, \iclip i \p (rysunki ASS)
  • przesuwanie czasów umiejscowione za polem napisów pozwalający na przesuwanie do czasów wideo i audio
  • spektrum / wykres falowy audio z narzędziem do autopodziału karaoke
    dobrym do japońskich tekstów piosenek.
  • automatyzacja 4 z Dependency Control.
źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Kainote_7.jpg


Kainote_3.jpg


Kainote_2.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


32 bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

64 bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Pomocne prezentacje:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wątek o programie na forum AnimeSub:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry