*KONKURS *|Giveaway| Avast! Internet Security

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
*KONKURS *|Giveaway| Avast! Internet Security

Do wygrania 3 roczne licencje na Avast! Internet Security.
Konkurs zakończy się 9 Stycznia 2011(Niedziela).Wyniki konkursu ogłoszę w Poniedziałek.
:!: UWAGA :!:
Zwycięzców nie wybierze tym razem random.org tylko ja :)
Dla odmiany, chciałbym żebyście odpowiedzieli na pytanie które spędza sen z oczu naukowcom :D

"Co było pierwsze jajko czy kura ?"

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone licencjami(odpowiedzi mają być ciekawe,śmieszne,nietypowe,nie koniecznie mające podstawy naukowe :D, ale muszą być związane z pytaniem )
Życzę powodzenia w konkursie.
Więcej o programie Avast! Internet Security dowiecie się na stronie producenta:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

martini

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
154
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
Kraków
makaew jak odpowiesz na pytanie to może.. :)

pierwsze było jajko-niespodzianka :p
moja odpowiedz nie bierze udziału w konkursie..!

Powodzenia..
 

pavlovsky

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Listopad 2010
Posty
119
Reakcje/Polubienia
0
Oczywiście że pierwsze było jajko , które niestety ktoś zbił gdyż miał ochotę na jajecznicę ale zamiast żółtka i białka z jajka wyskoczyła kura :) Ot taka nieoczekiwana zmiana meni :)
 
A

Anonymous

Witaj mac.

Po pierwsze : oczywiście , że pierwszy był kogut który puknął kurę tak mocno , że wykluło się jajko i kogut zjadł je na śniadanie a kurę zamknął w kurniku na wieki. :D

Po drugie : brałem udział w Happy December with Avast prawie codziennie i czasami nawet kilka razy dziennie a mimo to nie wygrałem licki. Brałem udział w konkursie Superantispyware na jakimś forum zagranicznym i nie wygrałem licki. A konkursy Świąteczne na naszym forum przegapiłem bo po prostu musiałem wyjechać i nie miałem dostępu do kompa przez kilka dni.

Są jeszcze jakieś pytania ...?
 

LWiktorn

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
4
Reakcje/Polubienia
0
Na początku było słowo...
... a słowo stało się jajkiem i zamieszkało między nami...
... tym jajkiem posilił się Pan Bóg i postanowił...
... stworzyć kurę, która by mu znosiła jajko...
... żeby mieć dobre śniadanko codziennie ;)
Pozdrawiam serdecznie. LWiktorn
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
azaliz juz najstarsi eskimosi mawiali ...pamietaj ze do jajecznicy najlepsze sa pomidorki...jako ze jajecznica jest z jajcow to jaco musialo byc pierwsze :)
ot co..
 

boniaszek

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
136
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Trudne pytanie, no bo jak ? Musiał być kogut i kura , czyli potrzebne byłyby 2 jajka co jest mało prawdopodobne ;D 1 była kura samowystarczalna która potrafiła się sama zaspokoić i znieść jajeczko w którym był kogut który potem jej pomagał... wydaje się logiczne.
 

TurboDymoMan

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
126
Reakcje/Polubienia
0
Był mrok. W zniszczonym, drewnianym budynku był sobie dziadek. Przez 500 lat nawet palcem nie kiwnął. Ale nagle, kiedy zaczął go swędzić nos, podrapał się. Gdy się ruszył, nagle przyleciało pełno ptaków, które - zrzucały skarpety. Ale w tym tłoku był jeden bocian - który zrzucił kolejną skarpetę. Dziadek ruszył się i po raz pierwszy od 500 lat wstał i zobaczył pełno skarpet. Usiadł więc znowu i zaczął przeszukiwać wszystkie - było w nich m.in majtki, kinder niespodzianki, papier, i inne zupełnie nie potrzebne rzeczy. Ale została mu jedna. Bez wiary otworzył ją i zobaczył kolejną skarpetę - otworzył ją i znalazł kolejną skarpetę, otworzył ją itd. CO JEST DO JASNEJ CIASNEJ?! Krzyczy dziadek, aż mu szczęka opadła. Nic nie mógł mówić i kiedy po raz 100 otworzył skarpetę znajdującą się w skarpecie, znalazł jajko. Mówi "phi, kolejna kinder niespodzianka", ale kiedy to dotknął jajko się rozkruszyło. Potem usłyszał dźwięk "yuu, yuuu ZNALAZŁEM WIRUSA!" i odleciał na metr od krzesła. Potem to "coś powiedziało "pii" i dziadek się zdziwił. Podszedł jajka i ujrzał malutkiego, żółtego kurczaczka. Na początku się go bał, ale potem kurczaczek był już kurą. ..


I ot taka mała historia :D Jajko było pierwsze.

... a potem kura (kiedy dziadek umarł) wyleciała z dziury i walnęła o słup. Z jej tyłka wyleciały 2 jajka: jajko koguta i jajko kolejnej kury. Kogut od razu po wykluciu postraszył kung fu lisa, a potem....
Nie chciałbyś czytać dalej :D
 

kkthx

Świeżak
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
15
Reakcje/Polubienia
0
Na początku była papka organiczna z które powstało pierwsze jednokomórkowe życie.
Po wielu milionach lat ewolucji jednokomórkowce ewoluowały w wielokomórkowe organizmy.
Ale nadal to nie było to co teraz mamy na naszej planecie.
Więc ewolucja dalej zmieniała życie. Trwało to następne miliony milionów lat.
Aż powstały małe morskie żyjątka które sobie słodko pływały w pra oceanach pra ziemi.
Kolejne miliony lat ewolucji dały wodnym stworkom możliwość oddychania na lądzie powietrzem jakim i my oddychamy.
Tak ewolucja toczyła się dwoma torami w wodzie i na lądzie.
Po wielu kolejnych milionach lat ewolucji z małych płazów urośli piękni pra przodkowie dinozaurów które my znamy.
Były owłosione, myły średniego rozmiaru, miały sierść, łuski, pióra i inne cuda ewolucji.
Ale ewolucja dalej zmieniała i z czasem pra przodkowie urośli i zmienili się w dinozaury które my znamy.
Olbrzymie, potężne, masywne i bardzo nie bezpieczne.
Ale nie wszystkie takie były. był także małe dinozaury które nie żywiły się mięsem czy roślinnością.
Były nie większe od dzisiejszych strusi, nie miały piórek ale miały ostre dzioby którymi wygrzebywały nasionka z ziemi czy rozłupywały skorupki owoców.
A tym czasem ewolucja postępowała i w przeciągu kolejnych milionów milionów lat aby przystosować dinozaury które urosły do nie wyobrażalnie wielkich rozmiarów,
zaczęła je zmniejszać co by dostosować do zmiany warunków klimatycznych na ziemi.
Więc jeszcze raz ewolucja przez miliony lat zmieniała życie na naszej ziemi aż osiągnęło forte jaką my znamy dziś.
Kiedyś dawno dawno temu, dziesiątki milionów lat temu żyło sobie dinozaur który pożywiał się nasionkami i owocami tamtejszych roślin.
Ale powoli ewolucja go zmieniała aż stał się tym co my teraz znamy pod nazwą kura.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Ja wiem to proste - KOGUT :D
 

OnSam

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
426
Reakcje/Polubienia
1
Wszyscy wypisujecie... przykro mi stwierdzić, ale same brednie i jakieś banialuki.
Wszem wiadomym jest, że zawsze było to coś, a dopiero następnie kogucik, kura.... bara bara i jojeczko.

Pozdrowienia od Chicken z MtPlaneTy.
 
A

Anonymous

Moim zdaniem pierwsza była kura. Bo jakby było jajo, to kto by je wysiedział?? Samo siebie by nie ogrzało ani nic. Więc kura była pierwsza.
A z reszta w Bibli pisze, że zwierzęta wyszły z wody na lad, wiec to musiała być kura, albo kuropodobne stworzenie, które potem przeobraziło sie w kure. Jajko by nie wyszło. Potoczyłoby się co najwyżej.
To tak samo jak z np. krokodylami. Co było pierwsze krokodyl czy jajo.
I kura i krokodyl były pierwsze .
zresztą czy to ważne?
 
Do góry