SZUKAM Komputer ?

Status
Zamknięty.

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Nie róbmy sensacji czy z igły widły , ponieważ w wielu domach jest jeden komputer i nie tylko jedna osoba korzysta .Nie mi dociekać dlaczego ktoś kupił nowy komputer wyrzucając po latach użytkowania stary .Kiedyś miałem komputer z systemem XP i używałem do końca i kupiłem z Windowsem 7 . Obecnie jest kolejny z Windowsem 10 . Przypuszczam ,że większość ludzi ma tylko jeden komputer w mieszkaniu rodzinnym i nikt mądry nie rozwodzi się z powodu dostępu do komputera ,więc skąd takie sensacyjne wypowiedzi i teorie . Dostęp mam , gdyż to ja głównie przed nim przesiaduję ale to nie o to przecież chodziło . Nic się nie stanie jak żona od czasu do czasu a robi to rzadko poogląda sobie reklamy ,przeczyta sobie przepisy kulinarne ,przeglądnie zdjęcia ,poczyta babskie strony ,wejdzie na pocztę itd. Nie ma problemu ,ponieważ komputer poleasingowy można kupić za 200 do 300 zł i ja wczoraj kupiłem desktop Dell za około 300 zł i 12 miesięcy gwarancji i dane techniczne podałem niżej .Mogę sobie sam w nim zainstalować Windows 7 lub pozostać na tym Windowsie 10 i będzie dobry do testowania i użytkowania własnego .Nie gram w gry namiętnie tak jak mój wnuczek ,więc nie muszę mieć mocnego komputera .To tyle w temacie bo rozwijamy temat niepotrzebnie a sprawa na " bazarku " była prosta - masz to dasz ,nie masz lub nie chcesz dać to nie dyskutuj i nie dociekaj .Już pisałem nowy komputer Windows 10 1903 nie służy do testowania i nie miałem takiego zamiaru ,więc nie ma możliwości utraty danych z powodu "zabawy" z komputerem .Utrata danych to historia o której wspomniałem na dawnym komputerze . Piszesz "Pewnych rzeczy na nim nie przetestujesz " i tu się mylisz ,przecież mi nie chodzi o testowanie mocnych ,zasobożernych gier czy pakietów bo wiem ,że starszy używany komputer ich nie pociągnie lub jak kto woli nie obsłuży a najlepszym przypadku dostanie zadyszki .Jak wiesz przeglądarek , programów ,narzędzi ,dodatków są łącznie setki a nawet tysiące .Co daje sporo instalacji i deinstalacji oraz własnych wrażeń z praktyki ,wniosków ,spostrzeżeń ,rad z którymi mogę podzielić się wiedzą lub w razie problemu o nim dyskutować . Mój stary komputer nie mulił ,więc dlaczego stwierdzenie ,że nic ci nie da . Podobnie jako " spamtrash Bardzo aktywny " udzielasz się na tym forum lub w różnych tematach piszesz ,to przecież robisz to z powodu hobby w tematach komputerowych i programach a nie z powodu przymusu czy dla zarobku .Interesujesz się tymi tematami i chcesz wiedzieć więcej i wiedzą podzielić się z innymi a gdy nie wiesz to pytasz dając temat do komentarzy .Żałuję ,że dałem jak wielu innych internautów i sympatyków forum " Programy za darmo " ogłoszenie tutaj w dziale "Bazarek , szukam ? " bo gdybym wiedział ,że będzie polemika to nie dałbym ogłoszenia .

Profesjonalny komputer PC DELL 3010 SFF
Stan idealny.
Obudowa komputera może posiadać kosmetyczne wady wizualne w postaci drobnych rysek lub otarć. Są to wady, które nie mają żadnego wpływu na pracę urządzenia.
Komputer jest w 100% sprawny technicznie.
Szczegółowa specyfikacja:

Procesor: Intel Core i3-3220, 2 x 3,30 GHz, 4 wątki, 3MB pamięci podręcznej, Ivy Bridge, FCLGA1155
Chipset: Intel H61 Express
Pamięć: 4GB DDR3
Dysk: 250GB HDD SATA2
Napęd: DVD-RW
Karta graficzna: Intel HD Graphics 2500 (zintegrowana)
Karta sieciowa: Gigabit LAN 10 / 100 / 1000 Mbit/s
Karta dźwiękowa: Zintegrowana w standardzie High Definition
Zasilacz: Tak
System operacyjny: Windows 10 Professional 64bit
  • Zainstalowany z kompletem sterowników - gotowy do pracy
  • Polska wersja językowa
  • W pełni legalna aktualizacja na podstawie unikalnego klucza systemowego Windows 7/8 przypisanego do tego PC
  • Adnotacja na Fakturze o aktualizacji systemu do Windows 10
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35828
Reakcje/Polubienia
24882
Miasto
Trololololo
Nie róbmy sensacji czy z igły widły , ponieważ w wielu domach jest jeden komputer i nie tylko jedna osoba korzysta .Nie mi dociekać dlaczego ktoś kupił nowy komputer wyrzucając po latach użytkowania stary .Kiedyś miałem komputer z systemem XP i używałem do końca i kupiłem z Windowsem 7 . Obecnie jest kolejny z Windowsem 10 . Przypuszczam ,że większość ludzi ma tylko jeden komputer w mieszkaniu rodzinnym i nikt mądry nie rozwodzi się z powodu dostępu do komputera ,więc skąd takie sensacyjne wypowiedzi i teorie . Dostęp mam , gdyż to ja głównie przed nim przesiaduję ale to nie o to przecież chodziło . Nic się nie stanie jak żona od czasu do czasu a robi to rzadko poogląda sobie reklamy ,przeczyta sobie przepisy kulinarne ,przeglądnie zdjęcia ,poczyta babskie strony ,wejdzie na pocztę itd. Nie ma problemu ,ponieważ komputer poleasingowy można kupić za 200 do 300 zł i ja wczoraj kupiłem desktop Dell za około 300 zł i 12 miesięcy gwarancji i dane techniczne podałem niżej .Mogę sobie sam w nim zainstalować Windows 7 lub pozostać na tym Windowsie 10 i będzie dobry do testowania i użytkowania własnego .Nie gram w gry namiętnie tak jak mój wnuczek ,więc nie muszę mieć mocnego komputera .To tyle w temacie bo rozwijamy temat niepotrzebnie a sprawa na " bazarku " była prosta - masz to dasz ,nie masz lub nie chcesz dać to nie dyskutuj i nie dociekaj .Już pisałem nowy komputer Windows 10 1903 nie służy do testowania i nie miałem takiego zamiaru ,więc nie ma możliwości utraty danych z powodu "zabawy" z komputerem .Utrata danych to historia o której wspomniałem na dawnym komputerze . Piszesz "Pewnych rzeczy na nim nie przetestujesz " i tu się mylisz ,przecież mi nie chodzi o testowanie mocnych ,zasobożernych gier czy pakietów bo wiem ,że starszy używany komputer ich nie pociągnie lub jak kto woli nie obsłuży a najlepszym przypadku dostanie zadyszki .Jak wiesz przeglądarek , programów ,narzędzi ,dodatków są łącznie setki a nawet tysiące .Co daje sporo instalacji i deinstalacji oraz własnych wrażeń z praktyki ,wniosków ,spostrzeżeń ,rad z którymi mogę podzielić się wiedzą lub w razie problemu o nim dyskutować . Mój stary komputer nie mulił ,więc dlaczego stwierdzenie ,że nic ci nie da . Podobnie jako " spamtrash Bardzo aktywny " udzielasz się na tym forum lub w różnych tematach piszesz ,to przecież robisz to z powodu hobby w tematach komputerowych i programach a nie z powodu przymusu czy dla zarobku .Interesujesz się tymi tematami i chcesz wiedzieć więcej i wiedzą podzielić się z innymi a gdy nie wiesz to pytasz dając temat do komentarzy .Żałuję ,że dałem jak wielu innych internautów i sympatyków forum " Programy za darmo " ogłoszenie tutaj w dziale "Bazarek , szukam ? " bo gdybym wiedział ,że będzie polemika to nie dałbym ogłoszenia .

Profesjonalny komputer PC DELL 3010 SFF
Stan idealny.
Obudowa komputera może posiadać kosmetyczne wady wizualne w postaci drobnych rysek lub otarć. Są to wady, które nie mają żadnego wpływu na pracę urządzenia.
Komputer jest w 100% sprawny technicznie.
Szczegółowa specyfikacja:

Procesor: Intel Core i3-3220, 2 x 3,30 GHz, 4 wątki, 3MB pamięci podręcznej, Ivy Bridge, FCLGA1155
Chipset: Intel H61 Express
Pamięć: 4GB DDR3
Dysk: 250GB HDD SATA2
Napęd: DVD-RW
Karta graficzna: Intel HD Graphics 2500 (zintegrowana)
Karta sieciowa: Gigabit LAN 10 / 100 / 1000 Mbit/s
Karta dźwiękowa: Zintegrowana w standardzie High Definition
Zasilacz: Tak
System operacyjny: Windows 10 Professional 64bit
  • Zainstalowany z kompletem sterowników - gotowy do pracy
  • Polska wersja językowa
  • W pełni legalna aktualizacja na podstawie unikalnego klucza systemowego Windows 7/8 przypisanego do tego PC
  • Adnotacja na Fakturze o aktualizacji systemu do Windows 10
:wall

Jak dla mnie to dobrze że użytkownicy się wypowiadają, w końcu pytałeś również o możliwości sprawdzania testowanych programów.
 

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
No tak ale głównie wypowiadają się nie o programie lub jakimś problemie komputerowym tylko w relacji do mnie oceniając mnie i moje postępowanie a nie program czy problem komputerowy .Ogłoszenie moje tutaj w " Programy za darmo " w dziale " Bazarek " nie spełnia wymogów dyskusyjnych i nie nadaje się do komentowania ponieważ jest to ogłoszenie a nie temat dyskusji . Jak wielu tutaj ogłasza się gdy coś ma do odstąpienia ,oddania lub szuka z widocznym pytaniem " Szukam ?" , więc gdy masz propozycję to odpowiadasz na ogłoszenie a gdy nie masz to nie odpowiadasz np w takim tonie nie dam lub dałem komuś innemu lub robiąc dochodzenie po co i dlaczego . Masz wybór, komputer albo żona wiedząc , że nie oto chodzi .Większość osób w mieszkaniach rodzinnych ma jeden wspólny komputer i nikt mądry z tego powodu się nie rozwodzi . Ja uznałem ,że muszą być dwa komputery ale nie z powodu żony tylko z powodów o których licznie pisałem .Zresztą głównie to ja przesiaduję przed komputerem a żona od czasu do czasu .Posiadanie jednego komputera i chęć posiadania drugiego to nie jest sensacja bo ma dwa wielu internautów i niektórzy stary na strychu czy piwnicy a nowy w domu . Owszem możemy porozmawiać na różne ciekawe i praktyczne tematy związane z programami i komputerowymi sprawami ale na forum a nie w dziale Bazarek i myślę ,że zostanie zrozumiany sens powodu ogłoszenia . Cenię wiedzę i zaangażowanie osób tutaj wypowiadających się czy udzielających się w tematach w ramach hobby i zainteresowania programami i sprawami komputerowymi. Ja się nie gniewam i wiem ,że to była forma żartu w niektórych wypowiedziach .Także czasami braku zrozumienia z niedokładnego czytania więc i niezrozumienia tego co się czyta a zamiast konkretnej krótkiej odpowiedzi na ogłoszenie polemika jak w teatrze a nie na forum .
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Jak ja kocham:szok te PZD- bo (?) jak w większości- znowu udało się pomóc potrzebującemu! Troszkę smuci że sam zainteresowany tego tak nie widzi no ale, liczy się finał a jest on naprawdę pozytywny :dancing Kolega wciąż pisze że my go nie zrozumieliśmy bo on wyraźnie napisał coś w tym stylu "masz zbędny stary komputer to daj i o nic nie pytaj" a myśmy jednak wyskoczyli z jakimiś tam "poradami" które to jednak nie były tym o co wyraźnie prosił w anonsie. To jednak ja nieskromnie, pozwolę sobie na koniec (!) bo w sumie temat do zamknięcia dodać, dlaczego Ci pomogliśmy mimo tego, co pomagającym zarzucasz. Dzięki "podświadomym" :) poradom kupiłeś fajny zestaw Dell i uwierz że kupiłeś naprawdę za małą kasę bardzo dobry zestaw-wiem coś w temacie bo wiem jakie ceny proponują nam firmy w "polisingu" za Dell_e i HP_ki i są to czasami zestawy z WinXP i Vista a tego byś raczej nie chciał :) to raz, a dwa to jakoś w cuda mało wierzę i oczywiście mogę się tu mylić (bo są też ludzie mili i z gestem) ale raczej trudno było_by byś w "podarku" na Twój anons- dostał taki sprzęt jakim nam się powyżej pochwaliłeś! Wiem w temacie, bo zdarza nam się że mamy do czynienia z ludźmi którzy szukają taniego sprzętu i nie dlatego że są "żebrakami" bo nimi nie są, tylko zwyczajnie jak wielu w tym kraju mają małe fundusze ! Przynoszą nam też czasami sprzęt naprawdę tak stary że moc przeciętnego dziś telefonu-komórki kładzie to na łopatki i chcą za to 200-300Pln...sumując- finał godny Twoich potrzeb a czy doszedłeś do tego samodzielnie czy jednak po tej "jałowej" dyskusji to już pozostawiam każdemu do samodzielnej OCENY-powodzenia i radości że sprzętu.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55838
Mam dużo sympatii dla użytkowników, ale przeglądając ten wątek muszę odreagować. Tego po prostu nie chce się czytać. Nasuwa się wobec tego pytanie:

Czy to tak ciężko stosować interpunkcję i postarać się napisać coś z sensem?

P.S. Wybaczcie mi moją irytację, ale nie mogłem się powstrzymać ;)
 

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Już kupiłem w Shoplet desktop i nie dostałem za darmo tylko kupiłem i sprawa jest zamknięta Mam już dwa komputery tzn. starszy i nowy .Owszem masz rację ,że zbyt pośpiesznie wyrzuciłem wysłużony ale jeszcze sprawny komputer ale nie potrzebuję adwokata aby potwierdził to co ja sam stwierdziłem. Dziękuję za dokonanie odkrycia ,że ludzie za nim wyrzucą niepotrzebne rzeczy to się zastanawiają ,dając iluzję ,że sam jesteś nieomylny . Nie wiem czemu piszesz do mnie "dej mam horom curke" . Przecież ja jestem na forum "programyzadrmo " i w bazarku tutaj nie dałem ogłoszenia typu potrzebuję pomoc pieniężną na odzież ,leki ,jedzenie . Nie pisałem ,że mnie nie stać na komputer tylko szukam zbędny komputer na forum o tematyce komputerowej . Jeżeli ktoś ma chorą córkę i potrzebuje pieniędzy na leczenie dziecka to nie widzę nic w tym złego . Zresztą ja przeznaczam internetowo co jakiś czas sumę pieniędzy jakiemuś ciężko choremu dziecku np. na stronie " siepomaga " i uważam to za normalne wspomóc . Płacę z żoną co miesiąc składkę w " Centaurus " i dodatkowo wysyłam esemesy na potrzebujące pomocy zwierzęta . Piszesz " zapewne nikt nie chcialby zeby zaatakowalo PZD " ale co ma zaatakować PZD i czyżby teoria spiskowa ,że pojawią się ogłoszenia dawaj za darmo ?
 

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Grandalf masz rację ,że mi się tego też nie chce czytać ale widocznie są osoby tutaj ,że zamiast napisać coś konstruktywnego o programach czy w tematyce komputerowej wałkują temat mojego ogłoszenia " Szukam ? " komputer . Bawią się moralistów ,sędziów lub adwokatów i szukają dziury w całym .Moje ogłoszenie w Bazarek tutaj było proste ,oczywiste i zrozumiałe ,więc nie wiem czemu tyle dociekania czy mnie stać czy nie stać , poco wyrzuciłem a teraz szukam , dam czy nie dam .Poprzedni komputer który zbyt pośpiesznie wyrzuciłem robiąc porządki na strychu , jest sprzętem który powszechnie dużo wyrzuca się głównie kupując mocniejszy nowszy lub nowy komputer .Już pisałem ,że nie potrzebowałem komputera wypasionego i mocnego 8GB - 16 GB ,cztery rdzenie ,SSD ponieważ mam go w domu .Wystarczy komputer 4GB ,dwurdzeniowy ,HDD który większość ze zrozumiałych względów pozbywa się i taki ja pozbyłem się. Dla wielu komputery dwurdzeniowe , 2GB do 4GB z przestarzałym dyskiem są za słabe i zbyt powolne . O podobnych parametrach technicznych komputer mam w domu od paru dni bo zakupiłem w sklepie i do testowania programów na Windowsie 7 jest wystarczający . Zapewne na forum PZD większość was miała starsze komputery ale w końcu podjęła decyzje aby kupić nowy i jeżeli nie było kogoś z rodziny czy znajomych aby mu go dać to wylądował na śmietniku . Ja tym swoim starym ale sprawnym komputerem chciałem uszczęśliwić inną osobę i pytałem się kilka osób ale nikt nie był zainteresowany wziąć za darmo komputer ,więc wylądował na strychu a później jak wiecie poszedł na elektrośmieci. Pytałem się czy ktoś nie chce komputera ale najczęściej był brak zainteresowania lub dano mi do zrozumienia ,że ma lepszy od mojego ,więc wstyd mi było dalej o cokolwiek pytać . Przeglądam i czytam "Programyzadarmo " i gdyby ktoś wystąpił tutaj z ogłoszeniem szukam komputer to bym mu go dał . Dziękuję wam za darmowy klucz na rok w konkursie Kerish Doctor i poznałem znakomicie program w testowaniu , który dalej zakupiłem z licencją na 360 dni . Jeżeli chcecie dalej wypowiadać się nie tylko do mnie , to proponuję przejść na działy tematyczne i praktyczne na PZD i tam jest sporo osób które pytają ,zadają pytania ,odpowiadają . Ale proszę zachować w pisowni styl ,interpunkcję i gramatykę i przynajmniej starać się pisać poprawnie .
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
@anonymus.91 : wiesz ze pisanie do samego siebie oraz samokrytyka to szczytne idee chwalebnie poleglego systemu?

Poniewaz leniwy jestem to pozwole sobie jedynie dwa zdania:
No tak ale głównie wypowiadają się nie o programie lub jakimś problemie komputerowym tylko w relacji do mnie oceniając mnie i moje postępowanie a nie program czy problem komputerowy .Ogłoszenie moje tutaj w " Programy za darmo " w dziale " Bazarek " nie spełnia wymogów dyskusyjnych i nie nadaje się do komentowania ponieważ jest to ogłoszenie a nie temat dyskusji .
Info: https://programyzadarmo.net.pl/threads/komputer.40051/page-2

versus:
No tak, ale głównie wypowiadają się nie o programie lub jakimś problemie komputerowym, tylko w relacji do mnie oceniając mnie i moje postępowanie - a nie program czy problem komputerowy .Ogłoszenie moje tutaj w " Programy za darmo ", w dziale " Bazarek ", nie spełnia wymogów dyskusyjnych i nie nadaje się do komentowania, ponieważ jest to ogłoszenie a nie temat dyskusji .

Znajdz 5 roznic
 

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
To proste gdy czytasz tutaj dział " Bazarek " . Gdy dajesz ogłoszenie w Bazarek typu oddam ,szukam ,kupię, odstąpię ,sprzedam - to jeżeli masz coś do zaoferowania to odpowiadasz a jeżeli nie masz nic do zaoferowania to nie odpowiadasz ,przecież to proste i oczywiste . W moim przypadku pojawiły się wypowiedzi tutaj nie wiem czemu w charakterze komentarzy oceniając także moją osobę . Ale po co komentować a konkretnie po co w ogóle odpowiadać - jeżeli nie masz nic do zaoferowania co jest tematem ogłoszeń np .antywirusa ,jakiegoś programu , darmowego klucza czy licencji a w moim przypadku komputera . Nie rozumiem po co te dyskusje nie w temacie i prowokowanie mnie do odpowiedzi i czemu mają służyć.
 

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Oxygen Thief pisałeś "przecież nikt w tamtym temacie Tobie nie dokuczał" dziękuję za pocieszenie ale być może zbyt mocno patrzyłem przez czarne okulary interpretując niektóre wyrazy ,zdania na moją niekorzyść i wykraczające poza temat ogłoszenia .Co ciekawe moje posty mają sporo odsłon i nikt nie będzie nudził się bo jest ciekawie i coś się dzieje na forum , gdy dyskusje wykraczają poza główny temat czy powód .Dostałem nawet polubienia . Ale temat ogłoszenia szukam komputera uważam za zamknięty ponieważ pisałem ,że komputer używany kupiłem i mam dwa tak jak chciałem . Nie chcę też aby to był spektakl czy serial odcinkowy no chyba ,że w dziale tutaj tematycznym " o wszystkim a zarazem o niczym " ,tak do pogadania .Jeżeli koledzy was uraziłem zbytnią podejrzliwością to przepraszam i zapewne nie mieliście złych intencji .Dlatego temat w Bazarku zamykam i proponuję przejść na inne działy tematyczne w razie potrzeby wykazania się wiedzą lub zdawaniem pytań.
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
Koniec serialu pod tytułem - " Komputer " .
Proponuje dobrze zapoznać się z regulaminem skoro piszesz (ustalasz swoje zasady ) co można w danym dziale pisać a co nie !!
Złamałeś go pisząc post pod postem 3x co jest niezgodne z nim
Druga sprawa od samego początku bardzo dobrze ci doradził OXYGEN THIEF
ale ty masz ciągle jakieś kompleksy i użalasz się nad sobą, a także zaczepiasz administratora !!
 
Status
Zamknięty.
Do góry